Kauno pilies zona virs viduramžių miestu su riterių stovyklomis, mokyklomis, turnyrais, žaidimais, amatininkų kaimeliu, koncertais ir įvairiomis pramogomis. Kitos šventės erdvės, išsidėsčiusios per visą senamiestį, prisipildys džiazo, roko, bardų, orkestrinės, chorinės ir liaudies muzikos garsų, vaizdinių bei atrakcijų.
Kviečiame susipažinti su pagrindiniais Kauno Hanzos dienų akcentais. Daugiau informacijos ir detali renginio programa bus paskelbta vėliau, teigia organizatoriai.
TARPTAUTINIS RITERIŲ TURNYRAS – Lietuvos kariuomenės vado kalavijui laimėti
Kauno Hanzos dienose šiemet tradiciškai vyks tarptautinis riterių turnyras Lietuvos kariuomenės vado kalavijui laimėti. Šie metai ypatingi, nes tai jau X-asis, jubiliejinis turnyras, į kurį susirinks dešimtys riterių iš visos Europos. Turnyras vyksta pagal tarptautines riterių turnyrų taisykles, jį komentuoja ir veda profesionalus heroldas.
Turnyro pertraukų metu žiūrovams pristatoma riterių naudojama ginkluotė ir šarvuotė, žiūrovai kviečiami patys išbandyti savo jėgas smagiuose ginklanešio žaidimuose, pasimatuoti šarvus ar pasivaržyti tarpusavyje ginklų valdymo rungtyse.
GYVA GATVĖ – gyvų skulptūrų festivalis, įvairūs muzikantų pasirodymai, cirko artistai ir aktoriai.
KERMOŠIUS – Lietuvos tautinio paveldo mugė
Prie Kauno rotušės, centrinėje miesto aikštėje, šurmuliuos turgus/mugė/degustacija. Mugėje dalyvaus tik ypatingus, autentiškus ir tradicinius gaminius pristatantys ūkininkai ir amatininkai, pelnę Lietuvos tautinio paveldo ženklą. Tradiciniai maisto produktai, amatai išliko per šimtmečius, todėl yra neatsiejama istorijos ir kultūros dalis. Pagrindinis šios mugės tikslas - atkurti Hanzos laikus menantį Kauno rotušės aikštės gyvavimo pulsą ir jo dvasią. Atmosferą ir nuotaiką kurs folkloriniai kolektyvai, susiję su kultūriniu identitetu. Jie pasirodys jaukioje aikštės scenoje.
PUOŠIAM KAUNĄ – medžio drožėjų kūrybinė stovykla
Nusileidus nuo centrinės pilies aikštės, šalia tako prie Neries upės, veiks geriausių Lietuvos medžio drožėjų kūrybinė stovykla – „Puošiam Kauną“. Septyni profesionalūs drožėjai atviroje erdvėje greitojo drožimo varžybose per tris dienas sukurs dviejų metrų aukščio skulptūras, kurios papuoš kurią nors miesto erdvę.
Dalyvauti jau sutiko: Mindaugas Būga (skulptorius akademikas, Vilnius), Robertas Kieliauskas (daugkartinis tarptautinių stovyklų ir turnyrų dalyvis, Kaunas), Adolfas Teresius (dviejų aukso vainikų, Liongino Šepkos premijos lauretas, Garliava), Raimondas Užbravis (medžio drožimo meistras, Kaunas), Algirdas Jasiulionis (tautodailininkas, daugelio stovyklų dalyvis, Kaunas), Linas Saladis (liaudies meistras, poetas, Vilkija), Algirdas Vaištaras (menininkas iš prigimties, Karmėlava).
ATEITIES GATVĖ – ZIP FM diskoteka bei lazerių ir šviesų šou
„Dangaus scena” Vilniaus g. centre (scena bus įrengta 7 – 8 m virš Vilniaus g.), ant kurios įsitaisys radijo stoties ZIP FM didžėjai ir šokėjai, vėlų vakarą kursiantys ateities miesto atmosferą praeiviams ir kavinėse esantiems svečiams. Nuo sutemų iki paryčių visą Vilniaus gatvę skros spalvoti lazerių spinduliai, stroboskopai, neoninės šviesos. Visa tai visapusiškai atskleis modernaus miesto pulsą ir šiuolaikinės kultūros žavesį.
ŠEIMOS PIEVA – renginiai šeimai
Santakos parke per Hanzos dienas bus sukurta jauki jaunimo ir šeimų erdvė. Į Santakos parko pievą užsukę svečiai galės piknikauti, žaisti, klausytis muzikos ir užkandžiauti. Tarp medžių pievos kraštuose bus įrengti hamakai ir supynės. Pievoje įsikurs vaikų žaidimo zona, kur jauniausi šventės dalyviai galės šokinėti ant batutų, leisti aitvarus, pūsti didžiulius muilo burbulus, žaisti mini futbolą. Bus įrengta ir nedidelė scena, kurioje koncertuos įvairūs vaikų kolektyvai, vyks edukacinės programos.
Čia pat susiburs ir prekybininkai, prekiaujantys ir pristatinėjantys produkciją vaikams ir šeimoms. Suaugusieji galės dalyvauti jogos, lindihopo, kalanetikos užsiėmimuose. Šalia pievos veiks „Open Kitchen“ iniciatyva, t. y. įvairūs restoranai ant ratų, kurie tampa neatsiejama piknikavimo dalimi.
Šventės dienomis Santakos parke veiks didžiulis batutų parkas, kuriame galės pramogauti ne tik vaikai, bet ir jų tėveliai.
Nuo gegužės 19 d. čia taip pat įsikurs iš Olandijos, Vokietijos, Austrijos, Prancūzijos ir kitų Vakarų Europos šalių atkeliavę apie 20 skirtingų atrakcionų: nuo vaikiškų iki skirtų tikriems adrenalino mėgėjams.
KONCERTINĖ PROGRAMA
Šiemet koncertinė „Kauno Hanzos Dienų 2017“ programa bus kaip niekada spalvinga ir įdomi savo skirtingais muzikos žanrais – nuo klasikos bei viduramžių menestrelių iki sunkesnio folklorinio metalo ir džiazo. Pagrindinė šventės scena bus įrengta Kauno pilies lomoje (nuo Papilio g. pusės), koncertuos visas būrys Lietuvos atlikėjų („Thundertale“, „Žalvarinis“, „Gin Gas“ ir daugelis kitų puikiai žinomų grupių) bei svečiai iš užsienio.
CORVUS CORAX (Vokietija) – šventės atidarymo renginys
Gegužės 19 d. 22 val., pagrindinė scena.
Čia šiuolaikiškai interpretuojamą viduramžišką atmosferą kurs garsiausia pasaulyje viduramžių muzikos grupė „Corvus Corax” (Vokietija). Pirmos šventės dienos kulminacija bus teatrališkas pasirodymas „Laiko vartai“. Teatralizuoto veiksmo „Laiko vartai“ vaizdą ir idėją perteiks fakyrai, didžėjai, lazeriai, pirotechniniai elementai ir fejerverkai.
Grupė „Corvus Corax”, per 25-erius metus griausmingai apkeliavusi didžiąją pasaulio dalį, Kaune griaudės įspūdinga viduramžių muzikos instrumentų artilerija: dūdmaišiais, būgnais, fanfaromis, liutniomis. Sekdami viduramžių menestrelių tradicijomis, grupės nariai kuria įspūdingus reginius, į kuriuos stengiasi įtraukti ir žiūrovus. Apsirengę spalvingais kostiumais, su įspūdingomis tatuiruotėmis, šukuosenomis ir kaukėmis, jie primena fantastinius viduramžių personažus.
Be šių vyrukų neapsieina didžiausi Europos viduramžių karnavalai, miestų šventės, Europoje vykstančios Hanzos dienos. Grupės nariai atkūrė daug viduramžių Vidurio Europos muzikos instrumentų, kurie išnyko Renesanso ir Trisdešimtmečio karo laikotarpiu. Tyrinėjo viduramžių paveikslus, vaizdus pilyse, studijavo aprašymus knygose, natas. Grupė atlieka kūrinius įvairiomis senosiomis kalbomis – senąja lotynų, vokiečių, prancūzų, serbų, albanų, kinų. Pasaulinę šlovę grupė pelnė įrašiusi muziką įvairiems istoriniams ir mistiniams filmams, tokiems kaip „Merlinas“.
DAGAMBA (Latvija)
Tarptautinis muzikos kolektyvas „Dagamba“ susibūrė 2011 m. Latvijoje. Grupę sudaro: Valters Puce (violončelė, Latvija), Antons Trocjuks (violončelė, Latvija), Dainis Tenis (fortepijonas, Lietuva) ir Hamidreza Rahbaralam (mušamieji, sitara, vokalas, Iranas). „Dagambos“ išskirtinumas slypi muzikantų gebėjime sujungti visiškai skirtingas muzikos kultūras į vientisą ir išties unikalią visumą. Ši meistriškai kuriama garsų sintezė leidžia naujai atrasti ne tik Ludwigo van Beethoveno bei „Led Zeppelin“ kūrybą, bet ir visai kitokiu kampu išgirsti bene chrestomatinę pasaulio etninę, roko ir populiariosios muzikos klasiką.
DE PHAZZ (Vokietija)
Antros šventės dienos žvaigždė bus soulo, lotynų, triphopo ir džiazo/laundžo muzikos kultinė grupė iš Vokietijos „De Phazz“. „De Phazz“ pirmo pripažinimo sulaukė 1997-aisiais. Jau išleidus debiutinį albumą „Detunized Gravity“, grupę užgriuvo stulbinanti sėkmė. Kolektyvo atliekama džiazo ir soulo muzikos elementų nestokojanti kūryba greitai tapo tikra savo žanro klasika. Albumas „Audio Elastique“ grupei bus jau dešimtasis bendroje įskaitoje ir devintasis grupės studijinis įrašas. Kritikai „De Phazz“ oficialiai paskelbė laundžo krikštatėviais.
MARTYNAS LEVICKIS
Sekmadienio vakaro pagrindiniu akcentu taps akordeono virtuozo Martyno Levickio šou. Per savo karjerą M. Levickis jau pelnė daugiau kaip 30 tarptautinių apdovanojimų. Jis grojo su BBC koncertiniu, Birmingemo miesto simfoniniu, Lietuvos valstybiniu simfoniniu ir kitais orkestrais, koncertavo prestižinėse „Royal Albert Hall“, „Royal Festival Hall“ salėse. Praeitą rudenį atlikėjo koncertiniai maršrutai driekėsi nuo Berlyno ir Sankt Peterburgo, festivalių Jungtinėje Karalystėje ir Šveicarijoje iki pat Seulo.
Daugiau informacijos www.medusaconcert.lt.
Naujausi komentarai