Liepos paskelbtoje Šiaurės ir dviejų Baltijos valstybių (Lietuvos ir Estijos) elektroninių ryšių sektorių suvestinėje informacijoje nurodoma, jog Lietuvoje ir Islandijoje 2012 m. buvo didžiausia abonentų, naudojančių 30 Mb/s ir didesnės spartos interneto prieigą, skvarba (atitinkamai 12 proc. ir 14 proc.), trečioje vietoje buvo Švedija – 9 proc. Estijoje tokios spartos abonentų skvarba 2012 m. buvo mažiausia iš šių šalių ir sudarė 3 proc.
Naudojimosi judriojo telefono ryšio paslaugomis įpročiai Šiaurės ir Baltijos šalyse skiriasi: lietuviai ir danai 2006–2008 m. užtikrintai pirmavo pagal vartotojų išsiųstų trumpųjų žinučių (SMS) skaičių: vienas abonentas per metus vidutiniškai išsiųsdavo apie 2 tūkst. SMS, estai SMS žinučių išsiųsdavo mažiausiai. Pastaruoju metu ir Lietuvoje, ir Danijoje išsiunčiamų SMS žinučių skaičius mažėja – 2012 m. Lietuvoje vienas abonentas išsiuntė apie 1,62 tūkst. SMS žinučių, Danijoje – apie 1,56 tūkst.
Judriojo telefono ryšio balso paslaugomis daugiausia naudojosi suomiai – vidutiniškai per 2012 metus vienas abonentas prakalbėjo 2,3 tūkst. minučių, atitinkamai Norvegijoje ir Islandijoje – 2,2 tūkst. minučių. Lietuviai, estai ir danai telefonu prakalba mažiausiai – 1,6–1,7 tūkst. min. per metus.
Šiaurės šalių (Švedijos, Danijos, Suomijos, Norvegijos, Islandijos) elektroninių ryšių sektorių plėtros apibendrinti duomenys nuo 2007 m. yra skelbiami kasmet. Lietuvos duomenys pradėti skelbti 2012 m., Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybai (RRT) tęsiant bendradarbiavimą su Šiaurės valstybių nacionalinėmis reguliavimo institucijomis ir prisijungus prie Šiaurės šalių statistiką rengiančios darbo grupės.
Nordstat yra sudaryta iš Šiaurės šalių nacionalinių ryšių reguliavimo institucijų atstovų. Nuo 2013 m. dalyvauti šios darbo grupės veikloje pakviesti ir Baltijos šalių nacionalinių reguliavimo institucijų atstovai. RRT pirmoji atsiliepė į šį kvietimą. Darbo grupėje su kolegomis iš Šiaurės ir Baltijos šalių analizuojamos šio regiono elektroninių ryšių sektoriaus atskirų segmentų kitimo tendencijos, tų pokyčių priežastys, aptariami elektroninių ryšių sektoriaus statistinių rodiklių nustatymo, jų apibrėžimo probleminiai klausimai.
Lietuvos ir kitų Baltijos šalių dalyvavimas šios darbo grupės veikloje yra svarbus veiksnys stiprinant Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimą pagal NB8 programą.
Naujausi komentarai