Britui belieka tik prisiminti įspūdingus vaizdus ir plūduriavimo beorėje erdvėje pojūtį, tačiau jo laukia ilgas fizinės adaptacijos prie sunkio jėgos laikotarpis.
Sugrįžimas namo vis tik turi savo privalumų, sakė astronautas žurnalistams.
„Sugrįžus į Žemę sunkio jėga yra siaubingas dalykas, išskyrus kelis atvejus“, – pasakojo T.Peake'as trečią dieną po sugrįžimo iš kosminės stoties.
„Naudojantis tualetu svorio jėga yra tavo draugas. Tai vienas iš dalykų, kurių mes tikrai pasiilgstame“, – juokavo jis.
T.Peake'as šešis mėnesius praleido kosminėje stotyje, kurioje, norint nusilengvinti, reikia panaudoti specialias siurbiančias žarnas.
Astronautas taip pat pasiilgo ir kvapų, šviežio oro ir net lietaus.
„Visa tai miela, nuostabu, taip pažįstama, viskas, ko aš pasiilgau būdamas kosmose“, – sakė T.Peakas Europos astronautų centre Vokietijos vakariniame Kelno mieste.
„Lietaus ten nejaučiama“, – sakė jis spaudos konferencijoje, kurią internetu transliavo Europos kosmoso agentūra.
„Žinoma, ten nejauti jokių oro permainų, todėl čia bet koks oras atrodo nepaprastas ir labai ypatingas“, – kalbėjo astronautas.
44 metų buvęs sraigtasparnio pilotas bandytojas yra pirmas britų astronautas, pabuvojęs TKS. Šeštadienį jis sugrįžo į Žemę kartu su rusu Jurijumi Malenčenka ir NASA astronautu Timu Kopra.
Antradienį T.Peake'as sakė, kad „akimirksniu“ grįžtų atgal, bet dabar „kurį laiką“ norėtų daugiau dėmesio skirti šeimai.
Nors pats T.Peake'as nedalyvaus ketvirtadienį vyksiančiame referendume dėl Britanijos ateities ES, tačiau jis pabrėžė, kad Britanijai yra svarbu dalyvauti Europos ateities kosminių tyrimų projektuose.
„Jeigu dabar mūsų nebus tose programose, praleisime dalykus, kurie vyks trečiajame dešimtmetyje ir dalykus, kurie vyks ketvirtajame“, – sakė jis.
„Ir ateis laikas, kai būsime per daug atsilikę, kad vėl galėtume į jas patekti. Mano nuomone, mums reikia būti jose dabar pat“, – kalbėjo astronautas.
Naujausi komentarai