Panksatonio Filas, taip pavadintas pagal Pensilvanijos valstijos miestelį, išgarsėjo po 1993 m. filmo „Švilpiko diena“ (Groundhog Day). Kiekvienų metų vasario 2 d. jis pritraukia tūkstančius lankytojų į Panksatonio miestelį, praneša „The Guardian“.
JAV tradicija pasikliauti graužiku norint sužinoti, kada ateis pavasaris, kilo nuo Pensilvanijoje gyvenusių olandų. Pastarieji manė, kad jei švilpikas išlenda iš urvo, pamato savo šešėlį ir sprunka atgal, tai reiškia, kad žiema tęsis dar šešias savaites.
Tačiau profesionalūs sinoptikai perspėja, kad šį sekmadienį Filas greičiausiai smarkiai prašaus pro šalį su savo prognoze. JAV nacionalinė vandenynų ir atmosferos administracija (NOAA) nustatė, kad tik 35 proc. švilpiko Filo prognozių buvo tikslios ir pagal tai jis rikiuojasi viso labo 17-oje vietoje tarp sinoptikų graužikų.
Tuo metu Stateno salos Čakas, švilpikas iš Niujorko, pirmauja šiame reitinge, nes jo prognozių tikslumas siekia stebinančius 85 proc.
Filas ir jo pirmtakai, taip pat vardais Filas, orus prognozuoja nuo 1887 metų.
1887 metus siekiančiais duomenimis, švilpikai daugiau nei 100 kartų prognozavo, kiek tęsis žiema. Renginio organizatoriai sako, kad informacijos už 10 metų nėra, nes įrašai neišsaugoti.
Naujausi komentarai