Prisidengiant reorganizacija svarstoma apie Kauno jūrų skautų laisvalaikio centro uždarymą. Centro vadovai griebiasi už galvos, o savivaldybė aiškina, kad pastaruoju metu ši organizacija turi problemų.
Prisireikė pastato?
Pagal ne kartą savivaldybės naudotą planą, kai prie vienos įstaigos prijungiant kitą, ne tik atleidžiamas neįtikęs direktorius, bet ir lieka laisvos patalpos, Kaune gali nelikti jūrų skautus ruošiančio centro.
Prieš keliolika metų panašus likimas ištiko ir Kauno sausumos skautų centrą – jis buvo prijungtas prie Jaunųjų turistų centro. Dabar čia tebelikę du skautų būreliai, kurie per savaitę vaikams siūlo tik po keturias valandas užsiėmimų.
"Kauno diena" turi informacijos, kad daugiau nei 20 metų veikiantis Kauno jūrų skautų laisvalaikio centras savivaldybės sprendimu gali būti prijungtas prie Kauno jaunųjų turistų centro.
Tokias kalbas sakė girdėjęs ir Jūrų skautų centro (JSLC) direktorius Algimantas Malkevičius. Jis neatmetė galimybės, kad aistros dėl jo vadovaujamos įstaigos užvirė dėl suremontuoto pastato Taikos pr. 57.
Jo teigimu, šį pastatą centro darbuotojai daug metų kantriai tvarkė ne tik iš savo biudžeto, bet ir ieškodami privačių rėmėjų lėšų. Šiuo metu čia, seno vaikų darželio teritorijoje, įrengta fizinio parengimo salė, persirengimo kambariai ir dušai.
Pastatui per kelerius metus uždengtas naujas stogas, pakeista elektros instaliacija, įrengti nauji tualetai, vamzdynas, sutvarkyta kiemo aplinka.
Per pamokas nieko nerado
"Mus į kitas patalpas permeta jau ne pirmą kartą. Dabar kažkam šitų patalpų prisireikė – buvo atėję iš savivaldybės Turto skyriaus, pasibraižė planelius ir norėjo įkelti senjorų klubą, kuris tesirenka du kartus per mėnesį", – pasakojo A.Malkevičius.
Anot JSC direktoriaus, senjorų klubo vadovai, sužinoję, kad užims vaikų patalpas, savo prašymą atsiėmė. Tai nepatiko Socialinių, sveikatos ir šeimos reikalų komiteto pirmininkei konservatorei Loretai Kudarienei.
"Ji įsižeidė ir atvažiavusi ėmė klausinėti, kodėl patalpos neprižiūrimos ir vaikai neišplauna jų grindų. Po mėnesio viską užmiršo ir ėmė teirautis, kodėl nevykdoma jokia veikla – esą ji čia nesutiko nė gyvos dvasios. O kaip jūs manote, ar neformaliojo ugdymo įstaigoje vaikai renkasi 11 val.?" – klausė A.Malkevičius.
Po šio vizito Socialinių, sveikatos ir šeimos reikalų komitetas inicijavo centro finansinį auditą, kuris dar tebevyksta. A.Malkevičius patvirtino, kad praeityje jau buvo baustas už finansinės veiklos pažeidimus – laiku nepridavė finansinių dokumentų.
Savivaldybės Švietimo ir ugdymo skyriaus vedėjas Antanas Bagdonas patvirtino, kad iš tiesų svarstoma apie JSC prijungimą prie kitos įstaigos.
"Žinote, tokios kalbos sklando jau seniai, tačiau kol kas jokių sprendimų nėra. Yra šiame centre šiokių tokių problemų – bandėme padėti jo vadovui, tačiau kol kas nei mums, nei jam nesiseka to padaryti. Tačiau, manau, kad pavyks viską susitvarkyti ir darbas bus tvarkingas", – kalbėjo A.Bagdonas.
Ginklas – ugdymo planas
A.Malkevičius patvirtino, kad centras turi problemų su savo steigėja – savivaldybe. Viena jų, dėl kurios centro likimas pakibo ant plauko, – vis dar nepatvirtintas ugdymo planas. Nors direktorius jį savivaldybei pateikė, jis atmestas kaip taisytinas.
Pasak JSC direktoriaus, iš ugdymo plano prašoma išmesti "skautavimo esmę" – pavyzdžiui, būreliui liepta sudaryti nekintantį penkių mėnesių veiklos planą. O tai esą neįmanoma.
"Savivaldybė jo nepatvirtino, nors tokią veiklą reglamentuoja mūsų centro nuostatai. Patikėkite, aš žinau, kaip reikia rengti skautus, dalyvavau ne vienuose skautų vadų mokymuose užsienyje", – kad centro veikla netelpa į biurokratinius rėmus, įrodinėjo A.Malkevičius.
Vadovo teigimu, skautų paslapčių šiuo metu čia mokosi apie 400 vaikų.
"Kliūvame savivaldybei dar ir dėl to, kad norime savo veiklą vykdyti savaitgaliais ar perkelti mokslo metus į vasarą. Kažkodėl tam neprieštarauja nei Darbo inspekcija, nei Švietimo ir mokslo ministerija", – stebėjosi jis.
Nesupranta skautiškų terminų
Savivaldybės Neformaliojo švietimo poskyrio vedėja Vida Kučiauskienė aiškino, esą su A.Malkevičiumi problemos iškyla ne pirmą kartą.
"Šio centro ugdymo planas prieštarauja pagrindiniams savivaldybės ir ministerijos dokumentams. Pavyzdžiui, A.Malkevičius į šį planą įrašo savus terminus. O juk pagal šį planą sprendžiama, kaip ir už ką mokėti darbuotojams. Net mes, specialistai, nesuprantame, ko ten prirašyta ir kokie centre veikia būreliai", – dėstė valdininkė.
V.Kučiauskienės rėžė, kad ugdymo plane nurodomas jūrų skautų skaičius – greičiausiai išgalvotas, mat, tiek jūrų skautų, kitų skautų organizacijų teigimu, esą visoje šalyje.
A.Malkevičius priminė, kad skautų skaičiui patvirtinti buvo net surengęs protesto akciją prie savivaldybės su keliais šimtais vaikų, tačiau miesto vadovams tai nebuvo įdomu. Kad centras gausiai lankomas, anot direktoriaus, įrodo ir dokumentai.
Loreta Kudarienė
Socialinių, sveikatos ir šeimos reikalų komiteto pirmininkė
Taip, mūsų komitetas inicijavo šios įstaigos auditą. Tačiau audito išvadų kol kas nėra, tad nelabai ką galėčiau pasakyti.
Kodėl atlikome auditą? Buvome kelis kartus ten nuvykę ir mums įtarimų sukėlė įstaigos darbo laikas – administracija dirba nuo ryto iki 16 valandos, o vaikai ten renkasi tik po 15 valandos. Taip pat nuvykę neradome nė vieno vaiko. Vėliau norėjome susitikti ir kitu laiku – deja, administracija teigė to negalinti padaryti.
Naujausi komentarai