Pereiti į pagrindinį turinį

"Nemunas" numalšino muzikos alkį ir išgydė scenos baimę

2014-12-11 18:30
DMN inf.

Vienas tautinio meno ansamblis vienija daugiau nei keturias Kauno aukštąsias mokyklas: tautinio meno ansamblyje "Nemunas" šoka ir dainuoja ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto, Kauno technologijos universiteto, Vytauto Didžiojo universiteto ir Kauno kolegijos atstovai.

ansamblio "Nemunas" nuotr.

Vienas tautinio meno ansamblis vienija daugiau nei keturias Kauno aukštąsias mokyklas: tautinio meno ansamblyje "Nemunas" šoka ir dainuoja ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto, Kauno technologijos universiteto, Vytauto Didžiojo universiteto ir Kauno kolegijos atstovai. Ne vienas jų šiandien dirba prestižinį darbą, bet su malonumu atsimena jaunystės polėkį ir repeticijas per naktį.

Pirmoji vadybos mokykla

65-ąjį jubiliejų švenčiančio kolektyvo buvę nariai su malonumu prisimena savo studijų laikus ir buvimą ansamblyje.

Šių įstaigų atstovai Virginijus Kundrotas, Vilma Griniuvienė, Irena Bakanauskienė ir Antanas Vaidelis dalijasi savo patirtimi.

Buvęs ISM Vadybos ir ekonomikos rektorius, dabar – "Adizes Graduate School" (JAV) dekanas, konsultuojantis Baltijos šalių organizacijas, Virginijus Kundrotas dar mokyklos laikais lankė chorą bei dainavo vyrų ansamblyje. Įstojęs į Kauno politechnikos institutą (dabar – KTU) cheminės technologijos fakultetą ir pasirinkęs inžinieriaus technologo specialybę V.Kundrotas atsakingai svarstė, kokiame meno kolektyve dainuoti. Arčiausiai širdies pasirodė "Nemunas". Pasirinkimas buvo geras – ansamblyje V.Kundrotui patiko draugiška atmosfera ir profesionalumas.

Stipraus balso savininką bei tvirtą asmenybę ansamblio nariai greitai pastebėjo ir išrinko valdybos pirmininko pavaduotoju, o vėliau ir pimininku. Studijos universitete tapo antraeiliu dalyku, darbo ansamblio "Nemunas" valdyboje buvo daug, bet tai ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto įkūrėjas labai vertina.

"Tai buvo labai naudinga ir verta, vadybos tuo metu nebuvo. "Nemunas" yra mano pirmoji tikroji vadybos mokykla. Darėme labai daug: nuo planavimo iki organizavimo; ir koncertai, ir kelionės, net drabužių siuvimas – tai irgi buvo valdybos darbas", – vadybos pražiamokslį prisimena V.Kundrotas.

Turtinga asmenybė

Po visų darbų vykdavo šventės, vakaronės. Iki dabar V.Kundrotas atsimena, kaip kovo 8-osios proga kartu su ansamblio vaikinais rengė "Nemuno" merginoms šventę.
"Su vaikinais pasiskirstėme, kas kokį patiekalą gamins. Aš prisiėmiau atsakomybę pagaminti tortą. Teko įdėti daug pastangų – pusę nakties plušėjau, tačiau mano tortas laimėjo pirmą vietą", – šypsosi pašnekovas.

Ansamblyje "Nemunas" išbuvęs devynerius metus Virginijus Kundrotas džiaugiasi, kad turi ką parodyti – tarptautinėje konvencijoje Juodkalnijoje jis dainavo savo gimtąja lietuvių kalba.

"Atsiranda konkurencinis pranašumas – gebėjimas dainuoti. Ir aš pats dainavau, o kas čia tokio? "Nemunas" išmokė ir pagalvoti, ką padainuoti, ir kaip nesudėtingai tai atlikti", – šypsosi prestižinė darbą JAV dirbantis V.Kundrotas.

Suvedė poras

Tą patį tautinio meno ansamblio "Nemunas" chorą studijų metais lankė ir dabartinė KTU finansų direktorė Vilma Griniuvienė. Nors visuomenėje susiformavusi nuomonė, kad finansų srityje dirbantys žmonės su menais neturi nieko bendro, gerą klausą ir balsą turinti finansininkė mėgsta dainuoti ir būti kolektyve matomas žmogus.

"Nemanau, kad, jeigu dirbi su finansais, tai turi įtakos tavo charakteriui, polinkiams į kitokį gyvenimą", – sako V.Griniuvienė ir prisimena, kaip prieš dešimt metų nustebino KTU dekanus uždainavusi vakarinėje renginio dalyje: "Vienas dekanas priėjo prie manęs nustebęs: "Aš maniau, kad jūs labai sausa, kadangi dirbate finansų srityje."

