Kauno miesto savivaldybėje vykusių moksleivių mokomųjų bendrovių (MMB) apdovanojimų metu geriausia buvo pripažinta „Saulės„ gimnazijos moksleivių Igno Širkos, Naurio Šinkūno, Domanto Steponavičiaus ir Giedriaus Sorokos įkurta bendrovė „Tyfrendai“.
Jaunuolių įkurta bendrovė gamina arbatos laikiklius, prie kurių prikabinti arbatos kamuoliukai, skirti biriai arbatai. Įmonės šūkis – „Gerk arbatą ne vienas!".
Trečioje gimnazijos klasėje besimokantys vaikinai atsiėmė ir Junior Achievement valdybos prizą už geriausią komandinį darbą. Pasak moksleiviams talkinusios mokytojos Laimos Girdauskienės, vaikinams padėjo ne tik darbštumas, bet ir tai, jog jie jau anksčiau yra kūrę bendroves.
„Jie ilgai ieškojo idėjos, darė rinkodaros tyrimus, o kai pamatė, kad pasirinktas produktas gali būti paklausus, ieškojo verslo partnerių. Ši veikla atskleidė juos kaip kūrybingus, komandoje sugebančius dirbti žmones. Be to, jie perduoda savo patirtį jaunesniems gimnazijos moksleiviams, moko visko, ko patys jau spėjo išmokti„, – pasakoja vienuolikai „Saulės“ gimnazijoje įkurtų MMB vadovaujanti mokytoja.
Šiuo metu „Tyfrendai" turi šešis verslo partnerius. Pasak mokytojos L.Girdauskienės, dažniausiai jiems talkina jauni, energingi, lengviau su moksleiviais bendrą kalbą randantys verslininkai.
Aktyvūs septyniolikmečiai jau tariasi su keliais „Žalgirio" klubo žaidėjais ir arbatos mylėtojams planuoja pasiūlyti naujų arbatos laikiklių su žalgiriečių atvaizdais.
Lietuvos Junior Achievement mokomosios mokinių bendrovės (MMB) – tai trumpalaikės, maždaug vienerius metus veikiančios akcinės bendrovės, kurias valdo mokiniai. Pirmiausiai mokiniai nutaria, koks bus jų verslas, tada sukaupia kapitalą parduodami akcijas, vėliau gamina ir parduoda savo produkciją arba teikia paslaugas. Moksleiviai praeina visus bendrovės veiklos etapus nuo steigimo iki uždarymo, moka visus mokesčius ir vykdo kitus įstatymais numatytus įsipareigojimus.
Nuo tikros įmonės mokomoji mokinių bendrovė skiriasi tik tuo, kad turi ribotą kapitalą ir veikia ribotą laiką. Moksleiviams sudaroma galimybė praktiškai pritaikyti ekonomikos žinias ir įgyti verslo įgūdžių.
Jau ketvirtą kartą vykusiame konkurse komisija vertino 33 mokinių mokomąsias bendroves iš penkiolikos Kauno mokyklų ir keturias bendroves iš užsienio. Iš viso Kauno moksleiviai šiais mokslo metais įkūrė 60 bendrovių. Specialiai surengtose mugėse jie pasiūlė įsigyti žaismingų ir originalių daiktų: atšvaitų augintiniams, dviem asmenims skirtų megztų pirštinių, atvirukų, keramikos darbų, papuošalų.
Plačiau apie praėjusią savaitę vykusią moksleivių mokomųjų bendrovių mugę galite skaityti čia.
Naujausi komentarai