Savanoriško darbo ieškantys žmonės ir juos norinčios priimti visuomeninės organizacijos nuo šiol rasti vieni kitus galės daug paprasčiau.
Šią savaitę pradėjo veikti pirmoji Lietuvoje savanoriško darbo paieškos erdvė, įsikūrusi viename didžiausių šalyje darbo pasiūlymų paieškos portalų CV.lt.
Naujos informacinės erdvės www.cv.lt/savanoryste sukūrimo iniciatoriais tapo Savanoriškų organizacijų aljansas, telekomunikacijų bendrovė TEO LT, AB ir portalas CV.lt.
Naujajame portale publikuojamas savanoriškų renginių kalendorius, patarimai savanoriams ir juos priimančioms organizacijoms, taip pat naujausi šios srities tyrimai apie socialinį savanorio portretą ir teisinę savanorystės aplinką.
Tinkančių pasiūlymų neradę savanoriai gali užpildyti anketas, kurias vėliau gaus savanorių ieškančios organizacijos. Interaktyviame tinklapyje įgyvendinta galimybė komentuoti savanoriško darbo skelbimus, rašyti atsiliepimus apie besiskelbiančias organizacijas.
Praėjusiais metais "TNS Gallup" Lietuvoje atlikto tyrimo duomenimis, savanoriškai veiklai per pastaruosius 12 mėnesių savo laiko ir idėjų Lietuvoje yra skyręs beveik kas antras šalies gyventojas. Tačiau dar maždaug 39 proc. šalies gyventojų sutiktų įsijungti į savanorišką veiklą, jei gautų pakankamai informacijos apie tokias galimybes.
"Tyrimo duomenys ir bendradarbiavimo su savanoriškomis organizacijomis patirtis parodė, jog savanorystę Lietuvoje galėtų paskatinti patogi informacinė erdvė, kurioje galėtų "susitikti" savanoriai ir jų darbą bei idėjas visuomenės labui galinčios panaudoti organizacijos", - teigė TEO Korporatyvinės komunikacijos skyriaus direktorius Valdas Kaminskas.
Vieno iš Savanoriškų organizacijų aljanso iniciatorių, nevyriausybinių organizacijų eksperto Vaidoto Ilgiaus teigimu, savanorių duomenų bazė taps tarsi žiūronais, leidžiančiais žmonėms susirasti jiems patinkančias visuomenines iniciatyvas, o savanoriškos organizacijos turės galimybes paprastai ir greitai pakviesti žmones į jų vykdomas iniciatyvas.
Tyrimų duomenimis, šeši iš dešimties savanorių visuomenine veikla užsiima norėdami padėti kitiems ir prasmingai praleisti laiką, maždaug penktadalį tai daryti skatina noras rasti bendraminčių ir palaikyti idėjas, kurioms jie pritaria. Norinčius pradėti savanoriauti labiausiai domintų veikla susijusi su aplinkos apsauga ar aplinkos tvarkymu, pagalba vaikams, jaunimui arba senyvo amžiaus žmonėms, taip pat gyvūnų globa.
Tyrimai rodo, kad Lietuva yra viena mažiausiai į savanorišką veiklą įsitraukusių Europos Sąjungos šalių – "Eurobarometro" duomenimis, nuolat tai daro tik 11 proc. lietuvių. Vakarų Europos šalyse savanorystė žymiai prisideda prie ekonomikos bei bendrojo vidaus produkto (BVP) kūrimo. Pavyzdžiui, Didžiojoje Britanijoje kasmet savanoriais dirba 23 mln. žmonių, o jų sukuriama ekonominė vertė vertinama daugiau nei 65 milijardais eurų per metus, arba beveik 8 proc. BVP.
Naujausi komentarai