Ketvirtadienį danguje virš Maskvos pasirodžius žaliems debesims, Rusijos meteorologai ir specialiųjų tarnybų pareigūnai ėmė raminti gyventojus, kad tai ne ateivių invazija, o medžių žiedadulkės.
„Šiandien maskviečiai pasijuto tarsi atsidūrę filme apie ateivių invaziją: žmonės, gyvenantys pietvakarinėje miesto dalyje, pamatė, kad dangus nusidažė žaliai“, – teigiama Rusijos meteorologijos tarnybos interneto puslapyje.
Debesys virš Rusijos sostinės ryte ėmė slinkti iš pietų, o iki popietės pasiekė centrą. Į įtartinos spalvos dangų tuomet sužiuro ir biurų darbuotojai.
„Link Maskvos artinasi žali debesys. Ar tai gali reikšti, kad artėja apokalipsė?“ – straipsnyje rašė laikraštis „ Komsomolskaja Pravda“.
Žalios dulkės padengė ir gatves bei automobilius. Kai kurie sunerimę žmonės Maskvoje ir aplink ją ėmė skambinti pagalbos telefonais. Tuomet pareigūnai paaiškino, kad oras užterštas medžių žiedadulkėmis, o ne radioaktyviomis dulkėmis.
„Dauguma gyventojų visai pamiršo apie gamtos reiškinius ir nusprendė, kad tai nelaimės pramonės įmonėje rezultatas. Tačiau šios dulkės – žiedadulkės iš alksnių ir beržų, kurie po vėlyvo pavasario pradėjo žydėti tik neseniai“, – teigė pramoninio Maskvos srities miesto Podolsko administracija.
Nepaprastųjų situacijų ministerija teigė, kad staiga prasidėjus pavasariui ir sparčiai kylant temperatūrai, „pradėjo žydėti kelių rūšių medžiai, o gelsvai žalsvos žiedadulkės padengė šaligatvius, langus ir automobilius.
„Žiedadulkės pavojingos žmonėms, kenčiantiems nuo alergijų ir astmos, kitiems tai – tik sezoninis nepatogumas“, – pažymėjo ministerija.
Naujausi komentarai