Salėje Gapjonge susirinko maždaug 4 tūkst. porų iš 64 valstybių, pranešė organizatoriai, kurie nurodė, kad kiek daugiau nei pusė jų tuokėsi, o likusios, jau gyvenančios santuokoje, buvo palaimintos.
Jaunikiai ir nuotakos sėdėjo eilėmis ant baltų plastikinių kėdžių; kai kas nerimavo, kai kas – demonstravo vestuvinius žiedus asmenukėms priešais didžiulius Sun Myung Moono plakatus.
„Aš taip jaudinuosi“, – sakė 20-metis Davisonas Zulu (Deivisonas Zulus) iš Zambijos, pridūręs, kad jis ir jo nuotaka šios akimirkos „taip ilgai“ laukė.
„Moonas man reiškia mesiją ir gėrio ženklą“, – sakė jis.
Sun Myung Moonas mirė 2012 metais nuo plaučių uždegimo komplikacijų, būdamas 92 metų. Munistų Bažnyčia garsėja įvairiais verslo interesais ir masinėmis santuokomis.
1997 metais Vašingtone vienu metu susituokė 30 tūkst. porų, o po dvejų metų Seulo olimpiniame stadione – maždaug 21 tūkstantis.
Šio ketvirtadienio ceremonijoje Gapjonge papildomai nuotoliniu būdu per internetą dalyvavo dar 20 tūkst. porų.
Būdamas gyvas Sun Myung Moonas dažnai pats suvesdavo poras. Jis mokė, kad romantiška meilė veda į paleistuvavimą, sutuoktinių neatitikimą ir visuomenės sugedimą.
Jis dažnai teikdavo pirmenybę skirtingų kultūrų atstovų santuokoms ir tvirtindavo, kad Dievo akyse nėra tokio dalyko kaip tautybė ar odos spalva ir kad tokios sąjungos yra taikos skatinimo būdas.
Tai taip pat reikšdavo, kad poros kartais negalėdavo susikalbėti jokia bendra kalba.
Dabartinės Šiaurės Korėjos teritorijoje gimęs Sun Myung Moonas 1948-aisiais už viešą pamokslavimą komunistų buvo nuteistas penkeriems metams sunkiųjų darbų. Per Korėjos karą jis pabėgo ir 1954 metais Pietų Korėjoje įsteigė savo Bažnyčią, pasiskelbdamas mesiju.
Vėliau jis beveik metus sėdėjo JAV federaliniame kalėjime už vengimą mokėti mokesčius.
Jo sekėjai jį vadina „Tikruoju Tėvu“, o jo našlę – „Tikrąja Motina“.
Bažnyčia, kurią kritikai vadina sekta, dabar skelbia vienijanti maždaug 3 mln. narių visame pasaulyje.
Pastaraisiais metais sutuoktinio parinkimo atsakomybė dažniausiai tekdavo tėvams, o atsiradus socialinei žiniasklaidai nuotakai ir jaunikiui tapo lengviau užmegzti ryšį prieš vestuves.
Vanessą (Vanesą) iš Singapūro jaunikiui – 30 metų Ewaldui Schenkermayrui (Evaldui Šenkermairui) iš Austrijos – pristatė jos tėvai. Pora bendravo elektroniniais laiškais ir per „Skype“.
Potencialaus sutuoktinio paskyra „Facebook“ jai taip pat padėjo geriau jį pažinti.
„Tiesiog daugiau apie jį žinau: kad jam patinka keliauti, jam patinka kava ir sunkiojo metalo muzika“, – sakė Vanessa.
Naujausi komentarai