Pereiti į pagrindinį turinį

Dvynių konkurse sostinėje dalyvauja ir afrikiečiai

2015-11-13 13:27

Penktadienis 13 d. - dvyniams nebaisus. Tą dieną sostinės prekybos ir renginių centre VCUP įvyks antrasis konkursas "TWINS PEAK 2015", kuriame dalyvaus dvyniai ne tik iš Lietuvos, bet ir Afrikos.

"Renginio pavadinimas – aliuzija į garsų serialą "Twin Peaks", nes kai akyse dvejinasi – tikras "Tvinpyksas" arba dvynių miestas", – šypsojosi renginio organizatorė ir idėjos autorė Aurika Merkienė, turinti identišką seserį dvynę Eriką.

Norėdami patekti į finalą organizatoriams nuotraukas siuntė daugiau nei 150 dvynių, o viename interneto tinklapyje vyko balsavimas.
Daugiausiai balsų (2532) surinko devyniolikmetės Karolina ir Kornelija Stakonaitės iš Ukmergės, vos septynerių mėnesių Jorė ir Aris Stražinskai iš Šiaulių (2513) liko antroje, o 1,7 metų Milana ir Milita Saulytės (1612) iš Panevėžio – trečioje vietoje.

"Gavome dešimtis originalių, net į dovanų dėžutę „supakuotų” dvynių nuotraukų iš įvairiausių pasaulio kampelių, – džiūgavo renginį su Giedriumi Leškevičiumi vesianti A.Merkienė. – Lietuviai emigrantai gausiausiai dvynių nuotraukų atsiuntė iš Airijos, Anglijos, Norvegijos, Olandijos, Belgijos."

Auriką labiausiai nustebino dvynių nuotraukos iš Tuniso miesto Mahdija. Šiaurės Afrikos žvejų mieste gyvena dvyniai Juozas ir Salemas Kehila: šešiamečių nuotraukas atsiuntė jų mama – Jolita Kazlauskaitė.

Dvynių šventės nekantriai laukia keli šimtai dalyvių. Kai kurios dvynių poros konkurse dalyvavusios pernai, šiemet vėl ketina siausti dvynių fiestoje.

Vilniečiai Džiugas ir Mažvydas Arnauskai 2014 metų finale tapo dvynių konkurso „TWINS PEAK 2014” nugalėtojais vaikų tarpe.

Jiems taip patiko šventė, kad mamos nekantriai klausinėja, ar dalyvaus šiemet? Juolab, šį penktadienį į konkursą jie atvyks ne vieni, o su sesutėmis – keturių mėnesių dvynėmis Ūla ir Mėta.

Ieva Arnauskienė juokiasi, kad metai tarp dvynių konkurso „TWINS PEAK” nepraėjo veltui – Arnauskai augina keturis vaikus – dvi dvynių poras, du berniukus ir dvi mergaites!
"Dvyniai – tai atskiras pasaulis, atskira respublika, atskira kasta, kuri prieinama ir suprantama tik dvyniams. Juk tik jie visą gyvenimą girdi: „Oi, kokie jūs panašūs”, „Kaip jus įmanoma atskirti?” „O tai kuris yra kuris?” – ir dar daugybę, dvynių manymu, kvailų klausimų, – juokėsi A. Merkienė. – Tik dvynių kasta žino ir naudojasi daugybe pranašumų, kuriuos suteikia dvynystė – prieš tėvus, senelius, brolius, seseris, bendraklasius, mokytojus, vyrus, žmonas. Juk dvyniams nereikia kalbėtis garsiai – jie turi savo kalbą ir daugybę dalykų supranta iš vienas kito akių."

2014 metais konkurse užsiregistravo per 200 porų dvynių. Į finalą burtų būdu buvo atrinkta 20 porų dvynių, iš jų renkamos identiškiausių dvynių poros. Dvyniams buvo pateiktos nesudėtingos, linksmos užduotys, kurias reikėjo atlikti kiek įmanoma panašiau.

Nugalėtojais tapo 6 metų vilniečiai dvyniai Džiugas ir Mažvydas Arnauskai, nupiešę vienodus namus, o vyresniųjų dvynių grupėje – devyniolikmetės vilnietės Rūta ir Lina Peleckytės, nupiešusios vienodas Snieguoles.

Įdomūs faktai apie dvynius

Dvyniai labai dažnai gimsta juodaodžiams, o rečiausiai jų susilaukia azijiečiai. Daugiausiai dvynių gimsta Nigerijoje, mažiausiai – Kinijoje.

Kuo vyresnė (35-40 metų) mamytė, tuo didesnė tikimybė susilaukti dvynių.

Sakoma, kad dvyniai gimsta kas antra karta. Tačiau tai – mitas. Taip, paveldimumo galimybė yra, tačiau nebūtinai tai turi kartotis kas antra karta.

Ar gyvenamoji vieta turi įtakos susilaukti dvynių? Panašu, kad tai dar vienas mitas, tačiau pastebima, kad išsivysčiusiose šalyse dvyniai gimsta kuo toliau, tuo rečiau.

Vis tik kalbant dvynius ir apie gyvenamąją vietą ar aplinką, yra užregistruota įdomių faktų. Nedidelis Indijos kaimelis Kandalūras garsėja dvyniais. Čia gyvena per 70 porų dvynių. Kasmet jų gimsta dar ir dar. Todėl vietovė šalyje jau garsėja kaip „Dvynių kaimas”, kuriame iš ties dvejinasi akyse. Juo labiau kad dvyniai specialiai rengiami visiškai vienodai. Mokslininkai nesugeba paaiškinti šio fenomenalaus fakto, o kaimelio gyventojai tiki, kad tai dievo Ramos išdaigos, mat jis taip pat turėjo dvynius.

JAV, Ohajo valstijoje egzistuoja dirbtinis dvynių miestas – Tvinsburgas, kuriame nuo 1976 metų vyksta dvynių festivaliai „Twins Days Festival”, į kuriuos suvažiuoja tūkstančiai dvynių porų iš visos Amerikos. Kitais metais Tvinsburge dvejinsis akyse tikrai rimtai, nes rugpjūčio pradžioje vyks jubiliejinis - jau 40-asis dvynių festivalis.

Prisimenant mokyklines biologijos žinias, dvyniai būna dizigotiniai ir monozigotiniai. Monozigotiniai – dvyniai iš vieno kiaušinėlio.

Apie 25 proc. monozigotinių dvynių vadinami veidrodiniais. Būna, kad vienas turi apgamą ant kairiojo skruosto, kitas – ant dešiniojo. Vienas dvynys netgi gali būti kairiarankis, o kitas – dešiniarankis. Statistika byloja, kad net 22 proc. dvynių yra kairiarankiai, o tarp ne dvynių – tik 10 proc. kairiarankių.

Per 40 proc. dvynukų (trynukų ir ketvertukų) turi tik jiems suprantamą savo kalbą, kuri vadinama „cryptophasia” arba „idioglossia”.

Monozigotiniai dvyniai genetiškai yra identiški ir jų DNR praktiškai vienodas, tačiau jų pirštų atspaudai skiriasi. Dizigotiniai dvyniai turi tik apie 50 proc. genetinių panašumų.

Monozigotiniai dvyniai – trokštamas mokslininkų, medikų tyrinėjimo objektas. Užfiksuota daugybė atvejų, kai vaikystėje atskiri ir skirtingose šeimose, aplinkose augę dvyniai persirgo tomis pačiomis ligomis, pasirinko tokias pat profesijas, jų intelekto koeficientas identiškas. O apie daugybės įdomių sutapimų – vienodi vyrų, vaikų, šunų ar kačių vardai, automobiliai, baldai ir daugybė kitokių dalykų – kuriamos mistinės istorijos.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų