Pereiti į pagrindinį turinį

JAV parduodamos auksinės monetos iš XVIII a. nuskendusių laivų

2016-11-08 08:49
BNS inf.

Viena Naujojo Orleano investicijų firma pradėjo pardavinėti auksines monetas iš laivų, prieš 300 metų nuskendusių prie Floridos krantų.

„Blanchard and Co.“ yra viena iš dviejų prekybos agentų, siūlančių monetas iš rajono, kur per uraganą 1715 metų liepos 31 dieną į rifus rėžėsi 11 lobių prikrautų Ispanijos laivyno laivų. Kitas agentas yra Kalifornijoje įsikūrusi „Monaco Rare Coins“.

Monetų ekspertas iš Niujorko Johnas Albanese'as (Džonas Albanesas), kuris tarpininkavo pardavimui, penktadienį interviu sakė, kad daugumą iš 295 siūlomų monetų surado narai, pernai incidento 300-ųjų metinių proga tyrinėję minimą rajoną.

Pasak J. Albanese'o, kelios monetos yra iš ankstesnių, 2010 ir 2013 metais surengtų ekspedicijų. Bendra visų monetų rinkos vertė yra 1 mln. dolerių (0,9 mln. eurų).

Monetos yra įvairios nominalios vertės, dydžio ir pavidalo. „Jos buvo labai paprastai pagamintos. Rankų darbo“, – sakė J. Albanese'as, kuris pridūrė, kad monetų vertė jų pagaminimo metais buvo grindžiama jų svoriu.

„Blanchard“ pranešime spaudai sakoma, kad monetos buvo nukaltos Kolumbijoje, Meksikoje ir Peru, nuo 1692 iki 1715 metų. Dauguma jų buvo surastos 1,8 m gylyje maždaug 30 m nuo kranto ties Viro Biču Floridoje.

 

 

J. Albanese'as sakė, kad monetos, pasirodžiusios didmeninėje prekyboje, buvo greit parduotos.

„Blanchard“ viceprezidentas Craigas Baudotas (Kreigas Bodo) sakė, kad jo kompanija monetas pradėjo pardavinėti per pastarąsias dvi savaites ir kad jų kaina svyruoja nuo maždaug 2 tūkst. dolerių (1,8 tūkst. eurų) iki 9 tūkst. dolerių (8 tūkst. eurų). Pasak jo, susidomėjimas yra didelis ir vykstant mažmeninei prekybai.

„Turi reikalą su daugiau kaip 300 metų senumo dalyku, – sakė C. Baudotas. – Kiekvienas svajoja eiti paplūdimiu ir rasti lobį“.

1715 metais nuskendę laivai plaukė iš Havanos į Ispaniją, bet netoli dabartinio Viro Bičo juos užklupo uraganas. Per šią jūrų nelaimę žuvo maždaug tūkstantis žmonių.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų