Jaunatviško orkestro šventinės išdaigos Pereiti į pagrindinį turinį

Jaunatviško orkestro šventinės išdaigos

2013-12-17 03:00

VDU Muzikos akademijos kamerinis orkestras įtemptai rengiasi šventėms, kviečia kauniečius nuotaikingai palydėti senuosius metus ir sutikti 2014-uosius.

Jaunatviško orkestro šventinės išdaigos
Jaunatviško orkestro šventinės išdaigos / Liucijos Vingrytės nuotr.

VDU Muzikos akademijos kamerinis orkestras įtemptai rengiasi šventėms, kviečia kauniečius nuotaikingai palydėti senuosius metus ir sutikti 2014-uosius.

Prieš porą metų Styginių instrumentų katedros vedėjo Roberto Bliškevičiaus ir aktyviausių katedros studentų idėja įkurti profesionalių muzikantų orkestrą – su kaupu pasiteisino. Vienintelis Kaune įsikūręs kamerinis orkestras sėkmingai plėtoja klasikinės muzikos ir šiuolaikinių jos interpretacijų kultūrą ne tik mūsų mieste, bet ir užsienyje.

Per porą metų VDU kamerinis orkestras surengė daugiau nei 40 koncertų. Vien 2013 m. kolektyvas devynis kartus koncertavo Kauno filharmonijoje, įrašė ir išleido lietuvių kompozitorių kūrinių kompaktinį diską "Ekspresija".

Pasak kolektyvo direktorės Ritos Bieliauskaitės, orkestro repertuaras pasižymi muzikos stilių ir žanrų įvairove. Jaunatviškas kolektyvas atviras netikėtiems eksperimentams, drąsiems projektams, bendradarbiauja su įvairių sričių menininkais.

"Pernai orkestras pirmą kartą dalyvavo tarptautiniame jaunų menininkų festivalyje Kipre, o šiemet vasarą jau sužavėjo daugiatūkstantinę publiką Vokietijoje vykusiame prestižiniame Šlėzvigo Holšteino festivalyje. Gimtojoje šalyje orkestras koncertavo žymiausiuose čia vykusiuose tarptautiniuose rimtosios muzikos festivaliuose, kur užmezgė tvirtus ryšius su užsienio šalių muzikinių projektų vykdytojais", – džiaugėsi R.Bieliauskaitė.

Jauni orkestre grojantys profesionalai nebijo eksperimentuoti, neįprastai pateikti klausytojams gerai jiems žinomų klasikinės muzikos kūrinių. Antrojo gimtadienio proga orkestras kviečia į gruodžio 19-osios koncertą, kuriame orkestrui (bus ir akordeonas) talkins šokėjai ir "trečioji akis" – vizualizacija.

Šv.Kalėdų proga, gruodžio 27-ąją, orkestras pakvies į koncertą, kuriame vaišins žiūrovus kalėdiniu paštetu. "Tai ne kokia informacinė antis – vaišės bus tikros, – tikino R.Bieliauskaitė. – Drauge su VDU kameriniu orkestru į sceną pakilę trys operos solistai džiugins klausytojus ne tik žymiausių operų arijomis, bet ir gamins paštetą, kurio paskanauti galės visi koncerto klausytojai."

Pasak pašnekovės, šio jaunatviško kamerinio orkestro gerbėjai bei norintieji kultūringai ir drauge linksmai praleisti Naujųjų metų išvakares, turės galimybę tai padaryti gruodžio 31-ąją orkestro ir grupės "Liūdni slibinai" koncerte.

"Pastaroji grupė garsėja ne tik išskirtiniais teatralizuotais koncertais, bet ir lietuvių kultūros plėtojimu, kurdami dainas pagal H.Radausko, Maironio, A.Baranausko ir kitų mūsų autorių tekstus. Tai pirmasis orkestro ir minėtos grupės susitikimas scenoje", – tvirtino R.Bieliauskaitė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra