Pereiti į pagrindinį turinį

Kauno kalėdinė eglė vėl pateks į rekordų knygą?

2013-11-04 14:20

Menininkė Jolanta Šmidtienė, neseniai atskleidusi, kaip šįmet atrodys pagrindinė Kauno kalėdinė eglė, šįkart portalo kaunodiena.lt žurnalistus įsileido į savo dirbtuves.

Kalėdinės eglės gamyba

Menininkė Jolanta Šmidtienė, neseniai atskleidusi, kaip šįmet atrodys pagrindinė Kauno kalėdinė eglė, šįkart portalo kaunodiena.lt žurnalistus įsileido į savo dirbtuves ir parodė, kaip kuriamas žaliaskarės apdaras.

Kalnai mezginių

Šį kartą Kaunas didžiąsias metų šventės pasitiks su šūkiu „Šiltos Kalėdos“, o pagrindinė miesto eglė pasipuoš šilumą simbolizuojančiais mezginiais. Tokią idėją menininkei padiktavo nugirstos prognozės, jog ateinanti žiema gali būti viena šalčiausių per šimtmetį.

„Dabar mūsų didžiausias galvos skausmas – kuo skubiau numegzti drabužį eglei“, – tikino J. Šmidtienė.

Kaip ir pernai, Kalėdų eglė bus trijų dalių, o žemutinė primins mamos rankomis sutvertą mezginį. Norint apipavidalinti šešių metrų aukščio ir 10 metrų skersmens apačią, prireiks apie 500 kv. m. mezginio. Kiek reikės mezginių papuošti Rotušės aikštės medžius, namelius, suoliukus, menininkė dar neskaičiavo.

Pirmieji bandomieji mezginiai buvo pagaminti prieš mėnesį, kai dar buvo ieškoma gražiausio rašto. Tačiau realūs darbai prasidėjo tik prieš savaitę.

„Praėjusią savaitę vyko mezgimo seminaras, kuriame profesionalai mokė įvairiausių mezgimo technikų, raštų. Mokymai buvo labai naudingi“, – pripažino J. Šmidtienė.

Dirba kiaurą parą

J. Šmidtienės galerijoje jau puikuojasi milžiniško dydžio megztos kepurės, kuri viena nuo sniego galėtų apsaugoti bent dešimties kauniečių galvas.

Mezgama ne virbalais, o rankomis, nes tokio dydžio mezginiui reikėtų milžiniškų virbalų, kuriuos suvaldyti žmogaus rankoms vargu ar būtų įmanoma.

„Padarai vieną kilpą, ištrauki siūlą, toliau vėl kita kilpa. Kiekviena mezgėja tikrai supras, kad tai – kaip paprastas mezgimas virbalais“, – rodydama pasakojo J. Šmidtienė.

Į pagalbą kurti šventinį apdarą eglei menininkė pasikvietė studentus, kitus Kauno menininkus, todėl dabar dienomis ir naktimis mezga visi, kas turi laiko. Kaip ir pernai, prie puošimo nusprendė prisidėti regėjimo sutrikimų turintys vaikai.

„Jie patys labai prašė, kad priimtume į komandą. Vaikams patikėta rimta užduotis – numegzti dideles kišenes, kurios bus eglės viduje. Šiose kišenėse kauniečiai galės palikti savo palinkėjimus, laiškelius, netgi dovanėles“, – kalbėjo pašnekovė.

Kvepia nauju rekordu?

Nuolat savo kūriniais stebinanti menininkė neatmetė galimybės, kad šįmet Kalėdų eglės apdaras gali pakliūti į Gineso rekordų knygą.

„Žinome, kiek mezginio prireiks eglei, bet kiek sunaudosime plastikinių maišelių pačiam mezginiui pagaminti – dar sunku pasakyti. Tai gali būti rekordiniai skaičiai“, – teigė J. Šmidtienė.

Jai tai būtų ne pirmas rekordas. 2011 m. menininkės sukurta smaragdinė eglė buvo įtraukta į Gineso rekordų knygą kaip aukščiausia pasaulyje plastikinių butelių skulptūra. 16 metrų aukščio eglei pagaminti J. Šmidtienė ir jos komanda tąkart sunaudojo 42 tūkst. plastikinių butelių.

Nepaisant pripažinimo, menininkė pripažįsta susidurianti su dar vienu rimtu iššūkiu – trūksta patalpų, kuriose užtektų vietos visoms kalėdinėms grožybėms.

„Šiuo metu glaudžiamės „Fluxus ministerijoje", bet tik iš bėdos. Reikia, kad patalpos būtų labai erdvios ir turėtų plačias duris, pro kurias tilptų visos eglės konstrukcijos“, – guodėsi J. Šmidtienė.

Šiuo metu „Fluxus ministerijoje" laikoma ir smaragdinė eglė, taip pat auksiniai angelai, kurie nutūps ir šiųmetės eglutės.

Rotušės aikštėje Kalėdų eglė bus įžiebta lapkričio 30 d., šeštadienį.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra