Violončelininkas O. Shadrin – vienas talentingiausių šiandienos Ukrainos violončelininkų, gimęs Charkive 1993 m., daugelio tarptautinių konkursų laureatas. 2012 m. jis laimėjo pirmą premiją ketvirtajame M. Lysenko Tarptautiniame muzikos konkurse, 2018 m. apdovanotas trečiąja vieta Prague Spring konkurse, o 2022 m. tapo ketvirtosios vietos laimėtojas prestižiniame Queen Elisabeth konkurse Briuselyje. Atlikėjas koncertuoja įvairiose pasaulio šalyse, įskaitant Vokietiją, P. Korėją, Prancūziją, Kiniją, Nyderlandus, Portugaliją ir kitas šalis. 2016 m. O. Šadrinas debiutavo su vienu geriausių pasaulyje orkestrų – Berlyno filharmonijos orkestru, o 2017 m. su – NDR Radiophilharmonie Hanoveryje.
Buvo liūdna ir sunku palikti namus. Išvykau 15-kos.
O. Šadrinas į Lietuvą atvyksta koncertuoti jau ne pirmą kartą, tačiau koncertai Vilniuje ir Kaune su pianistu K. Uinsku bus debiutiniai šių atlikėjų duetui. Programoje skambės išskirtinai romantinė muzika – J. Brahmso, C. Francko sonatos bei R. Schumanno trys romansai.
„Programą mums diktuoja pavasaris. Norisi daugiau šviesos, gražių emocijų, lengvumo sielai, tad kūrinius tokius parinkome neatsitiktinai.“ – pasakojo K. Uinskas.
„Apie O. Šadriną išgirdau klausydamas vieno žymaus filmų kūrėjo Bruno Monsaingeon interviu, sukūrusio filmus apie tokias muzikos žvaigždes kaip Glenn Gould, Sviatoslav Richter, David Oistrakh, Piotr Anderszewski, Yehudi Menuhin, Grigory Sokolov, Maurizio Pollini. Tame interviu paklaustas, ką iš šiandienos talentingų jaunųjų atlikėjų jis išskirtų, jis paminėjo O. Šadrino vardą. Tai mane sudomino, kadangi nebuvau jo girdėjęs, o šio filmų režisieriaus autoritetu ir nuomone pasitikiu. Paklausiau internete ir išties nustebau, koks talentingas violončelininkas. Kaip tik tuo metu prasidėjo karas ir niekaip negalėjome jo atsivežti į Lietuvą. Galiausiai dabar tai tapo įmanoma, tad labai džiaugiuosi, kad turėsime galimybę kartu koncertuoti.“ – įspūdžiais dalinosi K. Uinskas.
O. Šadrinas – vienas iš tų atlikėjų, kurių šeima buvo priversta bėgti ir palikti Ukrainą. Kaip pasakoja pats violončelininkas, jo mama ir sesė gyveno Charkive – mieste, kuris vienas labiausiai buvo suniokotas rusų karių.
„Tačiau mamos didžiausia svajonė yra kuo greičiau grįžti ir atstatyti namus. Ji išgyvena nepaprastai didelį namų ilgesį.“ – kalbėjo O. Šadrinas.
Violončelininkas gimė muzikantų šeimoje, violončele pradėjo groti paskatintas mamos. Baigęs mokyklą Ukrainoje jis išvyko studijuoti į Vokietiją. Kaip pasakoja pats atlikėjas: „Buvo liūdna ir sunku palikti namus. Išvykau 15-kos. Tačiau toks muzikanto kelias – daugiausia laiko esi vienas su savo muzika, todėl labai branginu ir laukiu koncertų, kuomet galiu dalintis tuo, kas man brangiausia su kitais.“
Paklaustas, ką mano, ar klasikinė muzika vis dar reikalinga šiuolaikiniam žmogui, O. Šadrinas sako: „Be jokios abejonės, ši muzika yra vienas gražiausių dalykų gyvenime, jos klausydamas žmogus išgyvena tikrą laimę... ir žinote, ji vis dar skamba visur, net per futbolo čempionatus.“
Lietuvoje prieš kelis mėnesius lankęsis atlikėjas pasakoja, kad jam Lietuva paliko nepaprastai gerą įspūdį.
„Čia šilti ir nuoširdūs žmonės. Jūsų šalis man primena Ukrainą, ir Jūs net gaminate Kijevo kotletus, tad čia tikrai galima gyventi.“ – juokiasi O. Šadrinas. Violončelininko visą gyvenimą užima muzika, repeticijos ir koncertai. „Vienintelis užsiėmimas be muzikos kuris man dar panašiai patinka – tai žvejyba, galėčiau dienas ir savaites praleisti prie vandens.“ – pasakojo violončelininkas.
Kartu su ukrainiečių violončelininku pasirodysiantis pianistas K. Uinskas koncertuoja pagrindinėse pasaulio salėse, tokiose kaip Niujorko Carnegie Hall, Vašingtono J.F. Kennedy Center, Londono Wigmore Hall, Berlyno filharmonijoje, Madrido Filharmonijoje, Briuselio BoZar bei eilėje kitų salių. Šie tarptautiniai pasirodymai akimirksniu pelnė aukščiausius kritikų įvertinimus bei klausytojų pripažinimą.
2021 m. vasarą K. Uinskas buvo antrą kartą pakviestas dalyvauti legendinės pianistės Marthos Argerich festivalyje Hamburge, kur jis kartu su violončelininku Alexandru Kniazevu pasirodė Hamburgo Laeiszhalle. Pirmą kartą šiame festivalyje pianistas K. Uinskas koncertavo 2018 m. duete su pianistu Evgeni Bozhanov. Praėjusiuose sezonuose K. Uinskas pasirodė su orkestrais: Royal Chamber Orchestra of Wallonia (Belgija), Philharmonie Südwestfalen (Vokietija), Liepojos simfoniniu orkestru (Latvija), North Czech Philharmonic orkestru (Čekijoje), West Bohemian Symphony orkestru (Čekijoje), Slovakijos radijo simfoniniu orkestru, Krokuvos simfoniniu orkestru, Rosario simfoniniu orkestru Argentinoje, o taip pat su soliniais pasirodymais Londono Wigmore Hall, Baerum Kulturhus salėje cikle „Piano Master Series” ir Bodø Festival Nordland Musikkfestuke – Norvegijoje, BoZar salėje Briuselyje bei Brussels Piano Festival, koncertų ture Japonijoje „Fantastic Pianist“ serijoje, Slovakijos filharmonijoje, Ciuriche (Šveicarijoje), Mumbajuje (Indijoje) solinių ir kamerinės muzikos koncertuose Norvegijoje, Italijoje, Austrijoje, Vokietijoje, kamerinės muzikos ture su violončelininku A. Kniazevu bei su P. I. Čaikovskio konkurso nugalėtoju violončelininku Andrei Ionita, smuiko žvaigžde Svetlin Roussev ir ir eilėje kitų koncertų.
Koncertai:
Balandžio 11 d. – Kauno filharmonijoje
Balandžio 12 d. – Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje Vilniuje
Balandžio 13 d. – Gariūnų verslo ir kultūros parko koncertų salėje
Youtube:
https://www.youtube.com/watch?v=zEvtQwQMPrs
https://www.youtube.com/watch?v=-pmIq6mMhcw
https://www.youtube.com/watch?v=hl5MwiDI3Ms
https://www.youtube.com/watch?v=aUcmMP56RUo&t=677s
Naujausi komentarai