Pereiti į pagrindinį turinį

Sėklos slėpiniai – sveikatai ir grožiui (originalūs receptai)

2013-04-25 15:25
Sėklos slėpiniai – sveikatai ir grožiui (originalūs receptai)
Sėklos slėpiniai – sveikatai ir grožiui (originalūs receptai) / Evaldo Butkevičiaus nuotr.

Danutė Kunčienė siūlo daugybę valgių receptų, kuriuos sukūrė,  panaudodama mūsų protėvių sukauptas ir mokslo patvirtintas žinias apie sėklų gyvybinę galią.

Sveikos mitybos šalininkams

Sėkla yra stebuklas – taip teigia Žolinčių akademijos vadovė bei aktyvi sveikos gyvensenos ir mitybos propaguotoja D.Kunčienė. Ji siūlo kelis paprastus, bet labai vertingus mūsų sveikatai bei grožiui receptus, kurių, beje, gausu jos knygelėje "Slėpinys sėkloje. Siūlomų receptų sudedamųjų dalių lengvai surasime gamtoje, parduotuvėje, turguje, vaistinėje.

Autorės receptų verte nereikia abejoti – Lietuvos sveikos gyvensenos ir natūralios medicinos rūmų prezidentas prof. Algimantas Kirkutis įsitikinęs, kad D.Kunčienė – tikra maistingųjų ir gydomųjų augalų savybių žinovė, todėl jos pateikti receptai pravers kiekvienam, bent kiek besidominančiam sveika mityba.

Skanskoniai turtingi skonių

Skanskoniai – tai sudėtiniai, iš įvairių maistinių ir vaistinių augalų sukomponuoti produktai. D.Kunčienė pataria bet kurį skanskonį kuo ilgiau palaikyti burnoje, gausiai suvilgant seilėmis. Po to užgerti vandeniu.

Skanskoniai visapusiškai praturtina mūsų organizmą nesočiųjų riebalų rūgštimis, mineralais, gamtiniais vitaminais, chlorofilu, gleivėmis, organinėmis rūgštimis, natūraliomis bioaktyviomis medžiagomis. Štai kokį skanskonį D.Kunčienė siūlo tiems, kurių kraujyje yra padidėjęs cukraus kiekis.

Kai didėja cukraus kraujyje

100 g tikrojo margainio sėklų miltelių

100 avižų sėklų miltelių

50 g erškėčio vaisių sėklų miltelių

Vartoti 1-2 šaukštelius per dieną (ypač tinka barstyti ant daržovių salotų). Mišinį galima užpilti nedideliu kiekiu šilto vandens, kad išbrinktų.

Su sėklų milteliais

Šis skanskonis tiks prie bulvių, daržovių, duonos, košių, sriubų. Skaninti tik jau lėkštėje esantį maistą (nevirti, nekepti).

150 g linų sėmenų miltelių

100 g moliūgų sėklų miltelių

100 g ruginių (miežinių, avižinių) iškaitintų sėlenų

50 g saulėgrąžų sėklų miltelių

25 g džiovintų jūros kopūstų miltelių

25 g sezamo sėklų miltelių

Sėklos nuo senų laikų vartojamos kaip vaistas nuo daugelio negalavimų. Jose yra daug biologiškai aktyvių medžiagų, vitaminų bei mineralų. Tai puikus energijos šaltinis, valo mūsų organizmą nuo toksinų ir šlakų. Sėklas tiesiog būna vartoti, nes jose gausu polinesočiųjų rūgščių, kurių organizmas pats negamina. Minėtos rūgštys skatina ląstelių atsinaujinimą, saugo nuo vėžio. Sėklose esantis lecitinas stiprina nervų sistemą, saugo nuo aterosklerozės, gerina kepenų veiklą, saugo širdies bei kraujagyslių sistemą nuo aterosklerozinių plokštelių susidarymo.

Šio ir kitų skanskonių mišinukai laikomi sandariai uždarytuose tamsiuose induose, kad šviesa nesunaikintų chlorofilo.

Vertingi sveikaskoniai

Sveikaskonis su spanguolėmis

1 dalis spanguolių

2 dalys razinų (geriau tamsių, didelių)

1 dalis pamirkytų ir nuvalytų migdolų

2-3 šaukštai svarainių ar pienių žiedų (kadagio spyglių) sirupo

truputis trintų erškėtrožių vaisių su medumi

Spanguoles sutrinti, razinas ir slyvas bei migdolus sumalti mėsmale. Viską sumaišyti, pasaldinti (jei mėgstate saldžiai) kuriuo nors sirupu (jei neturite jo, tiks medus) pagal skonį. Laikyti šaldytuve. Vartoti po šaukštą rytą ir pavakarį prieš valgį.

Sveikaskonis su abrikosais

stiklinė džiovintų abrikosų

stiklinė maltų saulėgrąžų

pusė stiklinės sezamo maltų sėklų

pusė stiklinės medaus

Nuplautus, pamirkytus abrikosus sumalti mėsmale. Saulėgrąžas paskrudinti ir sumalti kavamale. Sezamą paskrudinti ir sumalti kavamale. Viską sumaišyti, sudėti medų ir vėl gerai išmaišyti. Vartoti 1-2 šaukštus per dieną.

Gamtos konservai

Verta žinoti, kad, pavyzdžiui, sezamo sėklos stiprina kraujagyslių sistemą, greitina kraujo krešėjimą, gerina medžiagų apykaitą ir pan. Sezamos sėklos turi daugiau nei 80 maistingųjų medžiagų.

Saulėgrąžų sėklos vadinamos „gamtos konservais“. Šiose sėklose esančios naudingos mūsų organizmui medžiagos yra panašios kaip ir kitose sėklose, tačiau jose dar yra folio rūgšties ir vitamino B6. Dėl šių specifinių vitaminų saulėgrąžų sėklos stiprina nagus, plaukus. Įdomu, kad šimte gramų šių sėklų yra 300 mg magnio – šešis kartus daugiau nei rupioje duonoje.

Aliejai sveiktai ir grožiui

Aliejai – labiausiai paplitusi riebalų rūšis. Mūsų organizmui jų neturi trūkti, nes aliejuose yra medžiagų, reikalingų ląstelių statybai. Aliejai svarbūs ir mūsų grožiui.

Šveitiklis odai

Rupią druską (arba rudą cukrų) lygiomis dalimis sumaišyti su aliejumi. Toks šveitiklis pašalins negyvas odos daleles ir ją pamaitins.

Pagalba sausiems nagams

3-5 šaukštus aliejaus pakaitinti ir 10 minučių panerti pirštus į taip paruošto aliejaus vonelę. Ištraukti, pamasažuoti.

Beržo grybo aliejus

200 ml alyvuogių aliejaus

20 g sumalto beržo grybo

Į stiklinį indą suberti beržo grybo miltelius užpilti aliejumi ir kaitinti vonelėje, įklojus dugne audeklo gabalą, apie 4 valandas. Gatavas mišinys–– puiki pagalba raumenų ir sąnarių skausmams malšinti.

Raudonėlių aliejus

200 g aliejaus (saulėgrąžų ar alyvuogių)

2 šaukštai smulkintų raudonėlio lapų

Raudonėlį užpilti aliejumi ir tamsiame inde palaikyti 10 dienų šiltoje vietoje, kartkartėmis vis supurtant. Naudoti: skaudamiems sąnariams įtrinti, plaukų priežiūrai, paradontozės sukeltoms problemoms, grybelio pažeistai odai gydyti. Tinka ir valgiams pagardinti.

Turite mėgstamą receptą? Dažnai tenka gaminti? Siųskite savo receptus su nuotraukomis el. pašto adresu: [email protected].

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų