Lietuvos lazerių technologijų ekspertai ją gamino tris mėnesius. Kopija - šešis šimtus tūkstančių kartų mažesnė už tikrąjį Kapitolijų. Ant kupolo stovinti Laisvės skulptūra - net dešimt kartų mažesnė už žmogaus ląstelę.
Nano kopijos aukštis - penkiolika šimtųjų milimetro, ji atrodo kaip dulkė ant stiklo ir telpa į adatos skylutę. Tik per mikroskopą įžiūrimą Kapitolijų padarė lazerius gaminanti įmonė „Femtika“.
Vidmantas Šakalys, „Femtikos“ vadovas: "Sunkiausia buvo iš tikrųjų suderinti reikiamus parametrus, kad tos sienos išliktų tiesios. Po to sunkiausia nufotografuoti tokį daiktą ir padaryti nuotrauką spaudai".
Dovana perduota Jungtinių Valstijų Smithsonian institutui per Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo minėjimą Vašingtone.
Rolandas Kriščiūnas, Lietuvos ambasadorius JAV: "Ši dovana labai simboliška, nes iš vienos pusės ne tik amerikiečiams, bet ir daugeliui pasaulio piliečių Kongreso pastatas Vašingtone simbolizuoja demokratiją, simbolizuoja žmonių laisvę ir teisę valdyti savo valstybę. Todėl norėdami pademonstruoti savo unikalumą, ką Lietuva sugeba, mes norėjome parodyti, kad mes esame labai stiprūs lazerių sektoriuje".
Anot ambasadoriaus, mažiausią Kapitolijaus kopiją garbingai ir išdidžiai priėmė didžiausio muziejų tinklo Vašingtone direktorė Antea Hartig ir Atstovų Rūmų narys Džonas Šimkus.
Jis yra Baltijos draugų grupės pirmininkas ir Smithsonian instituto Tarybos narys. Ambasadoriaus teigimu, dovana yra padėka Amerikai už Lietuvos laisvės palaikymą. Ji rodo, kiek daug talento bei kūrybiškumo yra laisvoje visuomenėje. Per 30 Nepriklausomybės metų mes padarėme didelę pažangą ir norime pasidalinti savo sėkmės istorija su visu pasauliu.
Naujausi komentarai