S. Hawkingas mirė 2018-aisiais, būdamas 76 metų. Per savo mokslinę karjerą jis bandė įminti visatos paslaptis, nepaisant visą gyvenimą trukusios kovos su motorinių neuronų liga, dėl kurios ilgainiui mokslininko kūnas buvo paralyžiuotas.
Pasak jo dukters Lucy (Liusi), plaučių ventiliatorius, kuriuo jis naudojosi, buvo perduotas „Royal Papworth“ ligoninei Kembridže, rytų Anglijoje, kur buvo gydomas ir pats mokslininkas.
„Kaip ventiliuojamam pacientui mano tėvui „Royal Papworth“ ligoninė buvo nepaprastai svarbi ir padėjo jam labai sunkiais laikais“, – kalbėjo S. Hawkingo duktė.
„Supratę, kad ligoninė atsidurs kovos su COVID-19 priešakinėse linijose, susisiekėme su ten dirbančiais savo senais draugais, kad paklaustume, ar galime kaip nors padėti“, – pasakojo ji.
S. Hawkingas, didžiąją dalį savo gyvenimo praleidęs neįgaliojo vežimėlyje ir kalbėjęs kompiuterinio kalbos sintezatoriaus pagalba, buvo gavęs įrangos iš Nacionalinės sveikatos apsaugos tarnybos (NHS).
Pasak jo dukters, iš NHS gauta įranga buvo sugrąžinta po mokslininko mirties, bet ventiliatorių Kembridžo universiteto mokslininkas ir knygos „Trumpa laiko istorija“ (A Brief History of Time) buvo įsigijęs už savo lėšas.
Prasidėjus koronaviruso epidemijai, per kurią visoje Jungtinėje Karalystėje mirė daugiau nei 17 300 žmonių, „Royal Papworth“ ligoninė padvigubino savo reanimacinio skyriaus pajėgumus.
S. Hawkingo ventiliatorius jau papildė papildomai sunkiausiai sergantiems pacientams surinktų aparatų sąrašą. Prieš naudojimą jį patikrino ligoninės technikai.
Ligoninės direktoriaus pavaduotojas pulmonologijos klausimais Mike'as Daviesas (Maikas Deivisas) pareiškė esantis dėkingas mokslininko šeimai už šią dovaną.
„Mes dabar labai užsiėmę COVID-19 infekcija užsikrėtusių kritinės būklės pacientų gydymu, todėl parama, kurios sulaukiame iš pacientų, jų šeimų ir vietos bendruomenės, yra labai reikšminga“, – pridūrė jis.
Naujausi komentarai