Pereiti į pagrindinį turinį

LSAS: Nauji studijų metai – nauji patarimai studentams

2010-09-01 17:11
LSAS: Nauji studijų metai – nauji patarimai studentams
LSAS: Nauji studijų metai – nauji patarimai studentams / Vytauto Petriko nuotr.

Prasidėjus naujiems studijų metams, Lietuvos studentų atstovybių sąjunga (LSAS) sveikina abiturientus įžengus į naują studijų etapą bei visus Lietuvos studentus sugrįžus į aukštojo mokslo įstaigas.

LSAS viliasi, jog studijos pateisins Jūsų lūkesčius, novatoriškos ir originalios studentiškos idėjos sulauks palaikymo.

Tam, kad nepasimestumėte aukštosios mokyklos gyvenime, Sąjunga siūlo atkreipti dėmesį į svarbius studentiškus patarimus:

• Per pirmąsias paskaitas dėstytojai studentams privalo pateikti dalyko vertinimo formulę, pagal kurią bus vedamas galutinis vertinimo rezultatas; pasakyti dalyko kreditų dydį; atsiskaitymo darbų formą, eigą ir metodus; literatūros sąrašą, pagal kurį studentai turėtų galimybę mokytis savarankiškai; informuoti studentus apie savo budėjimo laiką ir vietą, kur ir kada dėstytoją galima surasti bei suteikti visą reikiamą informaciją, kuri būtų susijusi su kiekvieno dėstytojo dėstomu dalyku.

• Jeigu mokotės valstybės finansuojamoje vietoje, turite galimybę gauti aukštosios mokyklos skatinamąją stipendiją, kurios dydį nustato pati aukštoji mokykla su studentų atstovybės patvirtinimu. Taip pat, jei turite ne daugiau kaip vieną akademinę skolą ir esate iš šeimos, turinčios teisę gauti socialinę pašalpą, ar gyvenate vienas – turite teisę gauti socialinę stipendiją.

• Įstoję į mokamą studijų vietą, turite susimokėti studijų įmoką į savo aukštosios mokyklos sąskaitą. Nepamirškite pasidomėti, iki kurios dienos reikia susimokėti už studijas. Dėl šio klausimo reikia kreiptis į aukštosios mokyklos administraciją, studentų atstovybę arba sekti naujienas aukštosios mokyklos internetiniame puslapyje. Kai kurios aukštosios mokyklos studijų įmokas atideda tam tikram laikotarpiui – tad nepamirškite pasidomėti, ar negalite sumokėti vėliau arba dalimis.

• Norint gauti valstybės paskolą ar valstybės remiamą paskolą iki rugsėjo 30-os dienos turite užpildyti prašymą – anketą Valstybinio studijų fondo interneto svetainėje adresu vsf.lt.

• Jei turite atlikti praktiką nepamirškite, jog Lietuvos aukštosios mokyklos privalo studentams surasti praktikos vietas (pagal LR Mokslo ir studijų įstatymą). Tačiau, jei siūloma praktikos vieta Jums netinka, turite teisę savarankiškai susirasti praktikos vietą.

• Kiekvienas studentas turėtų susipažinti su savo pareigomis ir teisėmis, su dėstytojų ir studentų etikos kodeksu. Šiuos dokumentus galima rasti kiekvienos aukštosios mokyklos internetiniuose puslapiuose. Jei šių dokumentų nepavyksta rasti aukštosios mokyklos interneto puslapyje turėtumėte kreiptis į savo studentų atstovybę.

• Nepamirškite, jog turite teisę keisti dėstytoją, jei manote, kad tai yra reikalinga.

• Negavus bendrabučio vietos savo aukštojoje mokykloje, nereikia nusiminti, nes spalio-lapkričio mėnesiais gali atsirasti laisvų vietų. Esant poreikiui reikia nuolatos domėtis bendrabučio naujienomis ir kreiptis į bendrabučio vedėją dėl apgyvendinimo. Jei aukštoji mokykla negali suteikti vietos savo studentų bendrabutyje verta pasidomėti šia galimybe kitose aukštosiose mokyklose.

• Nepamirškite, jog grupės seniūnas turi būti renkamas atsakingai. Geras seniūnas bus tas, kuris geriausiai atstovaus Jūsų grupei.

• Studentų interesams aukštosios mokyklos valdymo organuose atstovauja studentų atstovai, kuriuos skiria studentų atstovybė, o jeigu jos nėra, – visuotinis studentų susirinkimas (konferencija).

• Nepamirškite, kad aukštoji mokykla turi nuolat interneto tinklalapyje ir kitais būdais viešai skelbti tikslią informaciją apie studijų programas, suteikiamas aukštojo mokslo kvalifikacijas, mokslo (meno) veiklą, įsivertinimo rezultatus, studentų, absolventų ir kitų suinteresuotų šalių nuomonę apie studijų kokybę, pripažintų institucijų atliktus aukštosios mokyklos veiklos vertinimus, absolventų karjeros rodiklius, taip pat gali skelbti kitus duomenis, kurių reikia visuomenei informuoti apie studijas. Tad turite pilną teisę reikalauti šios informacijos iš savo aukštosios mokyklos.

• Taip pat gali niekieno nevaržomi galite vertinti studijuojamų dalykų dėstymo ir studijų aprūpinimo kokybę; siūlyti savo baigiamojo darbo temą arba pasirinkti iš keleto pasiūlytų temų; kreiptis į aukštosios mokyklos administraciją, kad būtų įskaityti studijų toje pačioje arba kitoje Lietuvos arba užsienio aukštojoje mokykloje rezultatai; atsiskaityti už darbus taikydami alternatyvius būdus, jeigu turi negalią, dėl kurios negalite atsiskaityti nustatyta tvarka; išeiti akademinių atostogų, neprarasdami studento statuso; laisvai reikšti savo mintis ir pažiūras; dalyvauti aukštosios mokyklos valdymo organuose;

• Jeigu nesutinkate su savo darbo įvertinimu – per kelias dienas galite pateikti apeliaciją. Jūsų darbą įvertins iš naujo specialiai tam sudaryta komisija, kurios sudėtyje turėtų būti studentų atstovas. Apeliacijų tvarkų nuostatas galite rasti savo aukštosios mokyklos interneto svetainėje. Taip pat galite kreiptis į aukštosios mokyklos ginčų nagrinėjimo komisiją dėl interesų pažeidimo.

• Nusiminti neverta ir jeigu neišlaikėte egzamino ar įskaitos – turite teisę šį atsiskaitymą vieną kartą nemokamai pakartoti aukštosios mokyklos numatyta tvarka.

Jeigu būsite išrinkti savo grupės seniūnu, žinokit, kad galėsit dalyvauti LSAS organizuojamoje „Seniūnų akademijoje“, kurioje dirbsit darbo grupėse, diskutuosit apie studentų savivaldas, jų veiklą bei tradicijas. Daugiau informacijos apie „Seniūnų akademiją“.

Iškilus problemoms kiekvienas studentas gali kreiptis į savo aukštosios mokyklos studentų atstovybę arba į Lietuvos studentų atstovybių sąjungą (LSAS).

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų