Gidą pakeis istorikas
Liepos 2 d. vyksiančiame kruize skambės prancūziška ir tango muzika. Ją atliks akordeonistai Lukas Katinas ir Sandra Veverskytė. „Atlikėjams dar neteko koncertuoti tokioje netradicinėje aplinkoje kaip laivas, tačiau jų kuriama atmosfera, tikimės, nepaliks abejingų“, – viliasi kruizus į Birštoną organizuojančios www.nemunoturas.lt atstovas Mindaugas Žiedelis.
Laivas „Nemunas“ iš Kauno marių prieplaukos Birštono link suka kiekvieną sekmadienį ir per valstybines šventes. Liepos 6 d. gidą laive pakeis istorikas, Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Jonas Vaičenonis. „Kelionėje kalba suksis ir apie Mindaugo karūnavimą, ir apie Birštoną, Kauno marių susiformavimą. Kadangi J.Vaičenonis yra karo istorijos specialistas, bus kalbos ir apie karą“, – užsiminė pašnekovas.
Liepos 30 d. keliauti į Birštoną kviečiami tie, kurie neabejingi geram maistui: vyks kulinarinis kruizas. Kelionėje dalyvaus vieno Birštono restoranų šefas, atskleisiantis šio regiono kulinarijos paslapčių.
Kilpos susuka galvą
Pakalniškių įlanka, Pažaislio vienuolyno bokštai, Vieškūnų, Samylų, Dabintos piliakalniai, Meilės įlanka, Kadagių slėnis, atodangos – plaukiant į Birštoną šie pakrančių vaizdai iš laivo atsiveria lyg ant delno. Stebėdami Kauno marių ir Nemuno pakrančių vaizdus, vietinę florą ir fauną, keleiviai klausosi profesionalaus gido pasakojimų: legendų apie užtvenkto Nemuno paskandintus kaimus, pasakojimų apie buvusį kraštovaizdį, pakrantes ir vietos žmones. „Su mumis vykstantys gidai yra Kauno marių regioninio parko darbuotojai, vadinamieji reindžeriai. Jie išsamiai gali pristatyti marių turtus, papasakoti apie kiekvieną praskrendantį paukštį, o jų čia nemažai“, – užsiminė kelionės organizatorius.
Labai gražu pačiose Kauno mariose, ir jos keičiasi. Plaukiant ryte, keleiviai stebi žvejus, pramoginius katerius, vakare – daugiau jachtų, kitų burinių laivelių.
Pasak jo, keturių valandų trukmės plaukimas neprailgsta. „Taip dar nebuvo, kad keleiviai skųstųsi: kelionė prailgo. Praplaukus Piliuoną, Darsūniškį, Pociūnus su jų sklandytuvais, kurių neįmanoma nepastebėti, prasideda Nemuno kilpos, netrukus atsiveria Birštono vaizdai: Vytauto piliakalnis, Šv.Antano Paduviečio bažnyčios bokštai, Nemuno krantinės vaizdai, – pašnekovas pastebėjo, kad netoli Birštono laivyba Nemune taip pat yra intensyvesnė. – Labai gražu pačiose Kauno mariose, ir jos keičiasi. Plaukiant ryte, keleiviai stebi žvejus, pramoginius katerius, vakare – daugiau jachtų, kitų burinių laivelių.“ Pašnekovo žodžiais, daugiau žmonių instinktyviai renkasi nuplaukti į Birštoną, o iš ten parvažiuoti autobusu. Tačiau paprastai parplaukti laivu yra maloniau – šilčiau.
Laivui įplaukus į Nemuno kilpų regioninį parką, dažnai net ir stebintieji laivo kursą susipainioja, kur link plaukiama. „Žmonės paprastai galvoja, kad į Birštoną atplauksime nuo Prienų pusės – Nemuno kilpos susuka galvas“, – šyptelėjo M.Žiedelis.
Senjorai keliauja grupėmis
Birštone atplaukusieji praleidžia keturias valandas. Valandos trukmės ekskursijoje su vietiniu gidu turistai aplanko mineralinio vandens garinimo bokštą, biuvetėje ragauja mineralinį vandenį, basomis išbando Kneipo takelius. Laisvu metu dažnas renkasi užkopti į Vytauto piliakalnį, apvažiuoti kurortą dviračiais, pietauja šio panemunio kurorto kavinėse. Kai kurie spėja išsimaudyti mineralinio vandens voniose, baseine ar surengti iškylą gamtoje.
Plaukti į Birštoną iš karto organizuojamos dvi keleivių grupės. „Viena grupė Kauno marių prieplaukoje prie hidroelektrinės su gidu sėda į laivą ir plaukia. Po ekskursijos Birštone ir keleto valandų laisvo laiko grupė į laivą nebegrįžta: sėda į autobusą ir rieda Kauno link. Į laivą sėda ir plaukia grupė, atvykusi į Birštoną autobusu“, – devynių valandų trukmės maršrutą keliais sakiniais nupasakojo kelionės organizatorius.
14–16 eurų kainuojančius kelionės bilietus perka ir jaunos šeimos su mažais vaikais, ir draugų kompanijos, pavyzdžiui, švenčiantieji gimtadienius, ir senjorai. Plaukimai į Birštoną populiarūs: bilietų į kruizą dažnai nelieka dvi savaitės prieš plaukiant. „Būna taip, kad žmonės skambina, klausia, ar bilietų yra, sakome yra, tačiau, skambinantiesiems dar nespėjus bilietų nusipirkti, juos užsisako didelė senjorų grupė, ir bilietų nebelieka. O senjorai labai mėgsta keliauti grupėmis: keliauja įvairūs jų klubai, draugijos, centrai. Į Birštoną plaukia visa Lietuva: atvyksta ir turistų iš Vilniaus, kitų miestų. Jiems siūlome nuvažiuoti autobusu, o parplaukti laivu, nes mūsų autobusas į Birštoną išvyksta valanda vėliau“, – pasak M.Žiedelio, didžioji bilietų dalis parduodama internetu, bilietų galima įsigyti ir Kauno rotušėje įsikūrusiame Turizmo informacijos centre. Bilietų galima užsisakyti www.nemunoturas.lt ir tel. 8 610 91 039.
Naujausi komentarai