Savaitgalį Kauno rajono Jadagonių kaimo miške aidi kelių šimtų šunų balsai - čia dvi dienas vyksta besniegių disciplinų šunų kinkinių Lietuvos čempionatas, jį nemokamai stebėti gali visi norintys.
Be Lietuvos sportininkų, į renginį atvyko Latvijos, Estijos, Rusijos, Lenkijos ir Baltarusijos atstovai. Iš viso varžybose dalyvauja apie 120 šeimininkų su 1, 2, 4 arba 6 šunimis. Tai kartu ir daugiaetapių "Baltijos taurės" varžybų finalinis etapas. Geriausiai pasirodžiusieji dalyvaus kitą savaitę Italijoje vyksiančiame Pasaulio šunų kinkinių sporto čempionate.
Šeštadienį ir sekmadienį žiūrovai galės ne tik stebėti 5,2 km ilgio trasą įveikiančius sportininkus, bet ir pasiūlyti pramogą savo atžaloms. Po pagrindinių startų vyks vaikų mažojo kroso su šunimis varžybėlės. Šunis vaikams paskolins sportininkai. Nugalėtojų apdovanojimai numatyti sekmadienį, 15.30 valandą.
Lietuvos šunų kinkinių sporto federacijos tarybos narys Arnoldas Akelaitis pasakojo, kad varžytis su rogėmis pakinkytais šunimis pradėta daugiau kaip prieš šimtą metų Aliaskoje - pravaikant nuobodulį. Ilgainiui tai tapo sportu visame pasaulyje.
Tose šalyse, kur sniego būna mažai ar visai nebūna, šunys kinkomi į ratuotas transporto priemones: dviejų, trijų ir keturių ratų. Varžybose galima dalyvauti ir su įprastu dviračiu, kurio priekyje bėga šuo.
Nors kadaise varžėsi tik šiaurietiški šunys, pavyzdžiui, Aliaskos haskiai, dabar besniegėse varžybose gali dalyvauti įvairių veislių keturkojai, kad ir pudeliai ar taksai.
Vis tik greičiausi - specialiai šiam sportui ugdomi keturkojai, varžybų metu galintys pasiekti 50 kilometrų per valandą greitį.
Teigiama, kad tai vienas ekstremaliausių sportų, kurio metu didelis fizinis krūvis tenka ir žmogui. Be to, jis turi gebėti dresuoti, treniruoti gyvūnus, juos suvaldyti.
Nemažai žmonių šiuo sportu susidomi įsigiję šunis ir supratę, kad ne tik žmogui, bet ir gyvūnams reikia daug judėti. Kai kurie šeimininkai patys nesportuoja, bet deleguoja savo augintinius į komandą. Siekiantieji aukštų sportinių rezultatų visus šunis kinkiniui augina patys. Tiesa, daugeliui tai tėra pomėgis, o ne pajamų šaltinis.
Naujausi komentarai