Nematomumas pasaulį domino ir masino dar iki Herberto Velso romano "Nematomas žmogus". Pastaraisiais metais nematomumas siejamas su tokiomis beprotiškomis struktūromis kaip metamedžiagos. Vis dėlto amerikiečių architektų bendrovė "GDS Architects" Pietų Korėjoje pirmąjį pasaulyje nematomą dangoraižį statys ne iš metamedžiagų, o iš įprastų statybinių medžiagų. O dangoraižis bus nematomas.
Praėjusią savaitę minėta architektų kompanija gavo Pietų Korėjos užsakymą netoli sostinės Seulo pradėti dangoraižio "Tower Infinity" statybas. 443 metrų aukščio stiklo konstrukcijų bokštas toli gražu nebus aukščiausias pasaulyje, tačiau unikalus ir kol kas vienintelis toks planetoje, nes – nematomas. Be kita ko, "Tower Infinity" bus trečia aukščiausia apžvalgos aikštelė pasaulyje (aukščiausia – "Canton Tower" bokšte Guangzhou, Kinijoje).
Kokiu būdu bus sukurta nematomumo iliuzija? Tai darys optinės kameros, sujungtos į vieną sistemą su LED fasadu, kuris dengs išorines dangoraižio sienas iš visų pusių. Idėja elementari: vaizdo kameros filmuos priešingoje pastato pusėje esančią erdvę ir tiesiogiai ją transliuos į sienos fasado LED sistemą. Kažkas panašaus į "nematomą kompiuterio ekrano" idėją.
Bokšte bus trys vertikalios sekcijos, kurios užims po trečdalį bokšto. Kiekviena sekcija turės šešias vertikalias sienas, kad būtų paprasčiau demonstruoti kuo tikslesnį už pastato esančios erdvės vaizdą (kuo mažiau sienų, tuo sunkiau ir beveik neįmanoma pasiekti, kad "nematomumas" būtų regimas iš bet kokios perspektyvos).
Dangoraižis visų pirma tarnaus kaip pramogų centras: jame bus įrengtas 4D kino teatras, restoranai, vandens atrakcionų parkas, sodai ir jau minėta apžvalgos aikštelė.
Bokšte bus trys vertikalios sekcijos, kurios užims po trečdalį bokšto. Kiekviena sekcija turės šešias nevienodais kampais į viršų kylančias vertikalias sienas, kad būtų paprasčiau demonstruoti kuo tikslesnį už pastato esančios erdvės vaizdą.
Naujausi komentarai