Pereiti į pagrindinį turinį

Naminėms pelėdoms keliami inkilai

2019-11-06 13:22

Kiekvieną rudenį Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus ornitologai kelia bei tvarko inkilus naminėms pelėdoms.

Savo tyrimų plotuose prižiūrima per 100 tokių inkilų. Darbų metu keliami nauji inkilai, tvarkomi seni. Gerai sukaltas ir tinkamai iškeltas inkilas – efektyviausia biotechninė apsaugos priemonė šiems paukščiams.

Nors naminės pelėdos mūsų šalyje nėra reti paukščiai, tačiau kasmet daug jų žūsta susidūrus su transporto priemonėmis (automobiliais, traukiniais), o taip pat patekus į pastatų nišas (kaminus, ventiliacijos angas ir pan.).

Naminės pelėdos yra uoksiniai paukščiai, todėl ieškodamos perėjimo vietos patenka į savotiškus spąstus – įlenda į pastatą, o vėliau nesugeba išlįsti. Taip pat šiems naktiniams paukščiams trūksta perėjimo vietų. Vis intensyvėjant miškų kirtimų apimtims, mažėja senų, drevėtų medžių, kuriuose pelėdos peri bei slepiasi dienos metu. Geriausia pagalba šiems paukščiams – inkilai. Tinkamai iškėlus inkilus, pelėdas galima privilioti į įvairius miškus, senus parkus, sodus, o kasmet prižiūrimame inkile pelėdos gali perėti daug metų. Todėl esant galimybei, kasmet inkilus reikia patikrinti, išvalyti, įpilti pjuvenų, nupjauti užaugančias medžių šakas. Tam geriausias metas yra dabar, nes šios pelėdos jau rudenį užima naujas teritorijas, ieško perėjimo vietų.

Tai – vieni iš anksčiausiai pradedančių perėti paukščių: kartais pelėdos kiaušinius deda jau vasario mėnesį, o miestuose pasitaiko dėčių ir sausį. Informacijos apie inkilus pelėdoms gali rasti čia .

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra