Pereiti į pagrindinį turinį

Niujorkietės "Betty" – su tolerancijos vėliava

2012-04-30 23:59
Niujorkietės "Betty" – su tolerancijos vėliava
Niujorkietės "Betty" – su tolerancijos vėliava / Vytauto Petriko nuotr.

Vilniuje ir Kaune šiltai publikos sutiktus pasirodymus surengusi spalvinga poproko grupė iš Niujorko "Betty" neaplenkė ir pajūrio – surengė koncertą Klaipėdos klube "Dr.Who". JAV ambasados kvietimu Lietuvą aplankiusios muzikantės tvirtino, kad kūryba ir scena joms padeda kalbėti su žmonėmis apie aktualius dalykus visų suprantama kalba.

Trys charizmatiškos brandaus amžiaus damos – vokalistė Elizabeth Ziff, bosistė Alyson Palmer ir violončelininkė Amy Ziff – dar iki pasirodymo ant "Dr.Who" scenos tarsi magnetas traukė aplinkinių žvilgsnius tatuiruotėmis ir ekstravagantiškomis šukuosenomis.

Po du prestižinius "Emmy" ir BMI apdovanojimus pelniusios grupės narių įvaizdis gan apgaulingas – tolerancijos idėjas pasaulyje aktyviai skleidžiančios moterys spinduliavo paprastumu, gera nuotaika ir aplinkiniams negailėjo šypsenų.

Besistengiančios pasaulį mokyti tolerancijos muzikantės pripažino, kad Niujorkas, kuriame jos gyvena ir kuria, – itin įvairiabriaunis miestas.

"Šiame megapolyje knibžda įvairiausių rasių žmonės, čia susitinka skirtingos religijos ir tradicijos. Niujorkas yra fantastiškas, bet tuo pat metu ir prakeiktas miestas. Galbūt suprasti vieniems kitus ne visuomet lengva, tačiau žmonės tiesiog neturi pasirinkimo – gyvename drauge, tad tenka ieškoti kompromisų, įsiklausyti ir gerbti aplinkinius. Visiškai nereiškia, kad Amerikoje neturime problemų – žmonės tiesiog moka apie jas atvirai kalbėti ir tai padeda rasti sprendimus."

Grupės narės apgailestavo, kad pasaulyje dar nemažai vietų, kur moterų teisės šiurkščiai pažeidžiamos: "Sunku suvokti, kad, pavyzdžiui, Saudo Arabijoje moterims draudžiama vairuoti ar išeiti iš namų be vyro palydos. Manau, kad nė viena iš mūsų negali jaustis visiškai laisva, kol kitur yra moterų, kurių laisvės paminamos. Nors Vakaruose padėtis kur kas geresnė nei trečiojo pasaulio šalyse, moterų, seksualinių mažumų teisės ir čia nėra šimtu procentų apsaugotos".

"Betty" narės tvirtino, kad universalia kalba vadinama muzika išties padeda skleisti tolerancijos idėjas, o gyvenimas ant lagaminų nešykšti kitų šalių, kultūrų pažinimo bei nuolatinių gyvenimo pamokų.

"Šis JAV ambasados suorganizuotas vizitas – mūsų pirmas kontaktas su Lietuva. Išsivežame pačius geriausius įspūdžius apie šalį ir čia gyvenančius žmones bei tikimės sugrįžti kitąmet – ketiname surengti savo koncertą festivalio "Baltic Pride" metu", – kalbėjo amerikietės.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų