Balandžio 8 diena – ta diena, kai baigsis „Windows XP“ ir „Office 2003“ techninio palaikymo laikotarpis. Tai reiškia, kad tiek bendrovėms, tiek privatiems vartotojams nuo šiandien auga grėsmė susidurti su įvairiomis problemomis: pradedant sumažėjusiu saugumo lygiu, baigiant nesuderinama programine ir technine įranga.
„Tiek „Windows XP“, tiek „Office 2003“ pasirodė prieš daugiau nei dešimtmetį. Tai buvo puikūs produktai, tačiau atėjo metas judėti pirmyn. Kompiuteriai per šį laiką tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi ir senoji programinė įranga nebeatitinka šiandienių verslo ir paprastų vartotojų interesų“, – sako Aleksandras Golod, „Microsoft“ rinkodaros vadovas Baltijos šalims.
Pasak jo, šiuo metu pasaulis eina link lanksčiojo gyvenimo būdo. Vartotojai nori dirbti vienodai patogiai, nepriklausomai nuo naudojamų įrenginių ar buvimo vietos. Šiandien naujieji „Windows 8.1“ ir „Office 365“ leidžia „OneDrive“ pagalba pasiekti svarbius dokumentus iš bet kurio išmaniojo įrenginio. Taip pat visai nesunku pradėti kurti „PowerPoint“ prezentaciją kompiuteryje ir tęsti jos redagavimo darbus mobiliajame telefone.
Kas gresia
Apie tai, kad balandžio 8 dieną baigsis „Windows XP“ ir „Office 2003“ techninis palaikymas, vartotojai buvo pirmą kartą informuoti 2007 metų rugsėjo mėnesį. Tačiau ką turėti žinoti tos bendrovės ir vartotojai, kurie vis dar nesuskubo atsinaujinti?
Pirmiausia, pasibaigus techniniam palaikymui, nebebus tiekiami saugumo atnaujinimai. Tai reiškia, kad laikui bėgant programišiai atras vis daugiau saugumo spragų ir būdų pasisavinti kompiuteriuose su „Windows XP“ slypinčia svarbią ir konfidencialią informaciją. Šioms spragoms užtaisyti atnaujinimai daugiau nebebus tiekiami. Taip pat reikia numatyti, kad nauja programinė ir techninė įranga bus vis rečiau suderinama su „Windows XP“, todėl vis daugiau programų, spausdintuvų ir kitų kasdieniniam darbui svarbų įrenginių su senąja operacine sistema tiesiog neveiks.
Be to, senoji programinė įranga, skirtingai nei „Windows 8.1“ ir „Office 365“, nepritaikyta lanksčiam gyvenimo būdui, nepastebimam skirtingų įrenginių sujungimui į vieną ekosistemą ir reikalingų duomenų pateikimui esant tiek darbe, tiek kelyje. Tyrimų bendrovės „Forrester“ studijos liudija, kad vis daugiau darbuotojų nori dirbti būtent lanksčiuoju būdu ir vienodai patogiai tvarkyti savo informaciją iš bet kurios vietos, su bet kuriuo išmaniuoju įrenginiu. Pernai „Forrester“ analitikai skelbė, kad net trečdalis darbuotojų visame pasaulyje pirmenybę suteiktų būtent lanksčiajam darbo ir gyvenimo būdui. Tokie vartotojai dažniausiai turi tris ar daugiau įrenginių, dirba iš skirtingų vietų bei naudoja itin daug įvairių programėlių.
Tiesa, nepaisant aktyviai skelbiamos informacijos apie palaikymo nutraukimą, operacine sistema „Windows XP“ ir programų paketu „Office 2003” vis dar naudojasi nemaža Lietuvos vartotojų ir įmonių dalis. Šiemet kovą tarptautinė tyrimų bendrovė „Ipsos MORI“ Lietuvoje apklausė 300 smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) atstovų. Tyrimas atskleidė, kad 27 proc. SVV atstovų Lietuvoje naudoja „Windows XP“ ir kol kas nesuskuba jos atnaujinti. Svarbu paminėti, kad net 39 proc. apklaustųjų, atnaujinusių savo kompiuterių bazę, pastebėjo, kad išaugo jų produktyvumas, o 43 proc. – kad padidėjo saugumo lygis.
Kvietė atsinaujinti
Kovo mėnesį „Microsoft Lietuva“, bendradarbiaudama su „Diena“ leidiniais, Klaipėdos ir Kauno bendroves kvietė dalyvauti konkurse atnaujinti savo kompiuterių bazę naujaisiais „Windows 8.1“ ir „Office 365“. Bendrovėms tereikėjo pasakyti, kodėl joms reikia naujos programinės įrangos. Uostamiestyje laimė nusišypsojo „Jūros šventės“ organizatoriams „Klaipėdos šventės“, o Kaune – reklamos agentūrai „Cicero Baltic“. Jos gaus po 10 „Windows 8.1“ ir „Office 365“ licencijų. Abejoms bendrovėms padės atsinaujinti ilgamečiai „Microsoft“ partneriai „SKS IT“ ir „Avilura“.
Naujausi komentarai