Tai dailininko Olego Karavajevo kūryba. Menininko 70-mečiui skirta paroda simboliniu pavadinimu "Kelias" į Ringaudus atkeliavo iš Kauno rajono viešosios bibliotekos Garliavoje.
Tai, kad tarp eksponuojamų darbų nėra portretų, beveik nėra ir žmogaus figūros, – ne atsitiktinumas. "Portreto imuosi retai – nebent kas paprašo. Daugelis parodoje eksponuojamų darbų sukurti pleneruose, todėl juose ir dominuoja kraštovaizdis: gamta, architektūra", – sakė O.Karavajevas, pagrindiniu savo tapybos objektu vis dėlto įvardijęs gamtą.
Kuklaus ir nuoširdaus žmogaus, ilgamečio garliaviečio žingsniai Garliavoje prasidėjo 1970 m., kai dailininkas atvyko dirbti į tuometę Kauno kilnojamą mechanizuotą hidrotechninę statybos koloną. Kaimynas Vytautas, stebėjęs, kaip Olegas drožinėja iš medžio, pasiūlė pasimokyti dailės rimčiau: "Reikia stoti į keturmetę A.Martinaičio dailės mokyklą." Olegas kaimynui atsakęs: "Aš net pieštuko neturiu..." Kaimyno paskolintas pieštukas tapo tarsi nukreipiamuoju kelio ženklu į dailės pasaulį. 20 metų mokytojavęs Garliavos Jonučių vidurinėje mokykloje, O.Karavajevas sakė galintis save vadinti sekmadieniniu dailininku: "Taip buvo vadinami ir prancūzų impresionistai, daugelis kurių turėjo kitas, su daile nesusijusias profesijas. Laisvą dieną sekmadienį jie rinkdavosi tapyti prie Senos, parkuose."
O.Karavajevas septynioliktus metus vadovauja Kauno rajono viešojoje bibliotekoje Garliavoje veikiančiai dailės studijai. Šią studiją lankantys įvairaus amžiaus, profesijų žmonės yra tapę beveik šeima, kurią jungia ne tik bendros temos pokalbiams apie meną, bet ir savos tradicijos, kūrybiniai plenerai, kitos išvykos.
O.Karavajevo parodos uždarymo renginys Ringaudų bibliotekoje vyks vasario 3 d. 17 val. Dalyvaus parodos autorius.
Naujausi komentarai