Pereiti į pagrindinį turinį

Kauną užplūdo tatuiruočių meistrai

2019-09-06 12:00

Trims dienoms į Kauną suvažiavo net 160 profesionalių tatuiravimo meistrų iš daugiau kaip 20 skirtingų šalių. Jie visą savaitgalį tatuiruos vietoje rastus klientus ir taip rungsis dėl geriausiųjų vardo.

Tatuiruoja prie visų akių

Renginyje „Baltic Tattoo Convention“, kuris prasidėjo penktadienį ir vyksta Lietuvos sporto universiteto Lengvosios atletikos manieže Aušros gatvėje, jau atidarymo metu nemažai meistrų buvo palinkę virš klientų. Vieni piešinius perpiešinėjo ant kūno, o kiti buvo įsijautę į pagrindinę proceso dalį.

Kiekvienos renginio dienos vakarą vyks įgyvendintų tatuiruočių pristatymai ir varžybos daugybėje kategorijų. Klientai lips ant scenos ir demonstruos meistrų darbus.

Konvencijos dalyviai varžysis dėl 19 nominacijų, atspindinčių įvairiausius tatuiruočių meno stilius ir dydžius.

Lyg į paveikslų galeriją

Vilnietę Airidą radome išsitiesusią meistro Artiomo Duko darbo vietoje. Jis šiai jaunai moteriai ant kojos tatuiravo du jos augintinius. „Dėl piešinio sutarėme jau anksčiau. Atsinešiau dviejų savo šunų nuotraukas, jos buvo sujungtos į vieną darbą“, – pasakojo klientė, jau dešimt metų veisianti šunis. Ji neslėpė, kad tatuiravimo procesas nėra labai malonus, tačiau skausmu to nevadino.

„Grožis reikalauja aukų“, – linktelėjo vilnietė, paklausta, ar verta kentėti. Iš patirties ji žino, kad nemalonūs pojūčiai ją lydės mažiausiai porą dienų po naujo piešinio ant kūno.

Grožis reikalauja aukų.

„Vasara todėl ir yra geriausias metas naujai tatuiruotei, nes daugiau kūno yra atvira, reikia mažiau drabužių, jie nesiliečia prie kūno, nedirgina naujai tatuiruotos vietos“, – kalbėjo Airida, kol meistras kruopščiai darbavosi prie jos kojos.

Į renginį ji atvyko ne tik dėl ilgai brandintos idėjos ant savo kūno įamžinti mylimų augintinių nuotraukas, bet ir pasidairyti į geriausių meistrų darbus, tai yra, lyg į paveikslų galeriją.

Rekomenduoja palaukti 25 metų

Jaunesni žmonės, Airidos teigimu, į dar palyginus kukliai tatuiruotą jos kūną žvelgia tolerantiškai, o iš kai kurių senyvų žmonių yra sulaukusi replikų, kad „baisu, kaip išsidarkiusi“.

Pirmoji tatuiruotė atsirado, kai jai buvo 16 metų. „Jos jau nebeturiu. Nors tai buvo paprasta žvaigždutė ant riešo, ilgainiui ji mane ėmė erzinti“, – kalbėjo konvento dalyvė.

Paauglystės tatuiruočių nebeturi ir abu šio didžiulio renginio organizatoriai – tatuiruočių meistras Danielius Djačkovas ir su šiuo menu profesinėje srityje visai nesusijęs Aurimas Mockus. Vieno pirmasis piešinys ant kūno atsirado penkiolikos, kito – šešiolikos metų.

A. Mockaus nuomone, apie tatuiruotes reikėtų pradėti galvoti tik nuo 25 metų, ne anksčiau. Juk tai piešinys visam gyvenimui, tad rinktis, kas ir kur atsiras ant kūno, reikia atsakingai ir apdairiai, reikia prasmingos idėjos, o ne pasikliauti vienadiene emocija, pirmu įspūdžiu.

Kaip didelę klaidą D. Djačkovas ir A. Mockus įvardijo mylimųjų vardų, veidų įamžinimą ant kūno arba kurio nors populiaraus simbolio tiražavimą, tai yra tai, ką jau turi kiti. Tik unikalumas, individualumas, pagrįstumas.

Tatuiruotas meistras, sunkiai toleruojantis skausmą

Savo nuomonę apie nepilnamečių tatuiravimą turi ir pseudonimu Nedy Ju žinomas meistras iš Vilniaus. Jo klientai – tik pilnamečiai. Nepriima ir tų paauglių, kuriuos atlydi ir pokyčių net prašo tėvai.

Nedy Ju tai motyvavo tuo, kad ne tėvams reikės visą gyvenimą vaikščioti su tatuiruote, kad žmogus turi būti pakankamai subrendęs, jog priimtų sąmoningą sprendimą.

Jam pačiam pirmą tatuiruotę darė esant penkiolikos metų. „Dirbo draugas su savadarbe mašinėle, su kanceliariniu rašalu. Keista, kad viskas baigėsi gerai“, – stebėjosi neapgalvotais savo paaugliškais sprendimais meistras.

Ant jo kūno liko jau mažokai laisvos vietos. Dalis kojos ir galva. Veido nelies, bet visa kita kada nors bus užpildyta piešiniais.

„Esu šiek tiek pristabdęs, nes liko nedaug vietos“, – pasakojo Nedy Ju, kolekcionuojantis geriausių meistrų tatuiruotes. Išsirenka meistrą ir ne taip ir svarbu, ką jis pieš. Svarbu, kad tai būtų norimas meistras, nes kiekvienas turi savitą stilių. 

Jis norėtų ne vieno meistro, dalyvaujančio konvente Kaune, tatuiruotės, bet renginio metu tatuiruotis nesiryžtų. Prisipažino, kad jį nustebino, jog yra labai nepakantus skausmui, reikia daugiau pertraukėlių, darbas vyksta lėčiau, be to, renginys – triukšmingas, būtų sunku sukaupti jėgas kančiai.

Skirtas ir nemėgstantiems tatuiruočių

Organizatoriai atkreipia dėmesį, kad šis renginys – proga išsirinkti geriausią meistrą ir tinkamiausią tatuiruotės dizainą, jeigu apie tokią svajojate, supažindinti su vyraujančiomis tendencijomis ir madomis. Tai taip pat puiki proga patenkinti smalsumą ir savo akimis išvysti, kaip gimsta tatuiruotės, išgirsti tatuiruojamųjų įspūdžius apie pojūčius.

„Baltic Tattoo Convention“ skirtas visiems, besidomintiems tatuiruočių menu. „O ypač tiems, kurie tatuiruočių nemėgsta. Neabejoju, kad apsilankę čia, pakeisite savo nuomonę“, – pridūrė D. Djačkovas.

A. Mockaus teigimu, tatuiruotėmis domisi patys įvairiausi žmonės, nepriklausomai nuo profesijos ar socialinės padėties.

Festivalio erdvėse įsikūrę ne tik tatuiruočių studijos, bet ir senovės baltų karių, amatininkų kaimai, fone skamba etnomuzika.

„Lankantis kitų šalių tatuiruočių konvencijose pastebėjome, kad jose dažnai pristatomos vietinės tradicijos ir kultūra. Lietuva nė kiek nenusileidžia, pavyzdžiui, Taivanui ar Tailandui. Turime ką parodyti pasauliui!“ – aiškino A. Mockus.

 

 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra