Minint 17-ąsias jo mirties metines prie jo istorinio namo, kur jam pastatytas biustas, susirinko Kauno pilietinės bendruomenės centro „Dainava“ nariai, Dainavos seniūnijos seniūnė Elena Skirmantienė.
Prie tautos šaukliu ir budintoju vadinamo poeto namelio buvo skaitoma jo kūryba, prisiminti nuopelnai, pasidalyta asmeniniais prisiminimais apie jo gyvenimą.
„Daug metų šitą namelį globojame, prižiūrime, nes tai turbūt vienintelis Dainavoje esantis kultūros židinys. Kieme yra žemėjantis amfiteatras, kuriame vykdavo poezijos vakarai, mieli pasisėdėjimai, o kol poetas buvo sveikas – pats dalyvaudavo ir viską rengdavo“, – pasakojo Kauno pilietinės bendruomenės centro „Dainava“ vadovė Jolanta Kaminskienė.
Į minėjimą taip pat atvyko B. Brazdžionio poemos „Meškiukas Rudnosiukas“ personažai – nuotaikingoji Rudnosių šeimyna, kuri 2018 m. tapo Dainavos seniūnijos simboliu.
K. Ražicko nuotr.
Uždegę žvakutes ir palikę puokštes gėlių prie paminklo poetui, svečiai Petrašiūnų kapinėse aplankė B. Brazdžionio poilsio vietą. Buvo skaitoma poeto kūryba, sudainuota daina B. Brazdžionio eilėmis „O atsimenu namelį“.
„Ne veltui B. Brazdžionis – Kauno miesto garbės pilietis – vienas iš mūsų laisvės šauklių. Pirmas, turbūt, pabudinęs, pažadinęs tautą ir pasakęs „Pabudome ir kelkimės“. Grįžęs į Tėvynę drąsiai kėlęs tautą, žadinęs ją ir kalbėjęs apie to meto priespaudą, mūsų laisvę ir nepriklausomybę“, – teigė J. Kaminskienė.
Šiuo metu poeto namelis yra menkai prižiūrėtas: langai uždengti, vartai užrakinti, Lietuvos vėliava nublukusi. „Kartais tos drąsos pritrūksta, norint įgyvendinti poeto valią – tą namelį padaryti prieinamą visuomenei ir kartu pabūti su poeto dvasia“, – sakė J. Kaminskienė. Tačiau ji nepraranda optimizmo ir tiki, jog per ateinančius kelerius metus situacija pagerės.
Naujausi komentarai