Apie tai vandens bolido lenktynininkas diskutavo su Kauno rajono meru Valerijumi Makūnu, jo pavaduotoju Pauliumi Visocku ir Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoju sportui Arūnu Talalu.
Vandens formulės F2 varžybos Lietuvoje dar tik skinasi kelią, bet šalis jau gali pasididžiuoti Europos ir net pasaulio čempionais. Pavyzdžiui, 2021 m. jauniausio amžiaus „Formula future“ („Ateities formulė“) delfinų (nulinėje) klasėje pasaulio čempionato nugalėtoju tapo septynerių Kemas Mitkus. Antrą kartą pasaulio čempionu jau pirmoje klasėje berniukas tapo Kroatijoje vykusiame Tarptautinės motosporto sąjungos „Circuit“ disciplinos „Formula Future“ klasės pasaulio čempionate.
E. Riabko tvirtino turįs ir daugiau talentingų auklėtinių. Treniruoti vaikus Edgaras pradėjo 2020 m. vasarą, prie Kauno marių įkūręs Lietuvos motorlaivių akademiją. Jau kitąmet jo auklėtiniai ėmė skinti skambias pergales Lietuvos, Europos ir pasaulio čempionatuose.
Lenktynininkai rungiasi šešiose klasėse pagal amžiaus grupes: nuo jauniausių šešiamečių septynmečių pradedančiųjų, vadinamų delfinais, iki penktos klasės šešiolikmečių aštuoniolikmečių paauglių.
„Vandens formulės bolidai yra brangūs, tačiau vaikų laiveliai gerokai paprastesni, todėl ir kainuoja nedaug, gerokai pigiau nei kartai“, – aiškino E. Riabko.
Savivaldybės vadovai tvirtino, kad Kauno rajonas nuo seno garsėja techninėmis sporto šakomis ir pritarė E. Riabko idėjoms. „Tai geras būdas sudominti vaikus ir įprasminti jų laisvalaikį“, – pastebėjo meras.
Susitikimo metu aptartos įvairios vietos, kur galėtų vykti vaikų stovyklos ir varžybos. Diskutuota apie Kauno marias, Batniavos tvenkinį, Kačerginę, bet nuspręsta, kad bene labiausiai šiam tikslui tinka Nemune ties Zapyškiu įrengta infrastruktūra. Čia galėtų būti treniruočių stovykla, be to, jaunieji sportininkai galėtų pasirodyti per kokią nors šventę, pavyzdžiui, Aitvarų festivalį.
Naujausi komentarai