„Padėkime ereliams“ kolektyvas jau ne vienus metus stebi ir visuomenei pristato šių retų paukščių keliones, skatindami geriau pažinti paukščius, jų sezonines keliones į tolimus kraštus, siekdami geresnės paukščių apsaugos. Prie jau stebimų keturių paukščių šiemet pristatomi dar du – tai jauni, tik šią vasarą išaugę ereliukai, kuriems tai bus pirma migracija ir pats didžiausias išbandymas. Kolektyvas kviečia padėti išrinkti jiems vardus ir kartu stebėti jų keliones „Padėkime ereliams“ paskyroje.
Vienas iš dar vardo neturinčių erelių – mažųjų erelių rėksnių jauniklis, šiemet išsiritęs ir išaugęs Kaišiadorių rajone. Nors mažieji ereliai rėksniai Lietuvoje gana įprasti paukščiai, tačiau jie yra saugomi, nes jų mažėja intensyviai ūkinei veiklai keičiant aplinką. Didelių iššūkių šie ereliai patiria ir sezoninių migracijų metu, nes žiemoti skrenda apie 10 tūkst. kilometrų į Pietų-Pietryčių Afriką, pakeliui kirsdami dykumų zonas, šalis, kuriose migruojantys paukščiai naikinami. Siųstuvais paženklinti ir jau du metus stebimi ir šio erelio tėvai, pavadinti Kaunu ir Metida. Kiekvienas jų žiemoti skrenda atskirai ir ištisą pusmetį nesusitinka. Todėl labai įdomu, kaip ir kur žiemoti skris jų jauniklis, ar seks kurį iš tėvų. Kolektyvas kviečia padėti išrinkti jam vardą iš siūlomų variantų.
Kitas jaunasis erelis įdomus tuo, kad yra dviejų erelių rūšių – didžiojo ir mažojo erelių rėksnių – tarprūšinis hibridas. Šios dvi rūšys labai panašios išoriškai, tačiau turi esminių ekologijos skirtumų, pvz., skiriasi jų migracijos keliai ir žiemojimo vietos Europos ir Afrikos žemynuose. Didysis erelis rėksnys Lietuvoje, kaip ir daugumoje Europos šalių, yra praktiškai išnykęs dėl žmonių veiklos. Mūsų šalyje aptinkami tik pavieniai paukščiai, kurie kartais sudaro mišrias poras su mažaisiais ereliais rėksniais. Būtent tokioje poroje šiemet Šilutės rajone ir išaugo ereliukas, paženklintas siųstuvu.
Visi norintys yra kviečiami išrinkti jam vardą ir stebėti, kur ir kaip šis neįprastas erelis skris žiemoti. Beje, tame pačiame lizde prieš ketverius metus išaugęs erelis Manolo taip pat paženklintas siųstuvu, jo keliones galima stebėti „Padėkime ereliams“ paskyroje. Tad jau greitai sužinosime, ar šie vieno lizdo ereliai, tikriausiai broliai, žiemoti skris ten pat.
Daugiau informacijos, erelių kelionių atnaujinimai „Padėkime ereliams“ „Facebook“ paskyroje ir internetiniame puslapyje padekime-ereliams.lt
Naujausi komentarai