Likus kelioms minutėms iki vidudienio, vilniečiai, atvykę dviaukščio „Kautros“ autobuso nemokamu reisu, naujojoje Kauno autobusų stotyje pasitikti su dovanomis: su orkestro pankais pasivadinusios grupės „Mood Sellers“ koncertu ir nemokamai dalintomis kepurėlėmis, išmargintomis užrašais „KNS (širdutė) VLN“. O autobusu iš sostinės atvykusi Vilniaus savivaldybės viešosios įstaigos „GO Vilnius“ delegacija kauniečiams atvežė 694 dėžes saldainių, kurios stotyje buvo tiesiog išgraibstytos.
Galimybe nemokamai aplankyti Kauną pasinaudojusi tikra vilniete prisistačiusi Zita Pareikienė sakė negalėjusi praleisti tokios progos: „Labai myliu Kauną, nes čia gyvena mano artimieji. Čia labai gražūs pagyvenę žmonės, ypatingai – pagyvenusios ponios. Jos labai tvarkingos. Be to, čia labai gražiai lietuviškai kalbama, čia senųjų kauniečių išsaugoti kertiniai kultūros dalykai. Žodžiu, labai mielas miestas, aš jį labai myliu ir labai pykstu, kai kas pasako, kad ir Kaune gyventi galima: čia reikia gyventi, o ne galima.“
Studentų pora – biržietė Indrė Šernaitė ir kaunietis Mindaugas Kazlauskas – prisipažino nesantys tikri vilniečiai – tik šiuo metu ten gyvenantys. „Norėjome pamatyti naująją stotį ir šiaip pasisvečiuoti Kaune. Planuojam sudalyvauti ekskursijoje Laisvės alėjoje ir aplankyti fotografijos galeriją. Turbūt taip ir prabėgs diena“, – svarstė studentų pora.
Labai pykstu, kai kas pasako, kad ir Kaune gyventi galima: čia reikia gyventi, o ne galima.
„Labai šauni Kauno dovana Vilniui – mielai ja pasinaudojom. Kaip matote, atvykome ne tuščiomis rankomis: su 694 saldainių dėžutėmis. Jų tiek, kiek metų yra Vilniui arba kiek metų praėjo nuo Gedimino laiškų, kuriuose pirmą kartą paminėtas Vilniaus vardas“, – pabrėžė „GO Vilnius vadovas“ Darius Udrys.
Jis planavo Kaune aplankyti savo prosenelio, garsaus pedagogo, vadovėlių autoriaus Vinco Ruzgo, įsteigtą Lietuvos švietimo istorijos muziejų. „Turiu prisipažinti, kad jame dar nesu buvęs. Taip pat norėčiau pamatyti Karininkų ramovę. Girdėjau, kad tai yra nuostabus art deco stiliaus, kuriuo Kaunas garsus, kūrinys“, – užsiminė D.Udrys.
„Nesitikėjom tokio žmonių antplūdžio. Džiaugiamės, kad tai yra ne tik savivaldybės ar dviejų savivaldybių, dviejų merų, bet ir pačių kauniečių bei vilniečių impulsas. Vertinant tai, apie ką kalba žmonės socialiniuose tinkluose, tai yra toks gražus atšilimas – tarsi nauja šiltų santykių pradžia“, – sakė Kauno vicemeras Povilas Mačiulis.
Iš anksto planuota, kad iš sostinės į Kauną vilniečius šeštadienį nemokamai veš 15 „Kautros“ autobusų – taip tikėtasi atvežti 700 žmonių. Pamačius didžiulį vilniečių susidomėjimą, nemokamų reisų skaičius buvo padidintas. Jais nemokamai į Kauną šiandien turėtų atvykti apie 1200 vilniečių. 300 žmonių užsiregistravo į nemokamas ekskursijas Kaune – daugiau vietų jose tiesiog nebebuvo.
Atvykę į Kauną, sostinės gyventojai dalyvaus ekskursijoje apie filmą „Emilija iš Laisvės alėjos“. „Tarpukario Kauno elito paslapčių“ ekskursijoje bus galima sužinoti apie Kauno įgulos Karininkų ramovėje vykdavusius prabangius kaukių balius. Taip pat vyks ekskursija „Kaunas art deco ir naujoji prezidento V.Adamkaus biblioteka“ apie tarpukario art deco ir modernizmo stilius, atsiskleidusius tarpukario Kaune, bei vizitas į V.Adamkaus biblioteką.
Ekskursijos – nemokamos, jose galima dalyvauti pateikus vilniečio kortelę arba Vilniaus gimtadieniui skirtą skrajutę.
Kaip skelbė Kauno savivaldybė, vietų nemokamose ekskursijose neliko per tris valandas, todėl buvo suorganizuotos trys papildomos ekskursijos, kurios taip pat rezervuotos.
Taip pat žadama, kad specialias nuolaidas su vilniečio kortele ar skrajute siūlys kai kurie miesto restoranai ir klubai.
Šiemet sukanka 694-eri metai, kai kunigaikštis Gediminas savo sausio 25 dieną rašytame laiške Vokietijos meistrams paminėjo Vilnių.
Naujausi komentarai