Tikriausiai daugelis renkantis naują išmanųjį telefoną bent kartą kankino klausimas: ką nupirkti – žymaus ir patikimo prekės ženklo produktą ar naujo įdomaus kinų gamintojo telefoną? Štai keletas aspektų, kurie padės sužinoti, kuo 2017 metų „Samsung Galaxy A5“ išsiskiria iš kitų įrenginių, priklausančių iki 450 eurų kainos segmentui.
Slidus, bet neperšlampantis
Dizainas tikrai nustebino, nes „Samsung“ čia atsisakė kampinių formų ir grįžo prie aptakesnių korpuso bruožų. Pamenate dar senąjį „Samsung Galaxy S3“ flagmaną? Naujasis „Samsung Galaxy А5“ labai jį primena savo forma, tačiau pats daiktas viduje yra visiškai kitoks. Pavyzdžiui, apsaugą nuo vandens, „Samsung Galaxy S3“ galėjo tik sapnuoti. Galima pastebėti, kad naujojo „Samsung Galaxy A5“ korpuso surinkimo kokybė yra puiki, nors pats įrenginys dizaino prasme iš tikrųjų niekuo labai neišsiskiria. Verta paminėti tai, kad priekinis ir galinis šio telefono skydelis yra apsaugotas „Gorilla Glass 4“ stiklu.
Jeigu viena ranka naudotis išmaniuoju problematiška, įjunkite specialų režimą, kuris lems, kad meniu šiek tiek susispaus. Kamerą galima įjungti du kartus paspaudus po ekranu esantį mygtuką. Tai labai patogus sprendimas.
„Samsung Galaxy A5 (2017) turi IP68 apsaugą nuo dulkių ir vandens, t.y. tokią pat, kaip ir „Galaxy S7“ flagmanas. Ši savybė yra labai praktiška, nes telefonas nebijo vandens ir gali būti panardinamas iki 1,5 m gylyje 30 minučių. Kam gali prireikti tokios savybės, spręsti jums, tačiau tokios ypatybės buvimas yra malonus faktorius turint omenyje šio telefono kainą.
Ekranas su „vyšnaite“
Kaip įprasta „Samsung“ telefonams, šis yra su ryškiu „Super AMOLED“ ekranu. „Samsung Galaxy A5 (2017)“ ekrano išskirtinumas – „Always On Display“ visada įjungto ekrano funkcija, kai budėjimo režime ekrane matoma papildoma informacija (laikas, praleisti įvykiai), o ekrano apšvietimas tuo metu neveikia. Galima teigti, kad tam tikra prasme ši savybė kompensuoja šviesos indikatoriaus trūkumą. Dauguma konkurentų paprasčiausiai dėl IPS ekrano panaudojimo, „Always On Display“ funkcija pasigirti negali.
Telefonas pasižymi 5.2 colio įstrižaine ir 1080х1920 pikselių raiška. Vaizdas ryškus, o būnant lauke viską ekrane galima puikiai įžiūrėti. Nuostabi oleofobinė danga lemia, kad pirštų atspaudų pėdsakų ant ekrano praktiškai nelieka.
Būtinai atkreipkite dėmesį į tai, kad įsigydami Varle.lt „Samsung Galaxy A5 (2017)“ telefoną nemokamai gausite „Samsung“ ekrano draudimą ir draudimą nuo vandens padarytos žalos „Galaxy Care“. Netyčia sudaužius telefono ekraną, „Samsung“ įsipareigoja savo įgaliotame techninės priežiūros centre jį pakeisti nauju. Taip pat, jei išmanusis telefonas bus netyčia pažeistas vandens ar kitų skysčių, garantuojamas jo remontas „Samsung“ techninės priežiūros centre.
Kameros
Galinėje korpuso dalyje esanti kamera visai iš jo neišsikiša. Toks šios vietos dizaino sprendimas yra labai patogus, nes kai padedame telefoną ant stalo, jis guli lygiai.
Tiek pagrindinė, tiek priekinė kameros pasižymi tokia pat 16 megapikselių raiška ir f/1.9 diafragma, nors tai yra visiškai skirtingi kameros moduliai. „Samsung Galaxy A5 (2017)“ nuostabiai filmuoja automatiniame režime, o nustatymuose galima įjungti rankinį režimą arba papildomus siužetinius profilius. Tiesa, čia nėra optinio vaizdo stabilizavimo, kurį turėjo praeitų metų „Galaxy A5“.
Pagrindinė kamera išsiskiria sparčiu ir tiksliu automatiniu fokusavimu ir yra aprūpinta vieno diodo blykste, kuri veikimo kokybės prasme nenusileidžia dvigubų blyksčių konkurentams. Objektyvo židinio nuotolis siekia 27 mm. Filmavimas čia vyksta 1080p raiškoje su 30 kadrų per sekundę sparta.
Bendrai, nuotraukų kokybė net ir tamsoje yra gera. Kameros užtikrina tikslų vaizdo detalumą ir išsiskiria plačiu dinaminiu diapazonu.
Ne galingiausias, bet greitas
Našumo požiūriu šios apžvalgos herojus pasižymi tipine vidutine klase. Telefonas turi 8 „Cortex-A53“ branduolių (1,9 GHz taktinis dažnio) „Exynos 7880“ procesorių, vaizdo plokštę „Mali-830 MP2“, 3 GB RAM, 32 GB vidinės atminties ir microSD kortelių lizdą. Naujasis 14 nanometrų gamybos technologijos procesorius pasižymi mažesnėmis energijos sąnaudomis.
Išmanusis telefonas veikia „Android 6.0.1“ operacinės sistemos pagrindu. Operacinė sistema, kaip ir būdinga „Samsung“ išmaniems, vis dar daug „valgo“ operatyviosios atminties, todėl iš 3 GB naudojimui lieka kažkur 1,3 GB, o kai dar naudojamasi programėlėmis, laisvos atminties lieka apie 500 MB. Gyventi, aišku, galima, tačiau panašu, kad apie procesų optimizavimą „Samsung“ girdėti nenori. Našumo atsargų žaidimams tikrai pakanka, telefonas neperkaista.
„Samsung“ čia nudžiugino garso kokybe ausinėse. Garsas labai švarus ir tikslus, nors garsumo atsargos ir nėra labai didelės. Pro garsiakalbius sklindantis garsas tikslus, nors ir nėra labai garsus.
Verta paminėti tai, kad „Samsung Galaxy A5 (2017)“ gavo „Samsung Pay“ palaikymą, todėl turint šį įrenginį ir pririšus prie jo banko kortelę, galima išbandyti santykinai dar naują mokėjimo būdą.
Baterija veikia vieną dieną
„Samsung Galaxy A5 (2017)“ turi 3000 mAh bateriją. Yra greito įkrovimo galimybė. Išmanusis telefonas veikia dieną – pusantros esant vidutiniam jo apkrovos lygiui. Meniu nustatymuose galima rasti sistemos veikimo optimizacijos funkcijų. Įkrovimui naudojamas C tipo USB laidas.
Kuo „Samsung Galaxy A5 (2017)“ išsiskiria iš kitų iki 450 eurų išmaniųjų? Visų pirma, tai prekės ženklo stiprumas. Kaip ten bebūtų, vis dar yra daugybė žmonių, kurie pirmiausia linkę rinktis patikimo gamintojo produktus ir nerizikuoti investuojant į nors įdomius, bet dar ne taip prijaukintus kinų gamintojų telefonus. Iš esmės „Samsung Galaxy A5 (2017)“ – tai subalansuotas flagmanas tiems, kurie nėra pasiryžę leisti didelių sumų telefonui, bet nori mėgautis patrauklaus dizaino, kokybiško surinkimo ir funkcionaliu išmaniuoju. Naujasis „Galaxy A5“ būtent toks ir yra. Jis leis daryti viską, ko galima tikėtis iš telefono 2017 metais ir tuo pačiu nejaustis taip, kad dėl mažesnės nei topinių flagmanų kainos sutikote kažkokiam kompromisui.
Naujausi komentarai