„Galime būti labai laimingi – aš ir mano kolegos – kad Romas buvo, bet ir yra, nes Romo medžiagą mes sukaupėme ir jos pagrindu vis dar yra dėstomi dalykai. Romas pradėjo darbą, kurį dabar reikia užbaigti“, – renginyje kalbėjo žurnalistas, docentas Mykolas Drunga.
Jis sakė esąs R.Sakadolskiui dėkingas už vertingas pamokas apie tai, kas yra žurnalistika.
„Romas niekur nėra išėjęs. Jis yra. (...) Tai buvo toks žmogus, kad jeigu su juo buvai, bendravai, jis ir išlieka su tavimi, kol pats išeisi“, – sakė VDU profesorė Audronė Nugaraitė.
Ji džiaugėsi, kad medijų laboratorija yra įgyvendinta R.Sakadolskio vizija, o šį projektą jis numatė dar 2012 metais.
„Prabėgo penkeri metai ir šiandien šis poreikis kaip niekad aštrus, išsigryninęs“, – kalbėjo profesorė.
R.Sakadolskio žmona Emilija Sakadolskienė prisiminė, kad studentų itin šiltai atsimenamas kaip dėstytojas, jis iš pradžių labai jaudinosi dėl šios veiklos, tačiau vėliau pedagoginį darbą itin pamėgo.
„Jis nepaprastai bijojo, tiesiog drebėjo, kai turėjo tą pirmą paskaitą skaityti“, – kalbėjo E.Sakadolskienė.
Ji džiaugėsi, kad jo sukaupta knygų biblioteka yra atvira visiems naudotis.
Visuomenei atviroje R.Sakadolskio medijų laboratorijoje, pasitelkus žurnalisto sukauptą komunikacijos mokslų biblioteką ir naujausias technologijas, studentai, dėstytojai, universiteto svečiai galės inicijuoti naujųjų medijų, reklamos ir kitus audiovizualinius projektus, įgyti praktinės patirties, bendradarbiauti, susitikti su socialiniais partneriais.
Būsimi žurnalistikos ir komunikacijos profesionalai čia skatinami ne tik kurti konkurencingus medijų produktus, bet ir palaikyti vertybinius profesionalios žurnalistikos standartus.
Ilgametis „Amerikos balso“ žurnalistas R.Sakadolskis mirė pernai vasarį.
Naujausi komentarai