KPI inžinerinę ekonomiką studijavusi pašnekovė "Nemune" surado ir savo antrąją pusę. Moteris su šypsena prisimena, kai po ansamblio krikštynų nemuniečiai, pastebėję ją šokant su būsimu vyru, kitą dieną jaunuoliams surengė butaforines vestuves: "Nemuniečiai surado vestuvių nuometą-užuolaidą, buvo paskirtas "kunigas" ir "pamergės", – apie lemtingą pokštą pasakoja pašnekovė.

Išgydė auditorijos baimę

Su tautiniu menu savo gyvenimą sieja ir VDU Vadybos katedros profesorė Irena Bakanauskienė. Į muzikos mokyklą ji ėjo savo noru, o paskatinta mokytojų pasirinko smuiko specialybę.

Smuiko Irena neapleido ir atvykusi studijuoti į tuometį KPI (dabar – KTU), automatizuotas valdymo sistemas. Prikalbinta draugės, kuri nedrįso viena eiti, atėjo į KTU tautinio meno ansamblio "Nemunas" atranką. "Vyko didžiuliai konkursai, visi labai norėjo į "Nemuną", tačiau ne visi pakliūdavo", – prisimena profesorė.

Ansamblyje gabiai muzikantei teko groti kanklėmis, o pradėjus kurti kapelą charizmatiška mergina griežė pirmuoju smuiku ir užėmė atsakingas kapelos seniūnės pareigas. Stropi studentė mokslų neapleido, tačiau širdis vis linko į "Nemuną", nes ten – visi draugai. "Galiu teigti, kad tai buvo mano patys įsimintiniausi gyvenimo metai", – drąsiai tvirtina profesorė.

Vienas įsimintiniausių įvykių nutiko per Dainų šventę: "Buvo labai smarkus lietus, mes nusiavėme batus ir išėjome basi šokti vandenyje ant asfalto. Kitą dieną nepaėjau – man raumenis sutraukė", – juokiasi VDU dėstytoja.

Koncertuojant su KTU tautinio meno ansambliu "Nemunas" profesorė aplankė Berlyną ir Lenkiją, išmaišė visą Lietuvą. "Visur keliaudavome, koncertuodavome. Beveik apie visas Lietuvos didžiąsias sales iš užkulisius žinau", – šypsosi I.Bakanauskienė.

Dažni koncertai, griežimas pirmuoju smuiku ir privaloma artisto šypsena – visa tai profesorei pravertė dėstant. "Aš neturiu scenos baimės – skaitau paskaitą irgi scenoje", – džiaugiasi VDU Vadybos katedros profesorė.

Išugdė laisvės pojūtį

Kauno kolegijos auditorijose savo patirtį perduoda vienos turizmo įmonės įkūrėjas, Kauno kolegijos direktoriaus pavaduotojas Antanas Vaidelys. Jo gyvenime taip pat didelę dalį užima muzika. Fortepijono A.Vaidelys pradėjo mokytis būdamas šešerių, baigęs muzikos mokyklą bandė studijuoti konservatorijoje, tačiau ten nepasiliko, mat manė, jog konservatorijoje reikia būti išskirtiniu talentu, o savęs tokiu nelaikė.

Įstojęs mokytis chemijos turizmo įmonės įkūrėjas atėjo į tautinio meno ansamblį "Nemunas", kuriame pirmąjį mėnesį šoko. Tačiau pasitaikė proga groti skrabalais ir vaikinas, puikiai pažinodamas natas, tokią galimybę išnaudojo.

"Sutikau net nežinojęs, kas yra tie skrabalai. Rugsėjo pabaigoje sėdau prie skrabalų. Grojau labai daug ir tikrai sunkiai dirbau. Po pusės metų, sausį, jau važiavome į Maskvą, į Kremliaus rūmus ir ten turėjau savo premjerą", – pirmąjį koncertą prisimena Kauno kolegijos direktoriaus pavaduotojas komunikacijai.

Iniciatyvų skrabalistą "Nemuno" ansamblio nariai pastebėjo ir išrinko valdybos pirmininku dviem kadencijoms. Nors grojimas skrabalais ir darbas valdyboje atėmė daug laiko, tačiau leido įgyti laisvumo. Studijas baigti raudonu diplomu jam padėjo gebėjimas susikoncentruoti ties darbu, kurį atlieka, ir susiplanuoti, kad po to darys kitą.

Tautinio meno ansamblį "Nemunas" jis laiko savo gyvenimo džiaugsmu ir prasitaria, kad iki pat gyvenimo pabaigos bus kartu su "Nemunu". Kviesdamas į "Nemuno" jubiliejaus finalinį vakarą A.Vaidelys tikina: tautinės muzikos koncertas yra savotiškas prisilietimas prie Lietuvos istorijos. "Lietuviai yra tokia tauta, kurie nori to, kas draudžiama, o ne ką lengva gauti. O gruodžio 13 d. žiūrovas turės galimybę pamatyti tokį koncertą, kokių dabar būna labai mažai", – sakė jis.


Kas? KTU tautinio meno ansamblio "Nemunas" 65-ojo jubiliejaus finalinis koncertas "Širdį čia sudėjau..."

Kur? Kauno sporto halėje.

Kada? gruodžio 13 d. 18 val.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų