Dešimt metų – tiek laiko floristei Ingai Smalinskaitei prireikė ištobulinti technologiją, padedančią natūralias dekoracijoms skirtas žaliavas užkonservuoti taip, kad jos nepakistų labai ilgą laiką. Taikydama šią metodiką kaunietė, laukdama svarbiausių metų švenčių, sukūrė prabangių kalėdinių vainikų kolekciją.
„Jų formos ir spalvos išlikti gali ir dešimt metų. Tam, kad sužinočiau tai, ką dabar moku pritaikyti praktikoje, prireikė daugybės laiko, treniruočių ir kantrybės. Kiek aš, siekdama trokštamo rezultato, sugadinau žaliavų... Turbūt už tam išleistus pinigus beveik naują automobilį būtų galima įsigyti“, - nuoširdžiai pasakojo floristė.
Ji teigia savąją paslaptį sauganti itin kruopsčiai. Tai, kokius ingredientus ir kokiais kiekiais naudoja ruošdama konservantą, I. Smalinskaitė nepasakoja net bendradarbiams. Tam, kad išrastum savąją technologiją, anot jos, prireikia daug pastangų, o kopijuotuojams, jei nesi atsargus, tereikia pervilioti vieną iš kartu triūsiančių kolegų ir sunkiai sukurta metodika būna pasisavinama.
„Studijos Si“ įkvėpėjos kurti Kalėdų vainikai – įvairiaspalviai. Jie dekoruoti ir karoliukais, ir Swarovski kristalais, ir kitais brangiais elementais.
Rankų darbo, vienetinių, maždaug dešimt metų namus puošiančių vainikų kainos siekia kelis šimtus eurų.
I.Smalinskaitė užsimena, jog svarbų Kalėdų atributą ji kūrė vadovaudamasi tiek Japonijoje, tiek Europos floristikoje žinomomis technologijomis. Autorė pernai sumanė, kaip kurti vainikus iš parafino, medžių lapų bei gipso.
Pirmąją Kalėdinių vainikų kolekciją I. Smaliskaitė pristatė Kauno restorano – baro „Tivoli“ atidaryme.
Naujausi komentarai