Pereiti į pagrindinį turinį

„Sea Orbiter“: unikalus mokslinių tyrimų laivas ledkalnis

2013-11-13 18:00
Technologijos.lt
Okeanų tyrimų laivas „Sea Orbiter“ Okeanų tyrimų laivas „Sea Orbiter“ Okeanų tyrimų laivas „Sea Orbiter“ Okeanų tyrimų laivas „Sea Orbiter“ Okeanų tyrimų laivas „Sea Orbiter“ Okeanų tyrimų laivas „Sea Orbiter“

Tai – ne naujo Jameso Camerono filmo apie jūrų gelmes dekoracija. Tai – tikras okeanų tyrimų laivas „Sea Orbiter“, netrukus (2014-aisiais) plaukiosiantis kuriame nors iš vandenynų. Laboratoriją ant vandens suprojektavo prancūzų architektas Jacques Rougerie. Kaip ledkalnio, beveik du trečdaliai iš 51 metro aukščio laivo bus panirę po vandeniu.

Taip mokslininkai tiesiogiai galės stebėti ir tyrinėti jūrų ekosistemas ir žuvingumą. Įdomu tai, kad iš šio laivo bus įmanoma įžvelgti ir pasiekti net 6 km gylį. Vienu metu tokiame futuristiškos išvaizdos, 1 tūkst. tonų sveriančiame laive su gyvenamaisiais apartamentais dirbti galės 18–22 mokslininkai.

J.Rougerie laivą suprojektavo prieš 12 metų. Pirmą savo povandeninį būstą jis pasistatydino 1977 m. 1981 m. jis pastatė povandeninį mokslo tyrimų aparatą „Hippocampe“, kuriame dirbti ir ilsėtis galėjo du žmonės. Aparatas panirdavo į 12 metrų gylį ir po vandeniu be išnėrimo išbūdavo 7–15 d.

„Sea Orbiter“ projekto sąmata – 52,7 mln. JAV dolerių. Laivo statybos klausimais konsultuoja NASA ir ESA, nes sąlygos laive bus kažkuo panašios į tas, kokios būna gyvenant kosmose.

Projekto autoriai tvirtina, kad laivo statybos prasidės 2014 m. kovo 31 d.

„Tai – vienintelis laivas, kuriame bus sąlygos 24 val. per parą tyrinėti povandenines ekosistemas“, – pasakoja J.Rougerie. Laisvai vandenyno paviršiuje dreifuosiantis laivas energijos semsis iš saulės, vėjo ir bangų. Tiesa, kaip antrinis energijos šaltinis diegiama ir biokuro sistema.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų