Pereiti į pagrindinį turinį

„Kvapų naktyje“ aromatai kuteno nosį, atgijo stebuklingas vaikystės sodas

2018-07-13 19:20

Penktadienio vakarą Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sode Kaune vyko kasmetinis renginys „Kvapų naktis“. Kauniečiai ir miesto svečiai buvo kviečiami pasimėgauti ne tik augalais ir jų kvapais, bet ir paskaitomis, ekskursijomis bei poezijos ir muzikos programomis.

Kiekvienas rado tai, kas artima širdžiai

Saulėtu oru prasidėjęs renginys sukvietė gausų būrį žmonių ne tik pasigrožėti žydinčiais augalais, bet ir pasimėgauti jų kvapais. Nors renginys ir vyko didelėje erdvėje, tačiau organizatoriai buvo suformavę atskiras zonas kiekvienai veiklai: kiekvienas galėjo pamatyti tai, kas yra arčiausia jo širdies.

Renginio pradžioje buvo pasiūlytos įvairios paskaitos ir ekskursijos. Dauguma rinkosi ekskursijas po Botanikos sodą: vedėja parodydavo kvapnius medžius, krūmus ir augalus, prie kurių verta sustoti ne tik apsižiūrėti, bet pasimėgauti kvapu. „Čia praeikime lėčiau, kad suspėtumėte pajusti kvapą,“ – ne kartą kartojo „Kvepiantys medžiai ir krūmai“ ekskursijos vedėja Jolanta.

Tie, kurie ekskursijose nedalyvavo, galėjo pasiklausyti dvaro paviljone vedamų paskaitų. Jų buvo net keturios: susirinkusieji galėjo ne tik išgirsti, kaip išsaugoti sveikatą, sužinoti, kodėl kvepia augalai, bet ir pasigėrėti daugelio pasaulio šalių gėlynų vaizdais ir įspūdžiais, kuriuos parsivežė vienas iš renginio vedėjų. 

Tie, kurie renginyje liko ilgiau, galėjo sudalyvauti „Kvapo pažinimo valandoje“. Čia buvo galima patyrinėti, kaip konkretūs kvapai skirtingai veikia kiekvieną dalyvį.

Iš kvapo spėjo gyvūną

Šeimoms su vaikais taip pat buvo paruošta zona, kad mažiesiems nebūtų nuobodu. Renginio metu vaikai ir jų tėveliai galėjo išbandyti tapybą ant vandens, pasidaryti laikinų chna tatuiruočių ir net paglostyti Nemuno alpakas – Ramzį ir Taigerį.  Lietuvos Zoologijos sodas suintrigavo pramoga, kurioje iš gyvūno kailio plaukų kvapo reikėjo atspėti, koks tai gyvūnas.

Atradau šią techniką, norėdama fotografijos būdu kolekcionuoti savo turimus augalus.

Būrys vaikų su tėveliais susidomėję grojo lauko instrumentais, apžiūrinėjo mugėje parduodamus papuošalus ir žaislus. Netoli taip pat buvo galima pamatyti ir parodomąją arboristų programą, o visai šalia vaikai buvo kviečiami pajodinėti ant arkliukų. „Aišku, gera, kai vaikams yra, ką paveikti, tuomet ne tik tėvams smagu, bet ir vaikai džiaugiasi“ – sakė viena iš lankytojų, kuri renginiu džiaugėsi su šeima.

Norėjo atkurti stebuklingą vaikystės sodą

Šiame renginyje taip pat buvo pristatyta Emilijos Petrauskienės fotografijų paroda „Sidabrinis sodas“, kuri susilaukė nemažo lankytojų dėmesio. Šiais darbais menininkė norėjo atkurti stebuklingą vaikystės sodą, todėl visą jos parodą sudaro gėlių ir augalų fotografijos. „Atradau šią techniką, norėdama  fotografijos būdu kolekcionuoti savo turimus augalus,“ – sakė E. Petrauskienė. 

Nors gerą orą pakeitė lietus, renginio dalyviai neišsiskirtė – dauguma buvo pasiruošę skėčius ar lietpalčius, todėl lietingo oro neišsigando. Tie, kurie skėčių neturėjo, palapinėje įsikūręs „Mokslo kiemelis“ kvietė lankytojus į konsultaciją apie išskirtinius uoginius augalus ir jų degustaciją. Mėgstantiems iššūkius organizatoriai surengė konkursą „Aromatinių augalų ir jų kvapų atpažinimas“, kurio metu atpažinusiems šešis ir daugiau kvapų buvo įteikiami Botanikos sodo prizai. Šiame kiemelyje taip pat vyko tradicinė arbatų degustacija „Sveikatai ir grožiui“.

VDU Botanikos sodo rožyne buvo paruošta programa, kurioje susirinkusieji ne tik mėgavosi rožių kvapais, bet ir dainuojamosios poezijos programa „Rožių šlamesy...“. Daugelis lankytojų, o ypač vaikai, uostė visų rūšių gėles, o prie skaniausiai kvepėjusios palikdavo mažą spalvotą smeigtuką, gautą prie įėjimo. Tokiu būdu lankytojai išrinko kvapniausią gėlę. Tiems, kam kvapų nepakako, galėjo pasilikti Botanikos sodo rožyne ilgiau ir pasidžiaugti nakties programa „Kvapų naktis“, kurioje buvo galima išgirsti įvairiais instrumentais grojančių atlikėjų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra