Šį šeštadienį surengtoje misterijoje „Kaip perkūnas iš giedro dangaus“ dalyvavo „Teatrono“ aktoriai ir gyventojai, kurių gimtosios vietos liko marių apsemtoje teritorijoje.
Pasak aktorės Mildos Naudžiūnaitės, kurios močiutė kilusi iš 1959 metais užlieto kaimo, misterijos tikslas – atgaivinti ryšį su protėviais.
Jau ne pirmus metus prie Kauno marių, Samylų įlankoje įgyvendinami vairių sričių menininkų projektai tapo išskirtine apylinkių savastimi.
„Tapo įprasta su nekantrumu laukti vis naujos temos, kuri supažindina ir padeda išlaikyti užlietų kaimų gyvąją tradiciją. Samylų įlanka tapo traukos tašku, kur atgimsta užlietų kaimų istorijos fragmentai“, – sakė kultūros projektų vadovė R. Adomaitytė.
Pasak specialistės, misterija „Kaip perkūnas iš giedro dangaus“ teatro, judesio ir muzikos pagalba padeda atrasti, įžvelgti magiškus ir dieviškus momentus sunkiuose ir gražiuose Kauno marių užlietų kaimų istorijos puslapiuose.
Šiemetinę misteriją kūrė „Teatrono“ komanda: režisierius G. Aleksa, kompozitorius J. Tulaba, dramaturgė K. M. Kulinič, dailininkas M. Arlauskas bei šiuolaikinio cirko ir teatro menininkai M. Naudžiūnaitė, D. Kunsmanas, K. Varanavičius. Pasirodyme, kaip ir kasmet, dalyvavo Samylų kultūros centro kolektyvai, etnografinis ansamblis ,,Samylų senoliai“ ir moterų choras „Žaisa“.
Įkvėptai sukurta ir įspūdingai ir jautriai atlikta misterija ant vaizdingo marių kranto turėjo magiško žavesio. Neįtikėtina, bet pasibaigus misterijai danguje blykstelėjo realus žaibas.
Pasirodymą stebėjo keli šimtai žmonių. Šventė tęsėsi iki vėlumos, nes dalyvavo ir kviestiniai atlikėjai – tarp jų – ir grupė „Skylė“.
Naujausi komentarai