Įrašytos keturios sonatos, kurių autoriai – Juozas Gruodis, Kazimieras Viktoras Banaitis, Stasys Vainiūnas ir Julius Juzeliūnas. Tai kūriniai, atspindintys sudėtingą XX a. lietuvių muzikos raidą – nuo viltingo nepriklausomos Lietuvos laikotarpio iki atšiaurių sovietinės cenzūros sąlygų.
S. Venslovaitė ir V. Kopjova kartu groja jau beveik dešimtmetį, abi savo karjeras ir gyvenimą kuria Vakarų Europoje. Simona – Miuncheno kamerinio orkestro narė, baigusi studijas Vienos muzikos ir atlikimo meno universitete, ketverius metus buvusi vieno geriausių kamerinių orkestrų pasaulyje „Kremerata Baltica“ nare, nuo 2016 iki 2018 m. grojusi Leipcigo „Gewandhaus“ orkestre. Veronika – iš Kauno kilusi pianistė, koncertuojanti tiek solo, tiek kameriniuose ansambliuose, grojusi tokiose prestižinėse salėse kaip Amsterdamo „Concertgebouw“ irVienos „Musikverein“, baigusi studijas Hanoveryje ir Vienoje.
Kaip tvirtina abi muzikės, ši lietuvių kompozitorių sonatų programa gimė iš ilgesio gimtinės skambesiui.
„Nuo pat mudviejų su Simona bendro kūrybinio kelio pradžios, mus ypač domino lietuviškas repertuaras. Šis „Naxos“ išleistas albumas gimė iš tėvynės ilgesio, nenumaldomo poreikio supažindinti pasaulį su puikia Lietuvos muzika, taip pat – iš beribio, nevaržomo smalsumo“, – sako V. Kopjova.
Tiesa, susidomėjusios sonatomis muzikantės greitai pastebėjo, kad jų natų gauti nėra paprasta, o pasiklausyti įrašų – juo labiau. „Turime begalę puikios muzikos, fantastiškų kompozitorių ir norime, kad ši muzika būtų prieinama ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio publikai. Tad pirmojo albumo repertuarą ruošėme su didžiuliu atsidavimu, jausdamos atsakomybę“, – sakė pianistė.
„Lietuviška muzika tapo neatsiejama mūsų su Veronika repertuaro dalimi ir gyvenimo projektu. Išgryninti šios programos, virtusios albumu, idėją ir jį paruošti mums padėjo nuostabi vadybininkė Beatričė Blotnytė – tik jos dėka svajonės tapo realybe“, – pasakojo S. Venslovaitė.
Kodėl programa įrašyta leidybos kompanijoje „Naxos“? „Ši kompanija yra viena didžiausių klasikinės muzikos rinkoje, jos prodiusuojami įrašai pasiekia net pačius atokiausius pasaulio kampelius. Vienas jos interesų – ieškoti nežinomų, dar neįrašytų kūrinių, įdomaus repertuaro. Tai neabejotinai tiko mums. Neslėpsiu, kai po visų leidybos darbų radome mūsų įrašus platinamus net japonų kalba, širdis tiesiog apsalo!“ – džiaugsmo neslėpė smuikininkė.
S. Venslovaitės ir V. Kopjovos albumo „Lietuvių muzika smuikui ir fortepijonui“ pristatymo koncertai vyks Viniuje ir Kaune. Įrašų gamintojas – Lietuvos muzikos ir teatro akademija (LMTA). Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir LMTA. Rėmėjas Juozo Karoso labdaros ir paramos fondas. Partneriai – Vilniaus rotušė, Nacionalinis Kauno M. K. Čiurlionio dailės muziejus. Projekto organizatoriai: VšĮ „Musica Vitale“.
Kas? albumo „Lietuvių muzika smuikui ir fortepijonui“ pristatymo koncertas.
Kur? Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje.
Kada? gruodžio 2 d. 16 val.
Naujausi komentarai