Kai S.Jasaitienė buvo moksleivė, sulaukdavo aplinkinių aikčiojimų dėl savo pomėgio – kūrybiškai, preciziškai, išskirtinai dailinti nagus. Tobulėti profesionaliai ir hobį paversti darbu nusprendusi Sandra šiandien – ne tik viena garsiausių nagų dizaino specialisčių šalyje, bet ir nagų grožio studijos, įsikūrusios Kauno senamiestyje, vadovė.
– Kada supratai, kad tau patinka ir puikiai sekasi gražinti nagus?
– Dar besimokydama mokykloje sulaukdavau begalės pagyrų dėl savo išskirtinių nagų dizaino. Po truputį draugės ir pažįstamos pradėjo prašyti mano paslaugų. Be abejo, viską dariau už ačiū, nes užsidirbti iš to pinigų niekada net nesvajojau.
– Ar tavo kelias profesionalios manikiūro meistrės link prasidėjo mokantis savarankiškai, o galbūt iš karto ėmei mokytis šio meno įvairiuose seminaruose?
– Iš pradžių viską teko išbandyti ant savęs, savarankiškai. Mokslai kainavo nemažus pinigus, o aš, moksleivė, jų neturėjau. Visą laisvalaikį praleisdavau ekperimentuodama su nagais. Nejausdama laiko, iki pat ryto sėdėdavau su teptuku rankoje.
– Ar tavo įgytas išsilavinimas kaip nors susijęs su dabartiniu darbu?
– Esu baigusi ekonomikos mokslus. Jie man iš tiesų praverčia planuojant savo investicijas ar skaičiuojant išlaidas.
– Dauguma manikiūro meistrių renkasi dirbti namie ar tiesiog nuomojasi vietą grožio salone. Tu nusprendei įkurti visą nagų grožio studiją. Kaip kilo tokia mintis?
Esu baigusi ekonomikos mokslus. Jie man iš tiesų praverčia planuojant savo investicijas ar skaičiuojant išlaidas.
– Aš bendraujantis žmogus, nenorėjau ir nenoriu užsidaryti kabinete. Man patinka kalbėti su kolegėmis apie savo profesiją, tendencijas ir dalytis patarimais. Norėjau studijos, į kurią atėjęs klientas turėtų didelę pasirinkimo įvairovę ir jam nereikėtų savęs varžyti. Atidarėme nagų dizaino studiją Kauno senamiestyje, kurioje lankosi ne tik kaunietės, bet ir moterys iš kitų miestų.
– O tavo artimiesiems, draugams, tau pačiai tokia idėja neatrodė rizikinga?
– Be abejo, buvo baisu, bet greta savęs turiu stipraus charakterio vyrą, kuris visada palaiko ir pastūmėja žengti žingsnį pirmyn.
– Kas kuriant šį verslą buvo sudėtingiausia? Gal, pavyzdžiui, reikėjo milžiniškų investicijų ar buvo nelengva suburti profesionalią komandą, rasti tinkamas patalpas ir pan.?
– Sunkiausia yra rasti motyvuotus komandos narius. Dauguma lietuvių nori lengvai ir greitai užsidirbti, o šiame darbe svarbiausia meilė tam, ką darai, nuolatinis noras tobulėti, investicijos į savo žinias, pagarba klientui. Ir tik tada, kai tapsi profesionalu ir į tave klientai žiūrės kaip į specialistą iš didžiosios raidės, tik tada galėsi uždirbti pinigus, kurių iš tiesų esi vertas. Deja, ne visos merginos ar moterys tai supranta. Kitoms užtenka tiesiog dirbti namuose, turint nedidelį savo klienčių ratelį.
– Dirbi jauname merginų kolektyve. Ar nesunku būti viršininke bendraamžėms?
– Manau, viršininku visada būti sunku, nesvarbu, kokio amžiaus ar kokios lyties žmogui turi vadovauti. Jaučiu pagarbą savo darbuotojoms, nesu griežta, jei to nereikia.
– Dar prieš atidarydama savo studiją buvai itin populiari socialiniuose tinkluose, tavo darbų nuotraukas gyrė šimtai žmonių. Kaip manai, kodėl būtent tu sulaukei tokio didžiulio populiarumo?
– Manau, kad populiari tapau dėl savo darbo stiliaus. Visada derinau spalvas, dizainą. Nuolatos ieškau naujovių manikiūro srityje.
– Kaip savo profesinius gebėjimus tobulini šiuo metu?
– Nuolatos keliu kvalifikaciją įvairiuose nagų kursuose. Norint būti puikiu specialistu, reikia kartkartėmis gilinti savo žinias apsilankant įvairiuose seminaruose.
– Kalbant apie nuolatos besikeičiančias tendencijas, kokio stiliaus, spalvų nagai šiandien yra madingiausi?
– Pirmiausia ir visų svarbiausia, – tai tvarkingas lakavimas aplink odeles ir vienoda nagų forma! Visada madingi išliks minimalaus ilgio vienspalviai nagai, padailinti subtiliu dizainu. Spalvų topai – juoda, pilka, kūno atspalviai, kakavos, kavos, mėlyna ir vyšninė spalvos. Nusilakuokite nagus matine spalva ir tikrai neprašausite.
– O su kokiais nagais jau nebereikėtų rodytis?
– Rekomenduočiau atsisakyti ilgų stiletto (smailios) formos nagų; tragiškai išsiaurinto ilgo kvadrato, vanago nagų. Šaltuoju sezonu verčiau susilaikykite nuo ryškių spalvų ir gėlių ant nagų.
– Ar manikiūrą reikėtų stengtis priderinti prie aprangoje dominuojančių spalvų, drabužių stiliaus, o gal, atvirkščiai, papuošti ryškiais piešinėliais ar įdomios formos jie galėtų būti išskirtine detale?
– Nagus prie savo stiliaus bei gyvenimo būdo tikrai vertėtų derinti. Jei esi pakvaišusi gerąja prasme, aktyvi ir mėgstanti įvairovę – tau tikrai ant nagų tiks šmaikštus piešinukas ar ryškios detalės. Na, o dirbant darbą biure ar bendraujant su svarbiais verslo partneriais nagai neturėtų būti provokuojantys ir margi. Savo studijos klientėms visada patariame, kaip vertėtų lakuoti, kad jos neapsiriktų.
– Kokio stiliaus nagus labiausiai mėgsti tu pati?
– Turbūt visada galėčiau vaikščioti juodos spalvos nagais. Mėgstu abstrakcijas, minimalizmą. Vykdama atostogauti į kitas šalis visada mėgstu nusipiešti ką nors įdomaus, teminio. Pavyzdžiui, vykdama į Niujorką piešiau saulėlydyje paskendusius dangoraižius, į Romą – picos gabalėlį ir t.t.
– Neseniai ištekėjai, prieš svarbiąją dieną puošei ir daugybę nuotakų. Kokios šiuo metu yra vestuvinio manikiūro mados tendencijos? Vis dar vyrauja klasikinis prancūziškas lakavimas?
– Vasaros metu studijoje būna tikras nuotakų antplūdis! Jei rinktume statistiką, kas šį sezoną buvo populiariausia, tai pirmą vietą užimtų ombre lakavimas (švelnus perėjimas iš kūno spalvos į baltą). Toliau – kūno ar švelni rožinė spalva su "Swarovski" kristalais ir tik po to prancūziškas lakavimas. Nuotakos nori būti kuo natūralesnės, tai man pačiai irgi labai gražu.
– Gal vyrauja tam tikros stereotipinės tendencijos ir kitoms šventėms, pavyzdžiui, Kalėdoms, Naujiesiems metams, išleistuvėms? Papasakok.
– Kalėdos, Naujieji metai – laikas, kada iš stalčių traukiame visus blizgučius ir ryškias spalvas. Kiek metų dirbame, tiek tendencijos nesikeičia. Aš ir pati visada klientėms sakau: "Blizgėkime labiau nei eglutės" ir jos su manimi sutinka. Išleistuvės, šimtadieniai – tai pracūziško lakavimo arba raudono manikiūro metas. Merginos pasipuošia suknelėmis, aukštakulniais, makiažu lyg norėdamos parodyti, kokiomis gražiomis gulbėmis jos užaugo, ir jau palieka mokyklą, dėl to ir manikiūrus renkasi kuo moteriškesnius.
– Vis dar vyrauja nuomonė, kad gelinis lakavimas, o ypač priauginami nagai, labai kenkia natūraliems nagams. Ar čia yra tiesos?
– Viską atliekant profesionaliai tikrai nesugadinsi nagų. Jei lankotės pas specialistą, jis jums patars, kas jūsų nagams geriau: gelis ar gelinis lakas. Patarčiau gelinio lako ar priaugintų nagų nenusiimti namų salygomis, nes dažniausiai pritrūksta žinių, kantrybės ar laiko nuimti taisyklingai, dėl to nagai būna sugadinami ir po to skaitome neteisingus straipsnius apie tai, kad priauginimas kenkia nagams.
– Kokių dar mitų apie gelinį manikiūrą ar priauginamus nagus tau teko girdėti?
– Dažniausiai girdimas posakis: "Nusiimsiu priaugintus nagus ir pailsinsiu juos lakuodamasi ilgalaikiu lakavimu." Tai didžiausia nesąmonė! Priešingai! Gelinį lakavimą jums teks atlikti dažniau negu korekcijas, ir tai išsausins jūsų natūralią nago plokštelę. Kitas atvejis, kai priaugintus nagus vadina trumpalaikiu priauginimu, nes po 2–4 savaičių nagai atauga ir tenka daryti korekciją. Tada svarstau, kaip turėtų atrodyti ilgalaikis priauginimas (juokiasi). Be to, pastebiu, jog dažnai galvojama, kad ilgalaikis lakavimas skiriasi nuo gelinio, nors tai yra vienas ir tas pats. Prisimenu ir istoriją, kai klientė norėjo ekologiško gelio ant savo nagų. Teko pasukti galvą, ką ji galėjo turėti omenyje. Pasirodo, ji norėjo biogelio, kuris skirtas natūraliems nagams sustiprinti…
– Kaip įsivaizduoji savo darbą po dešimties metų? Galbūt planuoji nebedirbti salone, o tiesiog mokyti jaunesnes manikiūro meistres?
– Manau, ateityje su klientais dirbsiu mažiau. Savo klientams paruošiu ne ką prastesnę specialistę už save. Pastaruoju metu daugiau užsiimu manikiūro mokymais ir šiuo metu save tobulinu būtent mokymo srityje.
– Šiandien jau nebepriimi naujų klienčių, o ir esamoms vizitui pas tave reikia užsirašyti tikrai ne prieš savaitę. Galbūt tavo planuose jau yra ir dar viena studija, kad apsilankyti galėtų visos norinčiosios?
– Nemėgstu kalbėti tuščiai ar kažko žadėti, bet dažnai jaučiu, kad studijoje pritrūksta vietos mums visoms, norėtųsi didesnių patalpų, daugiau šurmulio!
Naujausi komentarai