Pereiti į pagrindinį turinį

Aptiktas naujas parazitinis kompiuterio virusas

2015-01-06 15:35
DMN inf.
Aptiktas naujas parazitinis kompiuterio virusas
Aptiktas naujas parazitinis kompiuterio virusas / Shutterstock nuotr.

Pasaulinės saugumo sprendimų lyderės ESET tyrėjai aptiko naują virusų šeimos kenkėją, kuris užblokuoja įrenginio ekraną ir tuo pačiu veikia kaip parazitinis virusas, užkrėsdamas esamus failus kompiuteryje.

Pasak ekspertų, iki šiol kenkėjiškas programas buvo galima skirstyti į dvi pagrindines kategorijas: virusus, kurie blokuoja priėjimą prie įrenginio ar jo duomenų, o už atblokavimą sukčiai prašo užmokesčio. Taip pat kenkėjiškas programas, kurie šifruoja duomenis ir už jų atkodavimą prašo slaptažodžių ar kitų vartotojui jautrių duomenų.

„Šiuo atveju kenkėjas, pavadintas Win32/VirLock vardu, turi abi savybes ir išsiskiria iš tipinių kenkėjiškų virusų“, – sako specialistas Tomas Parnarauskas.

Pasak T. Parnarausko, ši kenkėjiška programa užrakina įrenginio ekraną ir jame pasirodo lentelė su žinute, reikalaujančia išpirkos. Tuo pat metu virusas šifruoja egzistuojančius failus ir prideda juos prie užkrėstų vykdomųjų failų – veikia kaip parazitinis virusas.

kenkėjiškų programų eksperto Robertas Lipovský teigimu, programa verta dėmesio ir techniniu požiūriu. „VirLock yra polimorfinis virusas, todėl priklausomai nuo užkrėsto failo, jis kiekvieną kartą gali būti vis kitoks. Negana to, ekspertų analizė atskleidė šioje programoje naudotus kelis šifravimo lygius, todėl akivaizdu, kad šis kenkėjas buvo sukurtas naudojant aukšto lygio programavimo įgūdžius“, – teigia R. Lipovský.

ESET saugumo ekspertai pabrėžia, kad duomenų vagystės išpirkai yra pamažu augantis kibernetinių grėsmių tipas. Viena iš pastarųjų šiais metais aptiktų atakų buvo Android/Simplocker – pirmas šifruojantis duomenis virusas Android įrenginiuose.

Pavieniai atvejai jau buvo fiksuoti socialiniuose tinkluose, pavyzdžiui, ištrinant vartotojo nuotraukas ir reikalaujant pinigų, kad jos būtų grąžintos. Nors tokie atvejai vis dar pavieniai, jų skaičius pamažu auga kartu su vartotojų mobilumo didėjimu.

„Labai svarbu iš anksto apsisaugoti nuo tokių ir panašių galimų grėsmių. Visų pirma nedelsiant pasirūpinti savo įrenginių saugumu ir įsidiegti antivirusinę apsaugą, o taip pat atsakingai naršyti internete.“, – pataria T. Parnarauskas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų