Klegesys, šypsenos ir gėlės. Toks rytas šiandien buvo daugelyje Kauno mokyklų, į kurias pirmadienio rytą po vasaros atostogų plūstelėjo tūkstančiai moksleivių. Tiesa, jų maždaug pusantro tūkstančio mažiau nei pernai.
Mokslo metų pradžios šventę visos miesto švietimo įstaigos, išskyrus dvi – Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų mokyklą bei LSMU vidurinę mokyklą, kurios mokslo metus pradėjo rugsėjo 1-ąją, – nusprendė atšvęsti šiandien.
Šįmet naujuosius mokslo metus Kaune pradėjo šiek tiek daugiau nei 33 tūkst. mokinių. Į šį skaičių neįtraukiami tie moksleiviai, kurie lankys nevalstybines mokyklas. Pirmą kartą į mokyklos suolą sėdo beveik 3 tūkst. pirmokėlių.
Kauno "Saulės" gimnaziją šiemet pradėjusi lankyti Marija Hibner, po mėnesio švęsianti savo 16-ąjį gimtadienį, sakė iš šių mokslo metų besitikinti tik geriausių dalykų.
"Esu maksimalistė, manau, ir šioje gimnazijoje man seksis labai gerai. Tačiau jaudulio dėl to, kas manęs laukia, kas bus, tikrai yra", – kalbėjo kaunietė, anksčiau mynusi J. Naujalio muzikos gimnazijos slenkstį, tačiau nusprendusi, kad muzika liks tik jos hobiu.
Kauno B. Brazdžionio pagrindinės mokyklos bendruomenė ne tik pratinasi prie naujojo mokyklos vardo (anksčiau ji vadinosi "Versmės" – red. past.). Mokyklos psichologė Nida Gruodienė džiaugėsi, jog šiais mokslo metais atsiveria naujos galimybės vaikams tobulėti kūrybiškai, nes atsirado daugiau patalpų.
„Pavyzdžiui, atsirado galimybė įrengti žaidimų-relaksacijos kambarį, tuo labai džiaugiuosi“, – kalbėjo N. Gruodienė.
Psichologės teigimu, mokslo metų pradžios dieną būtina susirinkti visai šeimai – ne tik atšvęsti, bet ir aptarti pasikeitusį vaiko dienos režimą.
Kauno J. Gruodžio konservatorijos mokinius ir pedagogus naujiems mokslo metams įkvėpti bandė švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis. Konservatorijos atstovai, pristatydami ministrą, paminėjo, jog jis čia mokėsi groti fortepijonu.
Sausakimšos salės gale stovėjęs šios konservatorijos garso režisūros dėstytojas, dainininkas ir kompozitorius Linas Adomaitis teigė, jog jam įkvėpimo ir taip netrūksta. Prieš penkerius metus jis šioje konservatorijoje įkūrė Džiazo ir estrados skyrių, kuriam tebevadovauja iki šiol.
„Tikrai nesigailiu, kad pradėjau dėstyti. Profesionalių estrados atlikėjų, garso režisierių labai reikia. Be to, mokiniai ateina vis geresni ir geresni“, – linksmai nusiteikęs kalbėjo L. Adomaitis.
Naujausi komentarai