"Juos stebint kojos kilnojosi pačios, norėjosi nusimesti visus nepatogius drabužius, viską pamiršti ir tiesiog šokti", – taip po grupės "Soul Street Dance" šokėjų iš JAV pasirodymo Kaune kalbėjo renginio žiūrovai. Šokėjų penketukas vienu balsu teigia, kad tikrojo hiphopo tikslas – skleisti meilę, o tai, ką matome televizijoje, anaiptol, nėra tikrasis hiphopas.
Šokis – ginklas ir vaistas
Skirtingos odos spalvos, bet vienodos pasaulėjautos hiphopo šokėjų "Soul Street Dance" penketukas turi daug talentų. Jie šoka ne tik tradicinį hiphopą, bet ir popingą, breiką, soul, rodo atletinius sugebėjimus, repuoja, patys pasirodymų metu didžėjauja ir, kaip patys teigia, tiesiog skleidžia meilę ir mėgaujasi kiekviena akimirka ant scenos.
Iš pradžių Roy Ramirez ir Javier Garcia šoko kitoje grupėje, tačiau jos veikla nutrūko. Profesionalūs hiphopo aistruoliai norėjo šokti toliau, todėl 2006-aisiais įkūrė savo grupę "Soul Street Dance", prie kurios prisijungė Rockas Williamsas, Cedricas H.Hicksas ir didžėjus IW. Su šia grupe keliaujantys šokėjai Amerikoje jau pasirodė daugybėje mokyklų ir kitų edukacinių centrų.
"Mes skleidžiame meilę hiphopo kultūrai, tarsi suvienijame žemę. Tai labai svarbu mūsų pasaulyje, nes, kaip žinote, šiandien Europoje matome baisų terorą, taip pat vienas mūsų brangus draugas neseniai buvo nužudytas ir JAV, Hjustone. Mes to nenorime, mes norime skleisti daugiau meilės, parodyti žmonėms, kaip puikiai galima praleisti laiką ir tiesiog būti kartu", – emocijų neslepia grupės nariai.
Prisiekę šokėjai tikina: muzikos vibracija kuria neįtikėtinus dalykus – ji gydo. "Tai padeda žmonėms save atrasti. Muzika ir šokis kartu tiesiog leidžia geriau save pažinti, suartina su savimi. Per 20 metų hiphopas neįtikėtinai paplito. Juk iš pradžių niekas negalvojo, kad hiphopas taps tokia svarbia muzikos, šokio ir pasaulėvokos dalimi. Joks kitas muzikos žanras praėjusiame ir šiame amžiuje taip greitai nepopuliarėjo, kaip šis", – sakė "Soul Street Dance" didžėjus.
Penketukas nėra įprasta hiphopo šokėjų grupė. Jie kuria tokias programas, kurios sujungia komediją, teatrą, klasikinę hiphopo ir net baroko muziką. Su savo programa šokėjai keliauja po visą pasaulį, o pastaruoju metu – būtent po buvusias Sovietų Sąjungos šalis.
"Lankėmės Vokietijoje, Kanadoje, Meksikoje, ir, žinoma, visose Jungtinėse Valstijose. Neseniai buvome ir Moldovoje, Azerbaidžane, Armėnijoje, Gruzijoje. Glaudžiai dirbame su JAV ambasada, atkeliavę į svečias šalis rengiame pasirodymus, kartu šokame su vietos šokėjais. Mes aiškiname žmonėms, kas yra tikrasis hiphopas. Net Amerikoje žmonės dažnai nesupranta, kas tai yra. Mes mokome istorijos", – teigia optimizmu ir vidine šiluma spinduliuojantys hiphopo šokėjai.
Sužavėjo "Aura"
Profesionalai džiaugiasi savo veikla, nes ji duoda vaisių. "Sulaukiame atsako, mus jungia abipusis ryšys. Dažniausiai kitų šalių žmonės prieš pamatydami mūsų pasirodymus sako, kad tai tik vaikinai iš Amerikos. Jie mano, kad esame tiesiog šokėjai, bet kai pamato mūsų šou, džiaugiasi: "O mano Dieve, aš pamilau juos visu šimtu procentų". Mums tai – ypatingas jausmas, o didžiausias ir geriausias atpildas – atgalinis ryšys", – patirtimi dalijasi "Soul Street Dance" nariai.
Kaune viešėję šokėjai ne tik susipažino su miestu, liaupsino jo architektūrą ir puikų lietuvišką maistą, bet ir rengė pamokas visiems, norėjusiems iš arčiau pamatyti ir pajusti tikrąjį hiphopą. "Norėjusių šokti išties buvo daug, praleidome prasmingą laiką. Mes įsiklausėme, kas labiausiai domino susirinkusiuosius, ir jų pageidavimu mokėme popingo, hiphopo ir kitų šokio stilių elemetų", – pasakojo amerikiečiai.
Svečiuodamiesi Kaune "Soul Street Dance" susitiko su šokio teatro "Aura" kolektyvu ir parengė bendrą pasirodymą didžiajam amerikiečių kelionę Lietuvoje vainikavusiam renginiui.
"Lietuviai labai lengvai mokosi šokti, viską pagauna labai greitai, o "Aura" yra visai kaip ir mes. Mes puikiai supratome vieni kitus, nors mūsų šokio stiliai labai skirtingi, – komplimentų Kauno kolektyvui negailėjo šokėjai iš JAV. – Kai tik muzika suskambėjo, prasidėjo kūryba ir viskas tiesiog įvyko savaime. Mes likome tikrai maloniai nustebinti, nes tai, ką pamatėme, buvo tiesiog sprogimas."
Ar nebuvo sunku suderinti skirtingus šokio stilius? "Namuose esame dirbę su daugybe baleto ir šiuolaikinio šokio grupių. " "Aura" taip pat turi panašios patirties. Visi tikri profesionalai, tiesiog sutarėme ką darome, jei kažkas turėdavo idėjų – jomis pasidalydavo, o mes visi kartu įgyvendindavome. Taip komunikuojant viskas ėjosi labai paprastai", – tarpusavio supratimu džiaugėsi amerikiečiai.
Komercija užgožia vertybes
Paklausti, ar lietuviai skiriasi nuo kitų aplankytų kraštų gyventojų, šokėjai purtė galvą: Lietuvos žmonės nesiskiria nuo kitų.
"Mes suprantame buvusias Sovietų Sąjungos taisykles, kaip tai formavo kai kuriuos šioms šalims būdingus procesus, ir kiek visa tai turi įtakos šiandien. Visi nori būti laisvi, net JAV, kur nebuvo jokių SSRS taisyklių. Mes taip pat kovojome: gyvenome šalia prastų kaimynų, matėme žmogžudysčių, ginklų, narkotikų. Gyvenimas mums tikrai nebuvo lengvas. Mes atėjome per kovą, todėl puikiai suprantame buvusias SSRS valstybes ir norime sukurti geresnį gyvenimą mums patiems ir mūsų vaikams", – netikėtas paraleles vedė "Soul Street Dance" komanda.
"Tiek daug dalykų vyksta pasaulyje... Nesvarbu, kokią religiją išpažįsti, kokia tavo odos spalva, ar tu esi rusas, ar afrikietis. Hiphopas, skleidžiantis meilę, kalba viena kalba ir vienija visus žmones, turėjusius kovoti dėl savęs", – emocingai kalbėjo jie.
Šokėjai neabejoja meno gydomąja galia. "Mes tikime, kad mūsų vaikai matys kitokį pasaulį, nei matėme mes. "Soul Street Dance" yra kas kita, nei matome per MTV kanalą. Savo pasirodymais bandome parodyti gyvenimo tiesą ir koks yra tikrasis hiphopas", – sakė pašnekovai.
Muzikos komercializavimas nustelbia tikrąjį hiphopą. "Tiesa slypi ir pogrindyje, ten yra begalės stilių, tad tai, ką jūs matote per televiziją, yra labai maža dalelė to, kas iš tikrųjų vyksta hiphopo pasaulyje. Jame svarbu ne apvalių formų merginos, o buvimas kartu ir prasmingas laikas. Mes suprantame, mylime, gerbiame meną ir norime, kad ir jūs jį gerbtumėte. Mes tiesiog mylime muziką", – stereotipus apie gatvės šokius neigė amerikiečiai.
Naujausi komentarai