Šokio žingsniu – iš sielos nelaisvės Pereiti į pagrindinį turinį

Šokio žingsniu – iš sielos nelaisvės

2014-10-30 14:22 diena.lt inf.

Kaip gatvės kultūros dalis atsiradę urbanistiniai šokiai yra gelbėjimosi ratas tiems, kurių visas gyvenimas prabėga gatvėje ir kurie neretai iš arti susipažįsta su kriminaliniu pasauliu.

Jau kurį laiką užsienyje rengiami projektai, kurių metu šiandien meniniais pristatomi užsiėmimai grąžina savo duoklę juos pagimdžiusiai aplinkai. Vienas tokių – bendras lietuvių ir Didžiosios Britanijos menininkų projektas „Made Corrections“. Jo metu į meninę veiklą įtraukiami bei kūrybos kalba pokyčiams įkvėpiami Kauno pataisos namuose gyvenantys jaunuoliai.

Naujausia šio tęstinio projekto dalis kartu su Urbanistinio šokio teatru „Low Air“ buvo pristatyta ir Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriuje, pataisos namuose.

„Hip hopo kultūra gimė ir formavosi aplinkoje, kupinoje smurto. Per 40 metų šios subkultūros elementai: grafičiai, repas, breikas tapo socialiai priimtinomis saviraiškos priemonėmis. Jos ėmė traukti jaunuolius iš smurtinės aplinkos į socialiai priimtinas veiklas. Tai – natūraliai susiformavusi prevencijos, pokyčius skatininti meno forma. Ji gali būti paveiki ir dideles klaidas gyvenime padariusiems žmonėms", – sako "Low Air" vadovas Laurynas Žakevičius.

Pirmuosiuose „Made Corrections“ etapuose menininkai JR, Davidas Elis, Deanas Stalhamas (pastarasis, beje, kalėjimo gyvenimą yra pažinęs ir pats), Tadas Šimkus, Žygimantas Amelynas, Ernestas Zacharevičius ir kiti kartu su nuteistais jaunuoliais skirtingais stiliais ir priemonėmis ištapė vidinę ir išorinę pataisos namų sienų pusę. Taip pat buvo surengta fotomenininko Donato Stankevičiaus fotosesija, kurioje dalyvavao 39 jaunuoliai. Kartu su viso projekto eigos nuotraukomis, jos buvo surinktos į parodą ir eksponuojamos Didžiojoje Britanijoje.

Projektas jau sulaukė teigamų įvertinimų iš pačių jaunuolių. „Made Corrections“ puslapyje yra patalpintas ranka rašytas vieno iš dalyvių laiškas. Jame pataisos namuose gyvenantis vaikinas dėkoja organizatoriams už pokyčius jo gyvenime, meilę ir pagarbą sau bei kiekvienos dienos naujovėms, už spalvas kasdienybėje.

Šio projekto tikslas – sužadinti visuomenės sąmoningumą, suvokimą, jog visi esame atsakingi už jaunus ir pažeidžiamus žmones, nesvarbu, kokios tautybės, rasės ar tikėjimo jie bebūtų. Visiems reikia ir visi nusipelnė meno savo gyvenime. Todėl vienas iš projekto šūkiu ir yra „Menas kaip galimybė“.

Rytoj 17.30 val. Vytauto Didžiojo Universitete (Muitinės g. 7) projekto dalyviai noriai pasidalys patirtimi su kauniečiais, kuriuos tikisi pakviesti diskutuoti.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra