JAV inžinieriai skelbia, kad jiems pavyko sukurti vandeniliu varomą robotą, kuris vandenyje juda kaip medūza.
Kol kas naujo roboto kūrimo darbai yra tik pradinėje stadijoje, tačiau mokslininkai tiki, kad ateityje šis inžinerinis kūrinys padės gelbėjimo operacijose vandenyje.
Mokslininkas Yonas Tadesse‘as teigia, kad juos sugalvoti tokį projektą paskatino paprasti medūzos judesiai, leidžiantys sklandžiai judėti vandenyje, rašo bbc.co.uk.
Aparato veikimas vandeniliu reiškia, kad toks prietaisas niekada nepritrūks energijos.
„Mūsų žiniomis, tai pirmasis sėkmingas bandymas sukurti povandeninį robotą, kuris naudoja išorinį vandenilį kaip energijos šaltinį“, - kalbėjo mokslininkas.
Medūzos juda naudodamos žiedinius raumenis, kurie yra skėčio formos kūne.
Judesio metu medūza sutraukia savo „pilvą“ ir taip išstumia vandenį. Šis procesas priverčia gyvį judėti. Kai raumenys atsipalaiduoja, medūzos kūnas atgauna natūralią formą.
Norėdami tai atkartoti, mokslininkai naudoja medžiagas, kurios gali „prisiminti“ savo pirminę padėtį.
Medūzą-robotę judėti priverčia šilumą išskiriančios cheminės reakcijos tarp deguonies ir vandenilio vandenyje ir platinos paviršiuje. Cheminės reakcijos sukelta šiluma yra perkeliama į dirbtinius roboto raumenis, kurie dėl šilumos keičia formą.
Tai reiškia, kad medūza-robotė energiją gali gauti iš aplinkos, o ne limituotos talpyklos. JAV mokslininkai tiki, kad tai leis robotui niekada nepristygti „jėgų“.
Naujausi komentarai