Ketvirtadienio vakarą Nacionalinio Kauno dramos teatro scenoje parodyti du spektakliai – socialinio meno projekto „Šokio laboratorija“ premjera „Prisilietimas“ ir šokio teatro „Aura“ spektaklis „Apollo“. Šių dviejų, labai skirtingų kūrinių atlikimas vienoje scenoje buvo vakaro intriga – žiūrovui sukėlė nemažai klausimų ir neįprastų jausmų.
„Šių spektaklių atlikimas vienoje scenoje lėmė tai, kad publika, kuri kitu atveju eitų žiūrėti tik vieno arba tik kito spektaklio, atsirado vienoje erdvėje. Taigi, neišvengiamai iškilo klausimas „Ar tokie spektakliai gali būti vienoje scenoje?“ Įvyko publikos konfrontacija su „kitokia“ kūryba – t.y. „Aura“ teatro, gerbėjai turėjo galimybę pamatyti neįgaliųjų šokio spektaklį, ir atvirkščiai – Kauno „Arkos“ bendruomenės, dirbančios su intelekto negalią turinčiais asmenimis, bičiuliai pamatė „Apollo“ – įspūdingos šokio technikos ir scenovaizdžio kūrinį“, – teigia projekto „Šokio laboratorija“ vadovė Ieva Petkutė.
„Šokio laboratorija“ yra socialinis meno projektas, kuriame dalyvauja profesionalūs šokėjai, negalią turintys asmenys ir jaunimas. Projektas siekia skatinti bendradarbiavimą tarp socialinės atskirties grupių ir profesionalių menininkų.
„Realybė ta, kad neįgaliųjų šokis šiandien Lietuvoje yra pristatomas dažniausiai tame pačiame kontekste, iš kurio ateina negalią turintys asmenys. Profesionalių menininkų įsitraukimas ir bendradarbiavimas kuriant kartu sudaro galimybę plėsti publiką, o kartu klausti, ar neįgaliųjų šokiui yra vietos didžiosiose scenose?“ – sako Ieva Petkutė. „Aura“ šokio teatro spaudos atstovė Edita Kiznienė pažymėjo, kad „Yra svarbu sukurti tokį kontekstą, kuriame suskambėtų neįgaliųjų kūryba. „Prisilietimas“ nustebino savo natūralumu – atsiskleidė kruopštaus darbo su šokio trupe rezultatas, kuris yra įdomus ir šokio mėgėjui, ir profesionalui.“
Šokio spektaklis „Prisilietimas“ plėtoja žmonių komunikacijos temą. Spektaklis pristatomas klausimu – „Ar prigimtiniai žmonių skirtumai yra priežastis nesuprasti vieniems kitų?“
„Prisilietimas yra kitų ir savęs pažinimo ir bendrystės pajautimo sąlyga. Tai veiksmas, žvilgsnis, klausimas ir atsakymas – visa tai, kas sklendžia sieja žmones gyvenimo situacijose. Kartais vienas vienintelis kito prisilietimas gali suvirpinti mūsų būties suvokimą – tuomet gali save ne tik vien į save riestais nagais - imantį, perkantį, skubantį. Prisilietimas yra dalijimasis savimi, paprastas ir jautrus buvimas savimi su kitu,“ – sako spektaklio „Prisilietimas“ choreografė Asta Brilingienė.
Projekto „Šokio laboratorija“ organizatoriai planuoja spektaklį parodyti Vilniaus ir Klaipėdos teatrų scenose.
Naujausi komentarai