Britų mokslininkas dr. Markas Gassonas iš Readingo universiteto tvirtina esąs pirmas žmogus, užsikrėtęs kompiuterių virusu.
Kaip rašo „The Daily Telegraph“, mokslininkas teigia, kad virusas į jį pateko po to, kai jis įsidūrė į virusų užkrėstą kompiuterio detalę.
Pasak jo, visos kitos kompiuterio detalės, kurios kontaktavo su užkrėstąją detale, taip pat užsikrėtė virusu. Mokslininkas perspėja, kad ateityje pažangios medicinos prietaisai, pavyzdžiui, širdies stimuliatoriai turės būti apsaugoti nuo įvairiausių kibernetinių atakų.
Dr. M. Gassonas virusu užsikrėtė nuo patobulintos tapatybę nustatančios mikroschemos, kuri anksčiau buvo naudojama gyvūnų sekimui. Mokslininkas mikroschemą perprogramavo taip, jog ji turėjo automatiškai atrakinti jo mobiliųjų telefoną bei išjungti signalizaciją.
Kaip mokslininkas teigė BBC Naujienų tarnybai, tai, kad jis užsikrėtė kompiuterių virusu reiškia, kad ateityje galėsime ne tik save „patubolinti“ kitomis technologijomis, tačiau ir tai, kad jos – kaip ir mūsų kompiuteriai šiandien – bus pažeidžiamos įvairiausių virusų.
Šiuo metu daugiausia mikroschemų į žmogaus kūną implantuojama Amerikoje – dėl to ligoninėje nuskenavus vadinamąsias elektronines apyrankes, medikai sužino visą paciento ligos istoriją.
Pasak susidariusią situaciją komentavusio Rafaelio Cupurro iš Steinbeiso Informacinės etikos perdavimo instituto (angl. Steinbeis-Transfer-Institute of Information Ethics), tai, kad kieno nors elektroninės apyrankės informacija gali būti pasiekiama internetu yra pavojinga.
„Žiūrint iš etikos požiūrio taško, stebėjimo implantai gali būti ir teigiami, ir neigiami. Stebėjimas gali būti medicininės priežiūros dalis, tačiau jei, kas nors nori jums pakenkti – tai jau gali tapti problema“, – cituojamas mokslininkas iš Vokietijos.
Kaip įsitikinęs dr. M. Gassonas, ateityje stebėjimo implantų naudojimo sfera aprėps daug daugiau ir bus naudojama ne tik medicinoje. Pavyzdžiui, elektroniniai implantai galėtų būti panaudoti norint padidinti žmogaus atmintį ar pagerinti jo IQ.
Naujausi komentarai