Štai Kauno ąžuolyne, 150 m nuo Lietuvos zoologijos sodo ūkinių vartų, prie gruntinio tako, auga gumbuotas ąžuolas. Mane sudomino jo storis ties gumbu.
Pamatavau kamieno apimtį – siekė 5,3 m. Tokios apimties ąžuolai yra įtraukiami į saugotinų medžių sąrašus.
Tačiau šis būdas, kai gumbuoti apatinėje kamieno dalyje ar suaugę medžiai priskiriami prie saugomų gamtos objektų, man kelia įtarimų. Mat nematomoje nuo tako ąžuolo pusėje, prie pat kamieno, yra iškastas griovys. Atrodo, kad ąžuolo šaknys buvo kažkada pažeistos. Tai galėjo atsitikti daugiau kaip prieš šimtą metų. Atrodo, kad šį ąžuolą bandyta nupjauti, todėl ant kamieno susiformavo du gumbai.
Apžiūrėdamas medį iš visų pusių, pastebėjau ir sudžiūvusią šaką, kuri, nukritus iš viršaus, pakibo ant žaliuojančių ąžuolo šakų, tiesiai virš pėsčiųjų tako, kas dabar kelia didelį pavojų praeiviams.
Atkreipiau dėmesį ir į vieno gumbo rieves, kurių piešinyje įžvelgiau žmogaus veidą. Pagalvojau, gal tai žaltienės Eglės sūnaus Ąžuolo atvaizdas? Neatmetu galimybės, kad koks nors "skulptorius" jį specialiai paryškino rievėse.
Šį gumbuotą ąžuolą lengva pamatyti einant nuo Lietuvos zoologijos sodo ūkinių vartų gruntiniu taku Ąžuolyno link, tačiau ši vietovė po lietaus pažliunga, o pamatę prie ąžuolo griovį žmonės nebesidomi medžiu. Na, o aš ramiai peržengiau minėtą griovį ir sužinojau šio gumbuoto ąžuolo paslaptis.
Norite pranešti naujieną? Rašykite mums adresu [email protected] arba spauskite čia.
Norite pranešti naujieną? Rašykite mums adresu [email protected] arba spauskite čia.
Naujausi komentarai