Žaliakalnis – ypatingas Kaunui. Kaip ir Monmartras Paryžiui. Ne tik dėl to, kad iškilęs ant nuostabios kalvos virš miesto, bet ir dėl to, kad nuo seno čia gyvena nemažai miesto menininkų.
Penktadienį prasidedančio festivalio "Be stogo" rengėjai įsitikinę, kad šiandien Žaliakalnis tapo pernelyg ramus, pernelyg apatiškas. Užsibrėžę ištaisyti šią neteisybę, jauniausi Kauno menininkai imasi įpūsti Žaliakalniui kultūrinės gyvybės.
Pirmasis jaunimo menų festivalis "Be stogo" pernai dūzgė Senamiestyje, nustebinęs jaunuomenės gausa ir aktyvumu.
Festivalį organizuoja grupė jaunų menininkų: Jurgis Valiukevičius, Beata Preisaitė (J.Naujalio muzikos gimnazija), Adelė Pukelytė (Kauno dailės gimnazija) ir Martynas Martinkevičius (būsimasis studentas). Nors jaunimui padeda Rodericko F.Tucko labdaros ir paramos fondas bei Konrado fondas ir vienas kitas meno mecenatas, festivalį "Be stogo" drąsiai galima laikyti unikaliu projektu "jaunimas – jaunimui".
"Mums pabodo uždaros mokyklų klasės ir koncertų salės, todėl nusprendėme menus išvilioti į atvirą erdvę. Kaunas yra didelis, įdomus ir gražus. Norime, kad jo kultūrinė erdvė išsiplėstų, apimdama savitas, bet nepelnytai apleistas miesto vietas kaip Kauko laiptai", – sakė festivalio jaunasis direktorius J.Valiukevičius.
"Siekiame, kad menas atsiskleistų naujai, įgautų socialinės potekstės, o apleista miesto vieta taptų vieša kūrybos erdve. Todėl į renginius kviečiame visus kauniečius, bet aišku, labiausiai laukiame jaunimo", – pridūrė A.Pukelytė, kuruojanti dailės kūrybines dirbtuves ir parodą "Miestas = kultūra?!"
Kauko laiptai – seniausi ir bene gražiausi Lietuvoje, 1936-aisiais sujungę Žaliakalnį su Kauno centru. Tai – garsių tarpukario architektų Felikso Vizbaro ir Stasio Kudoko projektas. Nors senųjų baseinų su kaskadomis neišliko, laiptų alėjos viršuje vis dar yra stačiakampio formos baseinas su fontanu, kurį puošia romantiška Broniaus Zalenso skulptūra "Poilsis". Deja, baseinas jau daugelį metų nykiai sausas, o nuostabią Kauko laiptų alėją siaubia nemandagūs žmonės ir šunys.
"Esame tikri, kad jaunatviška BESTogių kultūrinė intervencija atgaivins šią nuostabią Žaliakalnio vietą ir padės kauniečiams iš naujo atrasti Kauko laiptų alėją", – vylėsi B.Preisaitė. Anot festivalio organizatorės, dvi dienas Kauko laiptų amfiteatrą valdys kūrybinis jaunimas: dienomis veiks kūrybinės dailės, komiksų ir architektūros dirbtuvės, vyks spektakliai, performansai. Vakare skambės klasikinės ir džiazo muzikos koncertai, bus eksponuojami dailės darbai.
Visi renginiai nemokami. Festivalyje dalyvaus jaunieji menininkai ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio. Fesitivalio "Be stogo" programą rasite kaunodiena.lt
Naujausi komentarai