Aktyviai kuriančiam jaunosios kartos fotografui, paties žodžiais, „fotografijoje svarbiausia estetinė vaizdo ir turinio vienovė“. R. Barauskiui svarbiausia, kad tai, kas fotografuojama, būtų pirmiausia išjausta vidumi – tada ir vizualiai objektas tampa prasmingas tiek fotografui, tiek žiūrovui.
„Narindatē – tai mano sielos namai, į kuriuos sugrįžau ir pamačiau juos iš naujo, – apie parodoje eksponuojamą ciklą rašo iš Telšių rajone esančio Nerimdaičių miestelio kilęs autorius, – Visada jaučiau, kad ši vieta yra daugiau nei kasdienybės vaizdiniai, įsitvirtinę mano ir miestelio bendruomenės pasąmonėje. Individualus santykis su šia vieta man suteikė galimybę pažvelgti į ją iš naujo, pabandyti suvokti gilesnę prasmę.“
Tyrimo metu autorius siekė ne sukonstruoti ką nors, ko nėra, o pamatyti nematomą paviršių: „Peržiūrėdamas vietos legendas, įsigilindamas į žmonių sapnus, jų reikšmę ir ryšį su mano patirtimis pamačiau pasaulį, siekantį gilią senovę ir antgamtišką erdvę.“
Rimgaudas Barauskis. Iš ciklo „Narindatē“.
Tai Telšių rajone esantis Paunšvystės alkakalnis – vieta, kurioje, pasak legendų, tikrų istorijų ir tyrinėjimų, yra didelė energijos sankaupa. „Paunšvystės pavadinimas reiškia švytėjimą, tai magiška šviesos galia, kai susiduria praeitis ir dabartis. Sugrįžęs į namus išvydau šviesą, pasireiškiančią per antgamtišką spalvų ir šešėlių energiją“, – sako menininkas. Jis kviečia įžengti į šią paslaptingą vietovę ir keliauti žemėlapiu, atskleidžiančiu nematomą, paslaptingą, idilišką, kartais keistą erdvę. „Pasitikite šviesą, kuri, tarsi vedlys, lydės jus laiko linijomis. Ši kelionė turėjo pradžią, tačiau pabaigos nebus“, – sako autorius.
Kas? R. Barauskio fotomeno projektas „Narindatē“.
Kur? VDU meno galerijoje „101“ (Muitinės g. 7).
Kada? veikia iki lapkričio 8 d. Galerijos darbo laikas: I-V, 10–18 val.
Naujausi komentarai