Pereiti į pagrindinį turinį

Neįtikėtina: Gargždų karjere – piranijų invazija

2016-07-29 02:00

Maudynes mėgstantiems gargždiškiams teks aplenkti vieną populiariausių vandens telkinių – šalia miestelio esančiame karjere žvejai per savaitę sugavo dvi piranijas.

Svetimšalis: teigiama, kad piranijos yra valgomos ir skanios žuvys.
Svetimšalis: teigiama, kad piranijos yra valgomos ir skanios žuvys. / Petro Norvydo nuotr.

Pirmoji tropinių kraštų žuvis ištraukta pirmadienį. Ji svėrė 1,4 kilogramo ir buvo 33 cm ilgio. Antroji – 20 cm piranija užkibo vietiniam gargždiškiui ketvirtadienio rytą.

„Atnešė į parduotuvę ir parodė, kokią žuvį sugavo. Aišku, kad piranija. Tačiau iš kur ji čia atsirado, – didelis klausimas. Mes visi galvojame, kad galbūt kažkas ištraukė iš akvariumo ir paleido. Negali tokios žuvys išgyventi žiemą mūsų vandenyse“, – tikino žūklės reikmenų parduotuvės Gargžduose savininkas Petras Norvydas.

Pasidžiaugęs laimikiu žvejys nukulniavo namo. O miestelio žūklės entuziastai liko diskutuoti, kas atnešė svetimų kraštų gyvius į skaidrųjį karjerą.

„O kas ten žino, gali ir įkąsti besimaudantiesiems. Jei kokia žaizda kojoje bus, pajus plėšrūnas kraują“, – samprotavo P.Norvydas.

Lietuvos jūrų muziejaus biologas Remigijus Dailidė patikino, kad pavienės piranijos žmogui tikrai nepavojingos.

„Jei būtų būrys, galbūt, tačiau jos gyvena bandomis. O viena kita žuvis nepridarys bėdos. Vis dėlto jos yra Amazonės deltos gyventojos, žemos temperatūros jos nepakenčia. Gauname pranešimų apie įvairiose Europos šalyse sugaunamas piranijas. Tačiau spėju, kad jos yra akvariumų gyventojos. Visgi nelietuviškų, invazinių rūšių gyvūnų negalima leisti į gamtą. Jei žmogui vėžliukas atsibosta, jis jį turi grąžinti zoologijos prekių parduotuvei, paleisti negalima“, – tikino R.Dailidė.

Žvejų galvos skausmu vadinami grundalai Vilniaus krašte paplito būtent dėl žmonių.

„Šias žuvis kažkas paleido iš akvariumo, tačiau bėda ta, kad jos gali išėsti visą prūdą. O kiek akvariumo žuvelių žmonės išpila į kanalizaciją. Įvairiose šalyse kanalizacijos sistemose net krokodiliukų randama“, – kalbėjo R.Dailidė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų